Festiwal Rzutów im. Kamili Skolimowskiej – wyniki

Festiwal Rzutów im. Kamili Skolimowskiej – wyniki

Lekkoatletyka.

Krajowa czołówka lekkoatletów w konkurencjach rzutowych rywalizowała w ósmym Festiwalu Rzutów imienia Kamili Skolimowskiej. To impreza odbywająca się cyklicznie, upamiętniająca zmarłą w 2009 roku zawodniczkę.

Paweł Fajdek
Paweł Fajdek (Foto: PAP)

Kamila Skolimowska była mistrzynią olimpijską w rzucie młotem z igrzysk w Sydney. 18 lutego 2009 roku zmarła w wieku 26 lat, przyczyną śmierci było zasłabnięcie na treningu, a bezpośrednio zakrzepica i zator tętnicy płucnej.

Pierwotnie w tym roku Festiwal Rzutów im. Kamili Skolimowskiej miał odbyć się w Cetniewie, ale w związku z wykryciem przypadku koronawirusa w tamtejszym COS-ie zdecydowano się przenieść imprezę do Spały.

Jako pierwsze do konfrontacji przystąpiły kobiety w rzucie oszczepem. Wygrała faworytka Maria Andrejczyk, która w drugiej próbie osiągnęła 62,04 m. Rezultatowi temu nie zagroziła żadna z jej dwóch rywalek.

W rzucie oszczepem mężczyzn konkurencja była większa, wystartowało czterech zawodników. Najlepszy okazał się Marcin Krukowski, któremu zmierzono tylko jedną próbę, ale była ona najdalsza, na 79,66 m.

Pchnięcie kulą było najliczniej reprezentowaną konkurencją wśród mężczyzn. Udział w zmaganiach wzięło aż ośmiu zawodników. Wygrał faworyt Michał Haratyk z wynikiem 21,45 m, co stanowiło też najlepszy jego rezultat w sezonie. Wśród kobiet walczyły dwie zawodniczki, zwyciężyła Paulina Guba z wynikiem 17,47 m.

Tylko jedna zawodniczka podjęła się rzutu dyskiem. Najlepszy wynik Darii Zabawskiej miał miejsce w drugiej próbie i wyniósł 57,07 m. U mężczyzn po zaciętej rywalizacji triumfował Piotr Małachowski (64,87 m), choć po drugiej serii lepszy rezultat miał Robert Urbanek (64,73 m).

Explore more:  Nie mają charakteru?

Wojciech Nowicki wygrał konkurs rzutu młotem, z wynikiem 78,50 m. Rozczarował formą Paweł Fajdek, który na sześć prób tylko jedną posłał tak, że była ona klasyfikowana. Czterokrotny mistrz świata osiągnął wynik nieznacznie lepszy od dużo młodszego Dawida Piłata. W rzucie młotem kobiet zwyciężyła Malwina Kopron (74,18 m).

Zwycięzcy:.

Rzut oszczepem (kobiety) – Maria Andrejczyk (62,04 m).

Rzut oszczepem (mężczyźni) – Marcin Krukowski (79,66 m).

Pchnięcie kulą (kobiety) – Paulina Guba (17,47 m).

Pchnięcie kulą (mężczyźni) – Michał Haratyk (21,45 m).

Rzut dyskiem (kobiety) – Daria Zabawska (57,07 m).

Rzut dyskiem (mężczyźni) – Piotr Małachowski (64,87 m).

Rzut młotem (kobiety) – Malwina Kopron (74,18 m).

Rzut młotem (mężczyźni) – Wojciech Nowicki (78,50 m).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

8 sierpnia 2020, 19:05.

Modric