Biało-czerwoni górą w szalonym meczu

Biało-czerwoni górą w szalonym meczu

Sporty zimowe.

W pierwszym dniu gdańskiego turnieju EIHC Polacy pokonali Koreę Płd. 6:5. W piątek o godz. 19 drużyna trenera Jacka Płachty zmierzy się z Ukrainą.

15 grudnia 2016, 22:20..

| Aktualizacja 15 grudnia 2016, 22:27.

Polska Korea hokej
Polska Korea hokej (Foto: Pressfocus)

Koreańczycy już od dłuższego czasu są dla nas niewygodnym rywalem i mocno obawialiśmy się inauguracyjnego spotkania w Euro Ice Hockey Challenge w Gdańsku o Puchar Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Biało-czerwoni przechylili szalę dopiero na 11 sekund przed zakończeniem dogrywki i w jakieś części wyrównali rachunki. Nie spodziewaliśmy się, że w „Olivii” będziemy świadkami takiej strzelaniny.

Oba zespoły przed turniejem dokonały zmian. Koreańczycy świadomie, bo dali odpocząć kilku zagranicznym zawodnikom, bo ich umiejętności są dobrze znane. Trener Jacek Płachta nie ma takiego komfortu, bo kilku zawodników nie otrzymało zwolnienia w swoich zagranicznych. Ponadto kilku zawodników jest nieobecnych ze względu na kontuzję. Otworzyła się szansa dla dublerów i kilku z nich dobrze się zaprezentowało. Bartosz Fraszko dysponował dobrą szybkością i kilka razy „postraszył” bramkarza rywali. Drugi debiutant Łukasz Krzemień również tremy i przeprowadził kilka akcji i również oddał kilka strzałów. Debiuty indywidualne były niezwykle udane.

W poniedziałek obie drużyny rozegrały mecz sparingowy (3:1), ale ten oficjalny był zupełnie inny. Wówczas Koreańczycy grali niemal prosto po wyjściu z samolotu, zaś wczoraj ich gra nabrała odpowiedniej jakości. Polscy mocno zmotywowani udanie rozpoczęli spotkanie i szybko zepchnęli rywali do ich tercji. Krystian Dziubiński, notujący ostatnio bardzo dobre występy w reprezentacji, popisał się świetnymi zwodami i nie miał kłopotów z pokonaniem Sun Je Parka. Potem kilka razy mieliśmy okazję do podwyższenia wyniku, ale tym razem dała o sobie znać słaba skuteczność. Wszystko wydawało się pod kontrolą biało-czerwonych, a tymczasem goście popisali się dwoma kapitalnymi uderzeniami. John Murray nie miał żadnych szans z obroną tych uderzeń, krążek lądował pod poprzeczką.

Explore more:  Transfer Krzysztofa Piątka do Herthy Berlin – duże pieniądze dla polskich klubów

– Oddaliśmy inicjatywę rywalom i nie wiem skąd się to wzięło – mówił między tercjami Krystian Dziubiński. – W II tercji musimy grać twardo i bardziej zdecydowanie pod bramką rywali.

I nasi hokeiści znów mieli świetne otwarcie, bo świetnym dryblingiem popisał się Mateusz Bepierszcz i strzałem po lodzie nie dał najmniejszych szans koreańskiemu golkiperowi. Na gole trzeba solidnie pracować, zaś tracimy gole w najmniej oczekiwanym momencie gdy jeden z naszych zawodników przebywał w boksie kar. Jednak biało-czerwoni w końcu doprowadzili do remisu, bo piekielnie silnym i precyzyjnym uderzeniu Mateusz Rompkowskiego. Wychowanek miejscowego Stoczniowca zebrał wiele komplementów po tym golu.

W III tercji znów przeżywaliśmy huśtawkę nastrojów, bo po sprytnym uderzeniu Patryka Wajdy znów objeliśmy prowadzenie, ale nie zdołaliśmy go utrzymać. Bo kolejnego gola straciliśmy znów w osłabieniu. Mieliśmy sporo szczęścia, bo dwa gole zdobyliśmy w niewiele sekund przed końcem. Najpierw Maciej Urbanowicz, wybrany potem najlepszym zawodnikiem meczu, w zamieszaniu podbramkowym wyrównał. Później tuż przed końcem dogrywki kapitan Marcin Kolusz popisał się zwycięskim trafieniem.

Do naszych zawodników można mieć pretensje za niepotrzebne kary i zbyt frywolną grę w obronie. Koreańczycy w przewagach wykorzystywali swoją szybkość i stąd też zdobywali bramki. Tym razem Murray miał sporo pracy i 5 krążków lądowało w jego siatce. Widzieliśmy Jaśka „Murarza” w lepszej dyspozycji. Hokeiści muszą się zregenerować, bo czeka ich kolejna potyczka z Ukraińcami i wbrew pozorom też nie będzie łatwo.

Ekspert – Wojciech Tkacz, olimpijczyk z 1982:.

Starcie z Koreą Płd, było niezwykle emocjonujące i cieszy zwycięstwo, które okazało się małym rewanżem za porażkę z MŚ Dywizji IA w Katowicach. Jednak wynik nie był najważniejszy w takich spotkaniach. Aż trzy stracone bramki w osłabieniu nie wystawiają najlepszej opinii naszej defensywie, podobnie jak mało agresywna gra pod własną bramką, która pozwoliła rywalom zdobyć gole z najbliższej odległości. Nasi obrońcy, zamiast patrzeć na przeciwnika, obserwowali krążek i popełniali błędy. Były też pozytywy. Udany debiut zaliczyli Bartosz Fraszko i Łukasz Krzemień. Należy również pochwalić formację Urbanowicz – Dziubiński – Kapica. Na plus zaliczyć można postawę Johna Murraya, który nie zawinił przy żadnej z bramek, a wielokrotnie pewnie interweniował. Będziemy mieli z niego duży pożytek.

Explore more:  Bez tajemnic

Janowski o wrażeniach po wizycie u Darcy’ego.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

15 grudnia 2016, 22:20..

Modric