Kierunek Kanada – nowy selekcjoner i nowy rozdział w historii polskiego hokeja

Kierunek Kanada – nowy selekcjoner i nowy rozdział w historii polskiego hokeja

Na lunchu prasowym zorganizowanym przez Polski Związek Hokeja na Lodzie zaprezentowany został nowy selekcjoner polskiej reprezentacji. Został nim Ted Nolan – Kanadyjczyk z doświadczeniem w prowadzeniu klubów NHL.

Ted Nolan
Ted Nolan (Foto: PAP)

Nowy selekcjoner został przywitany przez prezesa Dawida Chwałkę, który wytłumaczył też wybór nowego selekcjonera – Interesowała nas nie zmiana dla zmiany, ale zmiana jakościowa i taką chcieliśmy dać polskiemu hokejowi. Chcę też podkreślić, że nie nikt nie pozbywa się z hokejowej rodziny wartościowych ludzi. W tej rodzinie poprzedni selekcjoner Jacek Płachta był, jest i będzie – powiedział w pierwszych słowa sternik polskiego hokeja.

Dalszy ciąg materiału pod wideo.

59-letni fachowiec z Kanady wywodzi się z plemienia Odżibwejów, ma za sobą karierę zawodniczą w NHL. Po jej zakończeniu zajął się trenowaniem, co czynił z sukcesami najpierw w ligach juniorskich, później także w klubach NHL (nagroda Jacka Adamsa dla najlepszego trenera NHL za sezon 1996-97) oraz na arenie międzynarodowej (z reprezentacją Łotwy doszedł do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich w Soczi).

– Otwieramy nowy rozdział w historii polskiego hokeja. Kierunek kanadyjski jest nam bliski także z tego względu, że w całej Ameryce Północnej jest mnóstwo hokeistów z polskimi korzeniami. Mamy nadzieje na sprowadzenie części z nich do Polski. Robi tak cały świat i tak chcemy zrobić też my. Oczywiście to nie wszystko, chcemy też wysyłać na treningi do kraju Klonowego Liścia naszą młodzież i w ten sposób podnosić jej umiejętności.

Explore more:  Hansi Flick skomentował odejście z Bayernu Monachium

Ted Nolan będzie współpracował ze swoim dobrym znajomym Tom Coolenem, który ostatnio został trenerem drużyny ligowej Tauron KH GKS Katowice występującej w Polskiej Hokej Lidze.

– Chcemy aby Ted stał się marką dla polskiego hokeja, powodem dla którego hokeiści z Ameryki będą chcieli wybrać Polskę i spróbować tu swoich sił – dodał Chwałka, którego w działaniach wspierali wiceprezes Marek Matuszewski oraz Andrzej Jaworski członek zarządu PKOl.

Najważniejszą imprezą w sezonie polskich hokeistów będą mistrzostwa świata Dywizji IA w Budapeszcie w dniach 22-28 kwietnia 2018 roku. W rywalizacji o awans do światowej Elity wezmą udział oprócz Polaków i gospodarzy także Włochy, Słowenia, Wielka Brytania oraz Kazachstan.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

12 lipca 2017, 17:57.

Modric