Bjoergen nie kończy kariery. Będzie nowa decyzja co roku

Biegi narciarskie.

PAP

Marit Bjoergen, jedna z najbardziej utytułowanych biegaczek narciarskich w historii, zdecydowała się kontynuować karierę.

13 kwietnia 2015, 21:10..

| Aktualizacja 13 kwietnia 2015, 21:32.

Wielokrotna mistrzyni olimpijska i świata decyzję ogłosiła cztery dni przed terminem, podkreślając, że na razie chodzi tylko o rok startów.

35-letnia biegaczka zapowiadała od miesiąca, że zastanawia się nad zakończeniem kariery. Decyzję miała ogłosić najpierw 1 kwietnia, później zmieniła termin na 17 kwietnia, kiedy to norweska federacja narciarska (NSF) ogłosi skład kadry na następny sezon.

Jeszcze w niedzielę po zakończeniu biegu dla dzieci “Marit Bjoergen Rennet”, którego jest organizatorką, powiedziała dziennikowi “Aftenposten”, że media muszą poczekać do piątku i poprosiła, by nie zadawać jej pytań na temat końca kariery.

W poniedziałek jednak podczas tradycyjnego corocznego spotkania ze stowarzyszeniem miłośnikow biegów narciarskich z prowincji Troendelag “Troendersk Skilaug”, skąd pochodzi, wyjawiła swoją tajemnicę, ponieważ – jak powiedziała: “atmosfera spotkania była tak wspaniała, że nie mogłam już wytrzymać”.

Na tę wiadomość, jak podkreślił dziennik “Verdens Gang”, czekała cała Norwegia.

“Na 100 procent będę startować w nadchodzącym sezonie. Później kolejne decyzje będę podejmować co roku, zawsze w kwietniu. Dużo czasu poświeciłam na dogłębne przemyślenie wszystkich za i przeciw i początkowo perspektywa poświęcenia kolejnych 900 godzin na treningi z dala od domu wydawała mi się nieco odpychająca. Teraz jednak, po wielkanocnym wypoczynku, jestem pełna motywacji do kolejnych startów” – powiedziała sześciokrotna złota medalistka olimpijska i 14-krotna mistrzyni świata na antenie kanału telewizji NRK.

Explore more:  Stosunkowo mały budżet FC Barcelony na letnie wzmocnienia

Justyna Kowalczyk: Wywalczyłyśmy przyszłość drużyny.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PAP.

PAP

Autor:PAP.

Data utworzenia:.

13 kwietnia 2015, 21:10..

Modric