Ana Bjelica: musimy pokazać grę pełną pasji

Ana Bjelica: musimy pokazać grę pełną pasji

– Musimy pokazać swoją grę pełną pasji, bo PGE Atom Trefl Sopot zrobi wszystko, żeby wygrać – Serbka Ana Bjelica opowiedziała “Przeglądowi Sportowemu” o finale Orlen Ligi, w którym po dwóch spotkaniach Atomówki remisują z mistrzyniami Polski, KPS Chemikiem Police 1-1.

Ana Bjelica
Ana Bjelica (Foto: Sebastian Borowski / Newspix)

To byłoby niemożliwe, aby rywalizację finałową między takimi drużynami jak KPS Chemik Police i PGE Atom Trefl zakończyć w trzech meczach?

– Można było się spodziewać zaciętej walki, ale ja mam nadzieję że nie trzeba będzie wracać na piąty mecz do Szczecina. W pierwszym przegranym spotkaniu po prostu stałyśmy na boisku wyczekując końca meczu. Potrzebowałyśmy takiego mocnego, choć bolesnego impulsu na przebudzenie. Od Final Four Ligi Mistrzyń nie miałyśmy okazji rywalizować z przeciwnikiem na takim poziomie jak sopocianki. W play-offach grałyśmy z drużynami z Wrocławia i Legionowa, ale to zupełnie co innego. Na szczęście wystarczył jeden dzień, żeby wyrównać losy rywalizacji, wrócić do naszego poziomu.

– PGE Atom Trefl to nie jest drużyna, która na tacy poda nam szanse do wykorzystania i zdobycia punktów. W finale Pucharu CEV pokazały swoją siłę, bo przecież tylko „złoty set” zadecydował, że nie zdobyły tego trofeum. W drugim meczu pokazałyśmy, że wiemy o rywalkach wszystko i to Chemik jest prawdziwym mistrzem. Potrzebowałyśmy przełamania po przegranym finale Pucharu Polski i dwóch porażkach w Final Four Ligi Mistrzyń.

Explore more:  Chelsea nie wykorzystała szansy! Wideo

PGE Atom Trefl a Impel Wrocław, z którymi rywalizowałyście o mistrzostwo Polski w ubiegłym sezonie zupełnie inna bajka?

– Zdecydowanie. Sopocianki to znakomita drużyna. Trener Atomu to jak dodatkowy zawodnik na boisku. Dziewczyny są silne, krzyczą na boisku, prowokują, dyskutują z sędziami.

W finałach prowokowały was pod siatką?

– To normalne, że zawsze rzuca się jakieś spojrzenia przeciwnikowi. Widoczne one tego potrzebują – być głośne, żeby pokazać jak twardym są rywalem. Zrobią wszystko, żeby wygrać. Jednak my też musimy pokazać swoją grę pełną pasji i zaangażowania. Dzięki temu zwyciężymy.

Rozmawiała: Edyta Kowalczyk.

Za: “Przegląd Sportowy”.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

4 maja 2015, 22:25.

Modric