Górnik: Woli być napastnikiem, nie skrzydłowym

Ekstraklasa.

Górnik Zabrze – PGE GKS. Rosną akcje “zdegradowanego” ostatnio do roli skrzydłowego Tomasz Zahorskiego. Również za sprawą… Najbliższego rywala Górnika Zabrze – PGE GKS Bełchatów.

18 sierpnia 2011, 11:59..

| Aktualizacja 18 sierpnia 2011, 11:59…

Przed rozpoczęciem sezonu Tomasz Zahorski zapowiadał, że walczy o miejsce na środku ataku Górnika, choć sparingi pokazywały, że trener Adam Nawałka jest innego zdania. Zdania, którego zresztą konsekwentnie się trzymał. Tym sposobem w dwóch pierwszych meczach – ze Śląskiem Wrocław i Widzewem Łódź – „Zahor” wystąpił na lewym skrzydle. – I myślę, że było pozytywnie. Cieszy mnie przede wszystkim to, że nawet grając na tej pozycji dalej dochodziłem do sytuacji strzeleckich – mówi 27-latek. Z aspiracji do miejsca na szpicy jednak nie rezygnuje. – Całe życie spędziłem na „dziewiątce”, dlatego – gdybym to ja miał decydować – ona byłaby zawsze moim pierwszym wyborem – podkreśla.

Bardzo możliwe, że tak samo sprawę widzi już też Nawałka, który w miniony weekend – w konfrontacji z Legią Warszawa – wystawił Zahorskiego w ataku, a ten odwdzięczył się bardzo ładnym golem. Ale nie tylko to każe spoglądać dziś na Zahorskiego jako na napastnika, a nie skrzydłowego… W pierwszej linii zabrzanie nie mają bowiem wielkiego pola manewru. 17-letni Arkadiusz Milik, który na starcie rozgrywek miał miejsce w składzie, musi jeszcze okrzepnąć. Daniel Gołębiewski wrócił już co prawda do treningów po kontuzji, ale wcześniej nie zachwycał i rywalizację o wyjściową jedenastkę przegrywał. Z kolei sprowadzony z Izraela Idan Shriki wciąż nie prezentuje się jeszcze na tyle dobrze, by zaliczyć chociażby krótki występ.

Explore more:  Młodzi piłkarze Pogoni Szczecin ulegli wypadkowi

Za Zahorskim przemawia również to, że… W sobotę do Zabrza przyjeżdża GKS Bełchatów, drużyna, której „Zahor” wyjątkowo lubi strzelać gole. Spośród 21 trafień, jakie zaliczył w ekstraklasie, cztery przypadły właśnie na spotkania z GKS-em. – Nie powiem, Bełchatów mi „leży”. Chociaż – z drugiej strony – gdybym w paru innych meczach wykorzystał okazje, jakie miałem, to mógłbym mówić, że patent mam na jeszcze kilka innych klubów – uśmiecha się.

Specjalnie do śmiechu nie jest mu natomiast na myśl o porze starcia z bełchatowianami, które – ze względu na transmisje telewizyjne – zaplanowano na 13.30. – Jeśli trafimy na upał, to nie będzie to sprzyjało pozytywnemu myśleniu. Dla widowiska lepiej byłoby grać wieczorem…

„Stachu” na Cyprze.

W Anorthossisie Ammochostou, trzecim zespole poprzedniego sezonu cypryjskiej ekstraklasy, spędzi najbliższy rok Adam Stachowiak. Bramkarz Górnika, który z powodu konfliktu z trenerem Adamem Nawałką ostatnio trenował tylko z drużyną Młodej Ekstraklasy, został do Anorthossisu wypożyczony, ale umowa zawiera opcję pierwokupu. Jeśli Cypryjczycy z niej skorzystają, automatycznie zapewnią sobie usługi „Stacha” na kolejne trzy lata.

Pietrzak w Piaście.

Zgodnie z przewidywaniami, wczoraj zawodnikiem Piasta Gliwice został Rafał Pietrzak. 19-letni lewy pomocnik zabrzan udał się do I-ligowca na roczne wypożyczenie. Na Roosevelta – z powodu bardzo dużej konkurencji na jego pozycji – mógł w tym sezonie liczyć jedynie na występy w Młodej Ekstraklasie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

18 sierpnia 2011, 11:59..

Modric