Kolejny Duńczyk w Lechu Poznań? “To byłby bardzo dziwny transfer”

Kolejny Duńczyk w Lechu Poznań? “To byłby bardzo dziwny transfer”

Ekstraklasa.

Według duńskiego portalu tribunen.Com, środkowy obrońca Lasse Nielsen ma lada dzień zostać piłkarzem Kolejorza.

Maciej Henszel, Marcin Dobosz..

5 maja 2016, 16:00..

| Aktualizacja 5 maja 2016, 20:01.

Lech Poznań vs Piast Gliwice
Lech Poznań vs Piast Gliwice (Foto: Paweł Jaskółka / Pressfocus)

Bardzo prawdopodobne, że z Lechem pożegnają się latem dwaj podstawowi środkowi obrońcy: Marcin Kamiński oraz Paulus Arajuuri. Temu pierwszemu kontrakt wygasa w czerwcu i skłania się ku wyjazdowi zagranicznemu, z kolei Fin ma umowę do grudnia, ale już zapowiedział, że jej nie przedłuży. Bardzo możliwe, że latem zostanie sprzedany, zwłaszcza że ofert nie brakuje.

Poznański klub musi zatem sprowadzić stoperów. Jednym z nich ma być Lasse Nielsen. Tak przynajmniej twierdzi duński portal tribunen.Com, który stawia na podawane w telegraficznym skrócie informacje ze świata piłkarskiego. W czwartek po południu pojawiła się informacja zatytułowana: „Bille będzie miał duńskiego kolegę w Poznaniu”. Chodzi oczywiście o występującego od zimy w Kolejorzu napastnika Nickiego Bille Nielsena, do którego teraz może dołączyć jego rodak.

Nielsen ma 29 lat, do tej pory grał tylko w ojczyźnie. Karierę seniorską rozpoczął w klubie Naestved, występującym na zapleczu Superligaen. W 2011 roku przeniósł się do FC Vestsjaelland, w którym zaliczyć świetny sezon 2013/14 w ekstraklasie. W ten sposób zapracował na transfer do Odense BK, gdzie gra do dziś. W obecnych rozgrywkach zajmuje 6. Miejsce w lidze. Nielsen w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał do tej pory 85 meczów, strzelił 7 goli i dorzucił 2 asysty.

Można go pozyskać za darmo, bo w czerwcu wygasa jego kontrakt. Na tribunen.Com czytamy, że w czwartek lub piątek przejdzie testy medyczne w Lechu.

Explore more:  soccer drills for 5 year olds

EKSPERT – Johnny Kokborg, dziennikarz duńskiego „BT Sport”:.

To byłby bardzo dziwny transfer. Może agent Nickiego Bille Nielsena ma z tym coś wspólnego? Lasse to obrońca w starym stylu. Bardzo silny, dużo gorszy technicznie.

AKTUALIZACJA.

Według naszych informacji, jest temat zatrudnienia Nielsena w Lechu. Testy medyczne na pewno jednak nie odbędą się w najbliższych dniach. Najwcześniej stanie się to po zakończeniu sezonu.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

5 maja 2016, 16:00..

Maciej Henszel, Marcin Dobosz..

Modric