Goal.com: słabe noty dla Lewandowskiego i Krychowiaka

Goal.com: słabe noty dla Lewandowskiego i Krychowiaka

Zagraniczne media głównie rozpływają się z zachwytu nad piłkarską reprezentacją Polski, która w swoim pierwszym meczu na Euro 2016 pokonała Irlandię Północną 1:0. Było wiele pochwał dla Bartosza Kapustki i całej drużyny. Serwis goal.Com wystawił Biało-Czerwonym zaskakująco niskie noty, a Robertowi Lewandowskiemu wręcz fatalną. Kibice nie kryją oburzenia. – Wstyd, chyba nie widzieliście meczu – piszą w komentarzach internauci.

Polska - Irlandia Północna
Polska – Irlandia Północna (Foto: AFP)

W pierwszej kolejce fazy grupowej ME Polacy rozegrali bardzo dobre spotkanie. Cały czas przeważali i mimo głębokiej defensywy Irlandczyków stworzyli sobie kilka dogodnych okazji. Zwycięskiego gola zdobył pięć minut po zmianie stron Arkadiusz Milik, który wykorzystał doskonałe podanie Jakuba Błaszczykowskiego ze skrzydła. Selekcjoner Adam Nawałka może być zadowolony zarówno ze stylu gry drużyny, jak i z wyniku. Tę opinię podziela większość zagranicznych serwisów sportowych, ale nie wszystkie. Bardzo słabe oceny wystawił Biało-Czerwonym goal.Com.

Według dziennikarzy Wojciech Szczęsny i cała linia obrony zasłużyła na notę “3” w skali od 1 do 5, gdzie 1 oznacza najsłabiej, a 5 najlepiej. Najlepszymi polskimi piłkarzami według serwisu byli Jakub Błaszczykowski i Arkadiusz Milik, obaj ocenieni na 3,5.

Najsłabiej z polskiej drużyny został oceniony Robert Lewandowski. Kapitan kadry otrzymał notę 1,5. Niewiele lepiej było w przypadku Grzegorza Krychowiaka, który był przecież zawodnikiem meczu (2,5). Oceny wystawione przez dziennikarzy goal.Com spotkały się z oburzeniem internautów. – Jeśli oczekujecie od Lewandowskiego, że w każdym meczu będzie strzelał pięć bramek i tylko to bierzecie pod uwagę, to faktycznie zagrał bardzo słabo – pisze ironicznie jeden z kibiców. – Wstyd! Krychowiak tak nisko oceniony? Czy naprawdę widzieliście mecz? – Pyta inny czytelnik.

Explore more:  Australian Open i polskie zwycięstwa. Sportowe Kani i medyczne Radwańskiej

Co ciekawe, rywale Biało-Czerwonych wcale nie zostali znacznie gorzej ocenieni. Pojawiła się tam tylko jedna nota 1,5, a pozostali mieli 2, 2,5, a nawet 3 gwiazdki przy swoich nazwiskach.

Oceny Polaków za mecz z Irlandią wg serwisu goal.Com (skala 1/5):.

Wojciech Szczęsny 3.

Artur Jędrzejczyk 3.

Łukasz Piszczek 3.

Kamil Glik 3.

Michał Pazdan 3.

Bartosz Kapustka 3.

Jakub Błaszczykowski 3,5.

Krzysztof Mączyński 2,5.

Grzegorz Krychowiak 2,5.

Arkadiusz Milik 3,5.

Robert Lewandowski 1,5.

(WD / DF).

“Biało-Czerwoni na talerzu” – Smaki dzieciństwa reprezentantów Polski? Ich ulubione dania? Sprawdź, dlaczego Nawałka uwielbia dania z królika, a jakimi pierogami zajada się Krychowiak. “Biało-Czerwoni na talerzu” do kupienia w Księgarni Przeglądu Sportowego.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

12 czerwca 2016, 22:23.

Modric