Brak szans na awans robi swoje. Łotyszom będzie trudno o czwórkę

Brak szans na awans robi swoje. Łotyszom będzie trudno o czwórkę

1 Liga Żużlowa.

W ostatnich trzech sezonach Lokomotiv Daugavpils zajmował miejsca pierwszej czwórce Nice 1. Ligi Żużlowej. W przyszłym sezonie o powtórzenie podobnego wyniku będzie jednego bardzo trudno. – Jeśli już nikogo więcej Łotysze nie zakontraktują, to porównując z innymi zespołami, Lokomotiv nie wygląda zbyt imponująco – ocenia menedżer żużlowy Sławomir Kryjom.

Sławomir Kryjom, Bartłomiej Wnuk..

21 grudnia 2017, 15:01..

| Aktualizacja 21 grudnia 2017, 19:29.

Arge Speedway Wanda Krakow - Lokomotiv Daugavpils
Arge Speedway Wanda Krakow – Lokomotiv Daugavpils (Foto: Krzysztof Porębski / Pressfocus)

Z Lokomotivem pożegnał się zimą Maksim Bogdanow, który w ostatnich latach był jednym z filarów łotewskiego zespołu.

– Lokomotiv doznał mocnego osłabienia. Bogdanow spisywał się świetnie. Mam wrażenie, że w Daugavpils jest w tej chwili takie podejście, które determinuje to, że oni nie mogą wywalczyć awansu. To wpływa na ich politykę kadrową i efekt mamy taki, że w przyszłym roku po raz pierwszy od kilku sezonów Lokomotivu najprawdopodobniej zabraknie w pierwszej czwórce – komentuje Kryjom.

Kto w przyszłym sezonie może stanowić o sile Lokomotivu?

– Myślę, że jak popatrzymy na kadrę Lokomotivu to na pierwszy rzut oka na liderów kreują się Wadim Tarasienko, Kjastas Puodżuks i Timo Lahti. Kostygow jeździł kapitalnie jako junior. Pasuje mi na doparowego do drugiej pary z Puodżuksem. To właśnie ta para wygląda według mnie najsolidniej. Tarasienko to chłopak o sporym potencjale i stać go na pewno na dobre wyniki. Z drugiej strony jednak Nice 1. LŻ jest w tej chwili piekielnie mocna. On w tej kadrze jest jednym czołowych zawodników, więc odpowiedzialność za wynik spadnie w znaczący sposób na jego barki. Ustawiłbym go jako prowadzącego pierwszą parę z Danielem Davidssonem. Lahti natomiast powinien jeździć z juniorami najsolidniej – analizuje menedżer. – Na pewno ciekawym zawodnikiem jest Davis Kurmis. Przed nim wprawdzie jeszcze bardzo dużo pracy, ale wydaje mi się, że ma talent i przy odpowiednim zapleczu sprzętowym przynajmniej na poziomie pierwszej ligi będzie skutecznym zawodnikiem – dodaje.

Explore more:  Maraton Śmiłowskiego. Medale w ME juniorów nie dla Polaków

Lokomotiv Daugavpils według Sławomira Kryjoma:.

1. Wadim Tarasienko, 2. Daniel Davidsson, 3. Kjastas Puodżuks, 4. Jewgienij Kostygow, 5. Timo Lahti, 6. Davis Kurmis, 7. Oleg Michajłow.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

21 grudnia 2017, 15:01..

Sławomir Kryjom, Bartłomiej Wnuk..

Modric