DPŚ: Półfinał dla Polaków. Jesteśmy bliżej złota!

Reprezentacja Polski.

Polacy wygrali półfinał w King`s Lynn i w sobotę będą bronili złota zdobytego rok temu w Vojens.

12 lipca 2011, 01:48..

| Aktualizacja 12 lipca 2011, 01:48…

Anglicy bardzo liczyli na to, że atut własnego toru pozwoli im nawiązać równorzędną walkę z mistrzami świata. Nawierzchnia, lekko przyczepna, a w niektórych miejscach śliska, miała być ich sprzymierzeńcem. Jednak tylko w dwóch pierwszych biegach sytuacja układała się po myśli miejscowych. Nasi liderzy: Tomasz Gollob i Jarosław Hampel zdobyli łącznie 3 punkty, więc mogliśmy mieć poważne obawy o końcowy wynik zawodów. Siedem kolejnych wyścigów nasi zawodnicy wygrali jednak jak chcieli. Dla biało-czerwonych nie miało znaczenie czy startują z pól wewnętrznych, czy z tych mniej korzystnych przy bandzie. Podopieczni Marka Cieślaka wygrywali starty, a na dystansie powiększali przewagę nad przeciwnikami. Polakom przydały się dobre rady jeżdżącego w lidze angielskiej Krzysztofa Kasprzaka. – Nawet Tomasz Gollob pytał mnie o parę spraw – chwalił się Kasprzak przed kamerami Canal Plus. – W każdym razie powiedziałem kolegom, gdzie można wyprzedzać, i które ścieżki się do tego najlepiej nadają – wyjaśniał.

Kiedy już miejscowi kibice spuścili głowy, Anglicy nagle się przebudzili. – Tor się zmienił radykalnie i trochę się pogubiliśmy – tłumaczył po trzeciej serii trener Cieślak.

Niezwykle istotne było jednak, to że Brytyjczycy nie załamali się dwoma zerami z rzędu i niepowodzeniem akcji ze Scottem Nichollsem w roli „dżokera”. W tym biegu liczyli na znaczne zniwelowanie 6-punktowej straty do Polaków, tym bardziej że Gollob jechał z czwartego pola. Jednak nasz kapitan spisał się wybornie, a Nicholls zaliczył uślizg i stracił szansę na jakąkolwiek zdobycz. – Musimy opanować nerwy i emocje, bo możemy mieć duży problem – mobilizował Anglików lider tego zespołu Chris Harris.

Explore more:  FC Barcelona – Valencia 2:2. Wynik i relacja z meczu

Jednak, mimo iż gospodarze zdołali się pozbierać, to nasza ekipa kontrolowała sytuację. Nawet, jeśli Harrisowi udało się efektownie wyprzedzić na ostatnich metrach Golloba, to za chwilę Hampel pokazywał temu samemu Harrisowi plecy i wszystko wracało do punktu wyjścia.

Na torze w King’s Lynn oglądaliśmy mnóstwo upadków. Na całe szczęście Polacy nie brali udziału w poważny karambolach (jeden niegroźny upadek zaliczył Protasiewicz). Najczęściej przewracającym się zawodnikiem był Lukas Dryml. Czech był dwukrotnie wykluczany, a potem miotał się wściekły po parkingu. Dryml zachowywał się niczym furiat, a po 15. Biegu zbeształ Harrisa, którego chwilę wcześniej sprowadził do parteru swoją niebezpieczną jazdą.

Nasi tym przepychankom przyglądali się z przymrużeniem oka. Przed ostatnią serią już nie myśleli o zmianie ustawień, ale o gorzowskim finale. – Plan na Anglię został wykonany, więc już zastanawiamy się nad tym, co czeka nas w sobotę – opowiadał Gollob.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

12 lipca 2011, 01:48..

Modric