Górnik Zabrze: Transfer w ostatniej chwili

Ekstraklasa.

Na kilkadziesiąt godzin przed rozpoczęciem rundy rewanżowej ekstraklasy prawdopodobnie dołączy do Górnika Zabrze Robert Jeż. Górnik też podpisał umowę o współpracy z kopalnią w Wieliczce.

23 lutego 2011, 09:06..

| Aktualizacja 23 lutego 2011, 09:06…

Kiedy wczoraj piłkarze zabrzańskiego Górnika mieli oficjalną prezentację i spotkanie z kibicami przed wiosenną rundą ekstraklasy, dopinano ostatnie formalności transferu do Zabrza Roberta Jeża. Prawdopodobnie przed wznowieniem sezonu kapitan Żyliny i uczestnik jesiennych meczów Ligi Mistrzów pojawi się na Roosevelta.

Doszli do porozumienia.

Jeż kontrakt z Górnikiem podpisał już kilkanaście dni temu. Miał jednak obowiązywać od czerwca tego roku. I to wtedy pojawiła się opcja, by piłkarz przeniósł się do Zabrza jeszcze w zimowym „okienku” transferowym. Problemem – dla Górnika – była kwota odstępnego. Żylina chciała za swojego najlepszego piłkarza około 200 tysięcy euro, co w obecnej sytuacji finansowej Górnika było kwota „zaporową”. Dziś? Strony o pieniądzach nie chcą rozmawiać, ale ponoć doszły do porozumienia.

Żylina to główny kandydat do mistrzostwa Słowacji. Klub zimą wzmocnił skład i już myśli o kolejnej edycji eliminacji Ligi Mistrzów, kiedy Roberta Jeża w klubowej kadrze na pewno już nie będzie. Pewnie dlatego w klubie uznano, że można Jeża „puścić”.

To może być jeden z ważniejszych transferów Górnika ostatnich lat. Na Roosevelta dawno nie trafił piłkarz, który ma taki dorobek. Jeż grał w kadrze Słowacji, jest ikoną najlepszej w ostatnich latach Żyliny, grał jesienią między innymi przeciwko Chelsea. – Jeżeli tylko po sparingach wszyscy chwalą Michala Gasparika, to myślę, że Robert Jeż jest z jeszcze wyższej półki – mówi prezes Górnika, Łukasz Mazur.

Explore more:  NA ŻYWO. Betard Sparta Wrocław - Fogo Unia Leszno. Wynik i relacja live

Klasyczna „10″.

– To jeden z ważniejszych transferów w polskiej lidze w tym sezonie. Mówimy o bardzo dobrym piłkarzu, który podniesie poziom nie tylko Górnika, ale całej ligi. Jeżeli Jeż faktycznie wiosną będzie w Zabrzu to jedyne pytanie brzmi – jak szybko wkomponować go w zespół. Albo inaczej – jak ustawić grę Górnika pod Jeża, bo mając takiego lidera trudno nie wykorzystać jego potencjału – mówi Radosław Gilewicz, były reprezentant Polski.

Wszystko rozstrzygnie się w najbliższych godzinach, a Górnik pierwszy „wiosenny” mecz gra w niedzielę z Polonią w Warszawie. Jeż to klasyczna „10″, kandydat do zajęcia miejsca za wysuniętym napastnikiem. Słowak grał zimą we wszystkich sparingach Żyliny. Strzelił dwa gole, zaliczał asysty i powinien być na podobnym poziomie przygotowania do ligi, co piłkarze z Zabrza. Liga słowacka też wznawia rozgrywki w najbliższy weekend.

Tymczasem wczoraj odbyła się w zabrzańskim Multikinie przedsezonowa prezentacja zespołu z Roosevelta. W kinowej hali pojawił się nadkomplet, blisko 1000 fanów zabrzan. Poza dodatkowymi atrakcjami (pokazy żonglerki, występy grup muzycznych czy pokaz filmu „Gol”) najważniejsza była prezentacja zespołu. Bardzo ciepło przywitano wracającego po kontuzji do gry Piotra Gierczaka oraz Michala Gasparika, Słowaka ściągniętego zimą do Zabrza. Mnóstwo braw dostał też Mateusz Sławik, który żegnał Zabrze ponad cztery lata temu. – Są kluby, do których przychodzi się zawsze z zaszczytem. Dla mnie okres spędzony w Zabrzu był wspaniały i niezapomniany. Niezależnie od tego, że wtedy w klubie było bardzo trudno – powiedział Sławik.

Romantyczny weekend w Wieliczce.

Kilka godzin prze prezentacją Górnik podpisał nową umowę sponsorską. Kopalnia Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna Sp. Z.O.O. Została partnerem klubu. – Najstarsza i najbardziej znana kopalnia w Polsce będzie wspierała jeden z najbardziej znanych klubów w Polsce – twierdzi Marcin Andrukowicz, członek zarządu Kopalni Soli w Wieliczce. – Aglomeracja śląska liczy 6 milionów ludzi i to są potencjalni goście naszej kopalni – tłumaczy powody zaangażowania kopalni w śląski klub. Współpraca pomiędzy Górnikiem a kopalnią będzie się odbywała na kilku płaszczyznach, a jedną z nich jest wzajemna reklama. Nowy partner klubu będzie także fundatorem nagród dla kibiców Górnika w różnych konkursach. – Będą to nasze kosmetyki, bilety wstępu do kopalni, a także romantyczne weekendy w naszym hotelu – mówi przedstawiciel kopalni soli. Dodatkowo w Wieliczce będzie można zakupić produkty kosmetyczne kopalni z herbem Górnika Zabrze, a przed kwietniowym meczem z Wisłą Kraków zawodnicy naszego klubu będą gościć w przykopalnianym hotelu Grand Sal. – Nasza współpraca jest bardzo rozwojowa i perspektywiczna – dodał na zakończenie Marcin Andrukowicz.

Explore more:  Żużel: Mads Korneliussen będzie mechanikiem Nikolaia Klindta

– Nie będziemy mówić o kwotach, ale będzie to jeden ze znaczących sponsorów – informuje prezes Łukasz Mazur.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

23 lutego 2011, 09:06..

Modric