Czesław Michniewicz: Zagłębie to jeden z najtrudniejszych przeciwników

Czesław Michniewicz: Zagłębie to jeden z najtrudniejszych przeciwników

– Fakt, ze wygrałem z Zagłębiem Lubin tytuł mistrza Polski, nie będzie mieć znaczenia. Bardzo miło wspominam pracę w Lubinie, bo odnosiliśmy sukcesy, mieliśmy fajny zespół i żałuję tylko, że tak szybko to się rozsypało. Z perspektywy czasu oceniam, że sukces przyszedł za szybko i przerósł nas – stwierdził trener Podbeskidzia Bielsko-Biała, Czesław Michniewicz.

Czesław Michniewicz
Czesław Michniewicz (Foto: Onet)

– Szkoda, ale sukces jest sukces – Zagłębie Lubin zdobyło tylko dwa tytuły mistrzowskie, w tym jeden był moim udziałem jako trenera tej drużyny i bardzo się z tego cieszę. A co do meczu z Zagłębiem – grałem już przeciwko niemu jako trener Jagiellonii i Widzewa więc nie będzie to dla mnie czymś nowym czy szczególnym. Z mistrzowsiego składu został tam Szymek Pawłowski, którego ściągnąłem z Mieszka Gniezno jako młodego, obiecującego chłopaka. Wyczarowałem go z trzeciej ligi i myślę, że dobrze się stało i dla niego i dla polskiej piłki, że dostał taką szansę. Bardzo miło wspominam współpracę z nim. Za mojej kadencji ściągnąłem też do Zagłębia Łukasza Hanzela z Rozwoju Katowice – dodał.

Następnie Michniewicz skupił się na sposobie na ogranie rywali: – Zagłebie to jest zespół, który najszybciej przechodzi po odbiorze piłki do ataku i na to trzeba zwrócić uwagę. Śląsk próbował atakować Zagłębie i nadział się na kilka kontr, które zakończyły się bramkami. Na pewno cofnąć się na własną połowę to za mało, żeby wygrać z Zagłębiem. Musimy odbierać piłkę, musimy zagrać agresywnie bo oni mają wiele indywidualności jak chociażby Małkowski, Pawłowski czy Papadopulos. To jest na pewno jeden z lepszych zespołów w lidze patrząc na personalia i atutów mają dużo. Ale też kilka meczów w lidze przegrali i liczę na to, że uda się nam zagrać dobry mecz i wygrać – zadeklarował.

Explore more:  Bandyci ostrzelali dom trenera piłkarskiego

– Przede wszystkim nie możemy szybko stracić bramki, bo tak się stało i z Koroną i z GKS-em. Natomiast jeśli my strzelamy pierwsi bramkę lub jej szybko nie tracimy, to mamy swoje sytuacje i jesteśmy skuteczni. Najgorzej jak pierwsi tracimy bramkę i na to trzeba uczulić zawodników. Ale trzeba też pamiętać, że strata bramki to nie koniec meczu. Jak coś takiego się stanie, to trzeba grać i walczyć dalej o zwycięstwo. Dyspozycja psychiczna chłopaków jest w porządku, pod względem fizycznym też to nieźle wygląda. Jednak nie ukrywam, że Zagłębie to chyba jeden z najtrudniejszych przeciwników, z jakim w ostatnim czasie przychodzi nam grać. Tym bardziej że zespół ten jest rozpędzony i zbudowany zwycięstwem odniesionym w derbach ze Śląskiem. Mimo to będziemy szukać swojej szansy – zakończył.

Za: tspodbeskidzie.Pl/ASInfo.

(BB).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

2 maja 2013, 17:51.

Modric