Analiza Legia – Lech: Kolejorz spał, więc Wojskowi wzięli lidera

Analiza Legia – Lech: Kolejorz spał, więc Wojskowi wzięli lidera

Środa wagi ciężkiej – tak można powiedzieć o meczach w grupie mistrzowskiej w 34. Kolejce LOTTO Ekstraklasy. Ze starcia czterech kandydatów do mistrzostwa to Legia Warszawa wychodzi najmocniejsza. Obrońcy tytułu wykorzystali porażkę Jagiellonii w Gdańsku i zrobili swoje, pokonawszy u siebie Lecha Poznań 2:0 (1:0).

Analiza Legia - Lech: Kolejorz spał, więc Wojskowi wzięli lidera
Analiza Legia – Lech: Kolejorz spał, więc Wojskowi wzięli lidera (Foto: Newspix (pulsstock: 5acb3e45))

Na plus:.

Legia wygrała doświadczeniem i indywidualnościami. Vadis Odjidja-Ofoe potwierdził, dlaczego uważa się go za najlepszego piłkarza polskiej ligi. Michał Pazdan pokazał, że nie zgubił reprezentacyjnej formy i czyścił bezpańskie piłki, czy przebitki, jak w najlepszych swoich występach. Adam Hlousek miał prędkość, by ścigać się z Dawidem Kownackim, a Maciej Dąbrowski błysnął znakomitym podaniem do belgijskiego kolegi. Tę przewagę zobrazował także wpuszczony w drugiej połowie Kasper Hamalainen. Fin, gdyby dalej występował w Lechu, pewnie grałby w środę od pierwszej do ostatniej minuty. W Legii to rezerwowy, który potrafi zrobić różnicę. Ponownie tuż po wejściu na boisko zamieszał w polu karnym, po czym Guilherme był bardzo bliski strzelenia gola. A to, że nikt po stronie warszawian nie zapomniał o tym, co ma najlepsze w swoim arsenale i był zmobilizowany na 100 proc w ważnym momencie, stanowiło sumę zdobytego także, a może i przede wszystkim, doświadczenia w europejskich pucharach.

Na minus:.

Wikipedia podaje, że narkolepsja to rzadkie zaburzenie snu, objawiające się przede wszystkim nadmierną sennością w ciągu dnia i napadami snu oraz epizodami nagłej utraty napięcia mięśniowego (katapleksją). Coś podobnego spotkało najlepszą obronę Lotto Ekstraklasy z Lecha Poznań, gdy w siódmej minucie Maciej Dąbrowski posłał daleką piłkę do Vadisa Odjidi-Ofoe, który strzelił na 1:0. Gościom ewidentnie brakowało konceptu, albo kogoś formatu Odjidi-Ofoe. Wpływ na niemoc Lecha miała także defensywa Legii, która nie popełniła błędu, nie rozdawała prezentów i nie gubiła koncentracji. Raził brak ryzyka w poczynaniach Kolejorza, któremu do bycia liderem wystarczał remis w Warszawie. Z tyłu głowy jakby dominowała obawa, że pójście na całość skończy się kolejnymi bramkami Legii. Teraz łatwo stwierdzić, że był to błąd, bo i tak skończyło się jeszcze trafieniem rezerwowego Michała Kucharczyka. Lech tą postawą zawiódł swoich fanów.

Explore more:  wpial football standings

Przełomowy moment:.

Posadzenie na ławce Marcina Robaka, najlepszego strzelca Lotto Ekstraklasy. Jeśli Lech zapuszczał się pod pole karne, to najczęściej dośrodkowywał. Dawid Kownacki nie wygrywał pojedynków główkowych. Robak wszedł na boisko po godzinie, zastąpiwszy Radosława Majewskiego. Ta zmiana jednak nie odmieniła obrazu gry.

Liczba meczu:.

86. To minuta, w której piłkarze Nenada Bjelicy oddali pierwszy celny i jedyny strzał na bramkę Arkadiusza Malarza, a dokładnie zrobił to Maciej Makuszewski. Chyba najlepszy po stronie Lecha zawodnik z przodu.

Nasza opinia:.

Środa wagi ciężkiej – tak można powiedzieć o 34. Kolejce Lotto Ekstraklasy. Ze starcia czterech kandydatów do mistrzostwa to Legia Warszawa wychodzi najmocniejsza. Obrońcy tytułu wykorzystali jak wytrawny gracz klęskę Jagielloni Białystok w Gdańsku. Mają dwa punkty przewagi nad złożoną z trzech klubów grupą pościgową. “Mistrzem Polski jest Legia” – śpiewali kibice Legii na koniec meczu. Warszawianie zrobili ważny krok, by to zdanie było prawdziwe również w przyszłym roku. Ale to nie znaczy, że sprawa jest zakończona. Przeciwnie, różnice są niewielkie i jak pokazał już ten sezon, sytuacja może szybko się zmienić. W niedzielę drużynę Jacka Magiery czeka niezwykle trudny mecz w Białymstoku. Jeśli Legia zachowa takie skupienie, nastawienie i wolę walki w ostatnich meczach, to raczej zrealizuje swój plan.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

17 maja 2017, 22:40.

Modric