Halle-luja! Bukowiecki pokonał Storla, Fajdek znowu górą!

Halle-luja! Bukowiecki pokonał Storla, Fajdek znowu górą!

Znakomite występy polskich miotaczy w zawodach w Halle. Konrad Bukowiecki i Paweł Fajdek potwierdzili wysoką formę.

21 maja 2016, 16:00..

| Aktualizacja 22 maja 2016, 09:57.

Paweł Fajdek
Paweł Fajdek (Foto: Marek Biczyk / newspix.pl)

W zawsze bardzo mocno obsadzonych zawodach miotaczy w Halle nasz utalentowany dziewiętnastolatek Konrad Bukowiecki potwierdził w sobotę znakomite przygotowanie do sezonu olimpijskiego, co już udokumentował dzień wcześniej zwycięstwem w Zlatej Tretrze w Ostrawie, gdzie pchnął 21,01 (rekord życiowy i rekord świata w kategorii juniorów ustanowiony kulą seniorowską – 7,26 kg), pokonując dwukrotnego mistrza olimpijskiego Tomasza Majewskiego.

W Halle Bukowieckiemu wystarczyło pchnąć w ostatniej kolejce 20,62 m, żeby wygrać konkurs, a co najważniejsze pokonać kolejnego supergwiazdora kuli – mistrza świata 2011 i 2013 (w 2015 wicemistrza) – Niemca Davida Storla (20,25). Storl, który z powodu operacji kolana nie startował przez osiem i pół miesiąca, tłumaczył się po konkursie, że wobec tak długiej przerwy w startach brakowało mu luzu, a zwłaszcza dynamiki nóg. Niemniej wynik poszedł w świat i Bukowiecki, mistrz świata i Europy juniorów, może być mocno podbudowany dwoma ostatnimi zwycięstwami nad sławnymi seniorami, tym bardziej, że w rozegranych w marcu halowych mistrzostwach globu w Portland spisał się też bardzo dobrze, zajmując czwarte miejsce.

W rozegranych już konkursach w Halle nie zawiódł nasz dwukrotny mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek, który znowu machnął ponad 80 metrów (80,39), jeszcze raz odprawiając z kwitkiem Dilszoda Nazarowa z Tadżykistanu (78,34). To już 22. Konkurs z kolei wygrany przez zawodnika Agrosu Zamość. Ostatni raz Fajdek przegrał 14 marca 2015 (z Węgrem Krisztianem Parsem).

Explore more:  13-letnia Polka wygrała tenisowy turniej do lat 18

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

21 maja 2016, 16:00..

Dziennikarz i honorowy redaktor naczelny Przeglądu Sportowego.

Dziennikarz i honorowy redaktor naczelny Przeglądu Sportowego.

Modric