Bez litości dla Mariusza Rumaka. Trener Odry zwolniony

Bez litości dla Mariusza Rumaka. Trener Odry zwolniony

1 liga.

Odra zremisowała z Radomiakiem (0:0), a to oznaczało dymisję trenera gospodarzy.

Mariusz Rumak
Mariusz Rumak (Foto: Krystyna Pączkowska / Newspix)

„Krzysztof Piątek. W drodze na szczyt”. Opowieść o młodym chłopaku, który miał marzenia. I nie bał się ich spełnić. Zamów już dziś! ≫>.

Piotr Plewnia przejął obowiązki pierwszego szkoleniowca Odry Opole, ale to zapewne przejściowe rozwiązanie. Dotychczasowy asystent i były piłkarz (32 mecze w ekstraklasie) poprowadzi drużynę do momentu znalezienia nowego trenera. Plewnia był już w takiej roli, gdy w maju ubiegłego roku zwolniono Mirosława Smyłę. Wówczas prowadził drużynę w dwóch ligowych meczach, zanim zatrudniono właśnie Mariusza Rumaka.

Okazuje się, że w kuriozalnym oświadczeniu zarządu klubu z ubiegłego tygodnia o ultimatum dla trenera, nie było słów rzucanych na wiatr. Aby ocalił posadę, Odra musiała bezwarunkowo pokonać Radomiaka. Skoro zremisowała, Rumaka zwolniono. Na pomeczowej konferencji wiedział, że jego los jest przesądzony, więc wystąpienie zamienił w mowę pożegnalną. Nie obyło się bez szpilek wbijanych pracodawcy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo.

– Kiedy dowiedziałem się o ultimatum, tylko się uśmiechnąłem, bo jedynie tak mogłem to skwitować. Przed rokiem podpisałem trzyletni kontrakt. Jeśli się umawiamy na jakiś projekt, to go róbmy. Powiedziano mi, że wyglądamy jak GKS Katowice z poprzedniego sezonu, a ja mówię, że wyglądamy jak Cracovia (która też zaczęła kiepsko rozgrywki w ekstraklasie, a na koniec zakwalifikowała się do europejskich pucharów – przyp. Red.). A więc to wszystko jest kwestią przyjętej perspektywy i tego, czy na problemy patrzysz pozytywnie, czy negatywnie – tłumaczył Rumak. Oprócz szkoleniowca pożegnano też dyrektora sportowego Dariusza Motałę oraz fizjologa Marcina Andrzejewskiego.

Explore more:  "Gotowe", "przyjacielski remis" - media po meczu Francja - Szwajcaria

W Opolu muszą teraz naprawić nadszarpnięty wizerunek klubu. Można uznać, że wyniki drużyny w nowym sezonie dawały podstawy do ewentualnej dymisji, ale styl, w jakim została ona przeprowadzona, słusznie wywołał oburzenie w środowisku piłkarskim.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

25 sierpnia 2019, 22:12.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego.

Modric