“Amerykańscy piłkarze mogą być mistrzami świata”

Piłka nożna.

Pobili Hiszpanów, teraz Jankesi mogą wygrać mundial w 2010 roku – mówi “Przeglądowi Sportowemu” Robert Warzycha.

26 czerwca 2009, 06:50..

| Aktualizacja 26 czerwca 2009, 06:51.

Świat na pewno to zauważył – taki podpis widnieje pod zdjęciem na portalu dziennika „USA Today”, na którym amerykańscy piłkarze cieszą się po wygranej z Hiszpanią.

Dla nich to soccer.

Bez dwóch zdań upokorzenie mistrzów Europy odbiło się szerokim echem w całym świecie. Co jednak bardziej zaskakujące – triumf reprezentacji soccera zajął czołówki stron sportowych również w Stanach, gdzie prawo do nazwy „futbol” ma ten amerykański, i gdzie liczą się przede wszystkim takie dyscypliny jak koszykówka, hokej i baseball i wspomniany futbol.

Tak jak w 1980 r. Na olimpiadzie w Lake Placid, po wygranej hokejowej amatorskiej reprezentacji USA z ZSRR, do sportowego słownika weszło określenie „cudna lodzie”, tak dziś w amerykańskich mediach powtarza się określenie „cud na trawie”.

„To pierwszy finał męskiej drużyny soccera w piłkarskich rozgrywkach” – podkreślają dziennikarze, przypominając, że o wiele bardziej utytułowane są kobiety (dwa zwycięstwa w mistrzostwach świata). Wygrana z Hiszpanią – według „Los Angeles Times” to największe „zwycięstwo w historii męskiego soccera”. (…).

Bez kompleksów.

– Euforia, jaka zapanowała w Stanach nie dziwi mnie. W końcu nie codziennie wygrywa się z mistrzem Europy i jednocześnie drużyną, która zajmuje pierwsze miejsce w rankingu FIFA – mówi Robert Warzycha, były reprezentant Polski, obecnie trener zespołu MLS Columbus Crew.

Explore more:  Skoki narciarskie: dzisiaj Oberstdorf. Transmisja tv i stream online. Gdzie?

– Środowy występ pokazał, że Amerykanie są w stanie wygrać z każdym. Czy to zwiastun tego, co mogą osiągnąć za rok podczas mundialu? Dlaczego nie. Grekom udało się wygrać EURO 2004, to i USA może zwyciężyć w mundialu. Trzon tej reprezentacji tworzą piłkarze, którzy grają w Europie. Przy tym mają jedną ważną narodową cechę, nie mają przed nikim kompleksów – twierdzi Warzycha.

Cały artykuł przeczytasz w dzisiejszym „Przeglądzie Sportowym”.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

26 czerwca 2009, 06:50..

Modric