“Gazeta Wyborcza”: na szyi Dawida Kosteckiego zauważono dwa nakłucia

Służba Więzienna: Kostecki powiesił się na prześcieradle.

“Dawid Kostecki popełnił samobójstwo nad ranem w Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce. Powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem. Uniemożliwiło to natychmiastową reakcję współosadzonych. Zaalarmowani funkcjonariusze Służby Więziennej reanimowali mężczyznę do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Niestety, ekipie pogotowia nie udało się uratować skazanego – można było przeczytać w komunikacie wydanym 2 sierpnia Służbę Więzienną.

Zobacz: Dawid “Cygan” Kostecki nie żyje.

Dawid Kostecki nie był objęty specjalnym dozorem i nie zdradzał symptomów mogących świadczyć o tym, że spróbuje popełnić samobójstwo. Nie stwarzał też problemów wychowawczych.

Po zdarzeniu powołano zespół, który miał wyjaśnić, co dokładnie się wydarzyło. Sprawę zaczęła również badać prokuratura.

“Gazeta Wyborcza”: dziwna sekcja zwłok.

“Gazeta Wyborcza” informuje o nowych faktach dotyczących śmierci pięściarza. Według dziennikarzy prokurator na szyi “Cygana” zauważył dwa małe nakłucia, które nie zostały zbadane podczas sekcji zwłok.

Zobacz również: Śledczy wykluczają udział osób trzecich w sprawie śmierci Dawida Kosteckiego.

– 2 sierpnia nad ranem o 5.40 zwłoki byłego boksera znaleźli w celi współwięźniowie. Leżał na pryczy, wokół szyi miał pętlę z prześcieradła. Do zdarzenia wysłano prokuratorów Wojciecha Kapuścińskiego i Piotra Prenetę, towarzyszył im dr Wojciech Sadowski, biegły medyk sądowy. Preneta przesłuchiwał współwięźniów, Kapuściński i Sadowski zajęli się celą i zwłokami. Sporządzili protokoły – oględziny zaczęli o 10.47, zakończyli o 13.30 – pisze “Wyborcza”.

Explore more:  NBA: Niespodzianki w Bostonie i San Antonio

Ciało Kosteckiego leżało na podłodze, przenieśli je tam z pryczy funkcjonariusze więzienni. Twierdzili, że chcieli go ratować. Kapuściński w służbowej notatce stwierdził brak śladów walki czy obrony. Odnotował szeroką bruzdę wisielczą na szyi. Ale miał wątpliwości, czy to było samobójstwo. Dr Sadowski po przekręceniu ciała na brzuch odkrył bowiem z tyłu na szyi dwa maleńkie ślady w odległości 0,5 cm. W notatce, której kopię ma „Wyborcza”, Kapuściński napisał, że „przypominają ślady powstałe w wyniku wkłucia igły” – czytamy.

– W służbowej notatce prokurator napisał wręcz o „możliwym zbrodniczym charakterze śmierci […] Ale w protokole z sekcji zwłok nie ma śladu po szukaniu wyjaśnień, skąd na ciele Kosteckiego mogły się wziąć te dwa ślady – zaznacza “Wyborcza”.

Pogrzeb 38-latka został wstrzymany, a ciało zostanie poddanie sekcji po raz drugi.

Zobacz także: “Gazeta Wyborcza”: rodzina Dawida Kosteckiego nie wierzy w samobójstwo.

Kostecki należał do najbardziej znanych polskich bokserów. Jego kariera poważnie się zachwiała, gdy pięściarz został zatrzymany przed walką z legendą boksu Royem Jonesem Juniorem, która miała odbyć się w 2012 roku w Łodzi. Niedługo przed walką “Cygan” został zatrzymany i odprowadzony do aresztu. W ringu nie stanął.

Ostatni raz walczył w 2014 roku, przegrywając pojedynek z Andrzejem Sołdrą na gali w Krakowie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

12 sierpnia 2019, 07:54.

Modric