Formuła 1: Ecclestone szuka nowych lokalizacji. Powrót do Long Beach i debiut w Baku?

Formuła 1: Ecclestone szuka nowych lokalizacji. Powrót do Long Beach i debiut w Baku?

Mimo, że tegoroczna rywalizacja w Formule 1 jeszcze nawet się nie rozpoczęła, wiele mówi się już o przyszłych latach, w których odbywać się będą kolejne Grand Prix. Wśród potencjalnych miejsc wymienia się m.In. Long Beach i Baku.

Bernie Ecclestone
Bernie Ecclestone (Foto: PRAKASH SINGH / AFP)

O powrocie na słynny tor uliczny w Stanach Zjednoczonych wspominało się już w zeszłym roku, głównie z powodu faktu, że w 2015 roku kończy się obowiązujący obecnie kontrakt serii IndyCar. Wówczas cała informacja została jednak uznana za plotki i szybko zdementowana przez szefa obiektu, Jima Michaeliana. – Wyścig nie jest na sprzedaż. Nie było żadnego kontaktu w tej sprawie między kimkolwiek zainteresowanym, a właścicielem, Kevinem Kalkhovenem.

Według doniesień gazety “Long Beach Telegram”, temat jednak powrócił, a rada miasta na najbliższym posiedzeniu postanowiła omówić temat dzierżawy toru zainteresowanym włodarzom Formuły 1.

– Pragniemy uczciwej sytuacji, w której osoby wykwalifikowane i zainteresowane będą mogły przedstawić swoje oferty. Chcielibyśmy być w tym wszystkim jedną ze stron – powiedział Chris Pook współpracujący z Berniem Ecclestonem.

Dodatkowo “Long Beach Telegram” ujawnił, że w majowym liście do burmistrza, Boba Fostera, szef F1 wyraził chęć powrotu do stanu Kalifornia. – Jeżeli rada miasta jest zainteresowana utrzymaniem wyścigu na ulicach miasta może ogłosić publiczny przetarg. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że Formuła 1 jest chętna do powrotu na tor w Long Beach, a my rozpatrzymy każdą odpowiednią ofertę, jeżeli tylko zdecydujecie się na taki proces – napisał Ecclestone.

Explore more:  Dylematy polskiej młodzieży - kiedy wyjeżdżać do mocnej ligi?

Poza wyścigiem w Stanach Zjednoczonych (obecnie Grand Prix USA odbywa się w Austin – przyp. GP) pojawiły się także głosy o kompletnie nowej lokalizacji – stolicy Azerbejdżanu, Baku. Według wiadomości podanych przez London Times i Daily Mail, szef Formuły 1, Bernie Ecclestone stwierdził, że jest to całkiem realna lokalizacja.

– Tamtejsi działacze mówili o sezonie 2015. Wydaje mi się, że to jednak trochę zbyt szybko. Istnieje taka szansa, ale bardziej możliwy jest wyścig pod koniec 2016 roku – stwierdził sternik F1 dając do zrozumienia, że Azerbejdżan ma szansę doczekać się swoich zawodów.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

5 marca 2014, 16:52.

Modric