Jerzy Janowicz: dlaczego macie wobec nas jakieś oczekiwania?

Jerzy Janowicz: dlaczego macie wobec nas jakieś oczekiwania?

Czegoś takiego nie przeżyli chyba najstarsi dziennikarze. Jerzy Janowicz po przegranej w niedzielę z Marinem Ciliciem na Torwarze w bardzo ostrych słowach potraktował media. – Czemu macie wobec nas jakieś oczekiwania? Może sami wyjdźcie na kort, przepracujcie całe życie w ten sposób, a dopiero potem miejcie oczekiwania. To mnie już śmieszy – mówił polski tenisista.

Jerzy Janowicz
Jerzy Janowicz (Foto: PAP)

– Zabrakło wygrania trzeciego seta. Rywal grał bardzo dobrze. Nie zabrakło ognia na ławce. Z kondycją było bardzo dobrze. Publiczność była bardzo fajna. Atmosfera była świetna i mam nadzieję, że zawsze będziemy mieli takich wiernych kibiców – to były odpowiedzi Janowicza na pięć pierwszych pytań.

Potem odpowiadał kapitan Radosław Szymanik, ale on też nie miał humoru. Prawdziwy “popis” Janowicza rozpoczął się chwilę później.

Pytanie zadał doświadczony dziennikarz Artur St. Rolak. Chodziło o oczekiwania wobec zespołu, a miał na nie odpowiedzieć Szymanik. – Być może zbyt wysoko podnosimy poprzeczkę, a nas po prostu nie stać na Grupę Światową? – Zapytał żurnalista.

Janowicz zabrał mikrofon. – A kiedy my nie podnosimy poprzeczki? W każdym sporcie to robimy. Jesteśmy generalnie absolutnie krajem, który nie ma jakiejkolwiek perspektywy w sporcie, biznesie czy w życiu prywatnym dla nikogo. Studenci uczą się tylko po to, aby móc wyjechać. Trenujemy gdzieś po szopach i to nie tylko w tenisie. Zbigniew Bródka musi ćwiczyć za granicą. Więc dlaczego macie wobec nas jakieś oczekiwania? Może sami wyjdźcie na kort, przepracujcie całe życie w ten sposób, a dopiero potem miejcie oczekiwania. To mnie już śmieszy. Każdy ma jakieś oczekiwania. Przeżyjcie generalnie to, co przeżywają sportowcy.

Explore more:  Skorupski spadł do Serie B, Drągowski doczekał się debiutu

– Nie ma żadnej pomocy, w żadnym sporcie czy zawodzie. Każdy musi orać, wyrywać w sobie, żeby coś osiągnąć – powiedział Janowicz, po czym rzucił mikrofonem.

– Czytam wasze artykuły i śmiać mi się chce. Kim jesteście, że macie oczekiwania? Oczekiwania może mieć mój trener, mama, tata, a nie wy. Co takiego robicie? Tylko nas krytykujecie, a potem macie oczekiwania? – Wdał się w pyskówkę z Rolakiem Janowicz.

– Bohatera trzeba stworzyć przez całą karierę, a śmiecia i zero można stworzyć przez jeden mecz. Tak to wygląda w naszym kraju – znowu zabrał mikrofon Szymanikowi.

Ten także zaczął atakować dziennikarzy, zarzucając im krytykowanie w obliczu porażki. – Dlaczego piszecie tylko negatywnie? Dlaczego nikt nie powie, że ktoś zajął drugie miejsce, a nie przegrał w finale. Fajnie, że zaciskacie kciuki, ale może też więcej wyrozumiałości dla nas.

– Dlaczego pisze się “Janowicz był w półfinale Wimbledonu – Janowicz zarobił”? Takie są artykuły w Polsce. Najpierw jest się mistrzem, a za chwilę zerem! – Złościł się łódzki tenisista.

Z Torwaru – Krzysztof Srogosz, Eurosport.Onet.Pl.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

6 kwietnia 2014, 17:08.

Modric