Koronawirus COVID-19 atakuje. Odwoływane są kolejne imprezy sportowe

Koronawirus COVID-19 atakuje. Odwoływane są kolejne imprezy sportowe

Początkowo epidemia wybuchła w Chinach i zaczęła się rozprzestrzeniać a Azji. Kilka dni temu wirus dotarł do Europy i atakuje kolejne kraje.

Dalszy ciąg materiału pod wideo.

We wtorek głos w sprawie igrzysk zabrał członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Richard Pound. Uważa on, że do końca maja organizatorzy IO w Tokio powinni zapewnić “gwarancje bezpieczeństwa”. W innym wypadku impreza może zostać odwołana.

Jeżeli sytuacja z koronawirusem nie zostanie opanowana, to może być koszmar. Taki, jakiego jeszcze nie doświadczyliśmy w tym wieku.

Poniżej prezentujemy obszerną listę przełożonych lub odwołanych imprez z powodu koronawirusa COVID-19.

Formuła 1

Grand Prix Chin w Formule 1, które zaplanowano na 17-19 kwietnia nie odbędzie się w terminie. Zawody zostały przełożone z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Trwają aktualnie prace nad znalezieniem nowego terminu.

Mówi się też o tym, że może zostać odwołana rywalizacja w Wietnamie, która ma debiutować.

Kolarstwo

Kolarski wyścig Tour of Hainan został odwołany z powodu szerzącego się w Chinach koronawirusa. Zawody miały się odbyć w dniach 23 lutego – 1 marca. Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) poinformowała, że rywalizacja się odbędzie, ale w innym, jeszcze nieustalonym terminie.

Lekkoatletyka

Halowe Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce nie odbędą się w 2020 roku. Zawody, który miały się odbyć w chińskim Nankinie (13-15 marca) zostały przełożone o rok. Powodem jest rozprzestrzenianie się koronawirusa po Azji.

Łyżwiarstwo

Z powodu epidemii koronawirusa nie odbędą się zaplanowane w dniach 13-15 marca mistrzostwa świata w short tracku w Seulu – poinformowała w środę Międzynarodowa Unia Łyżwiarska (ISU). Najlepsza obecnie polska zawodniczka Natalia Maliszewska przebywa na zgrupowaniu w Kazachstanie.

Explore more:  Piękni 20-letni. Smuda chce zabrać na EURO młode gwiazdy Legii i Lecha

Narciarstwo alpejskie

Międzynarodowa Federacja Narciarska zdecydowała o odwołaniu zaplanowanych na połowę lutego zawodów alpejskiego Pucharu Świata w Chinach. Jest to efekt epidemii koronawirusa.

Piłka nożna

Po potwierdzeniu pierwszych przypadków zarażenia we Włoszech, zdecydowano się odwołać wszystkie zawody sportowe w dwóch regionach Półwyspu Apenińskiego – Lombardii i Wenecji. Z tego powodu nie odbyły się cztery mecze Serie A.

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) potwierdziła, że czwartkowy mecz piłkarskiej Ligi Europy pomiędzy Interem Mediolan i Łudogorcem Razgrad odbędzie się bez kibiców z powodu szerzącego się we Włoszech koronawirusa. Nie planuje się podobnych ograniczeń w pozostałych spotkaniach.

Wszystkie zaplanowane do 15 marca mecze piłkarskie w Japonii zostały przełożone na późniejszy termin z obawy przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa – poinformowała tamtejsza federacja.

Mecze chińskich klubów w fazie grupowej Ligi Mistrzów zostały przełożone na kwiecień i maj z powodu epidemii koronawirusa – postanowiła Azjatycka Konfederacja Piłkarska (AFC) na nadzwyczajnym spotkaniu w Kuala Lumpur.

Siatkówka

Włoska federacja siatkówki wraz z organizacją kierującą ligami kobiet i mężczyzn zdecydowała o zawieszeniu wszelkich rozgrywek do 1 marca. Jednocześnie wyrażono nadzieję, że od 2 marca będą mogły się odbywać mecze bez udziału publiczności. To efekt szerzącego się koronawirusa.

Siatkówka plażowa

Turniej World Tour w siatkówce plażowej w chińskim Xiamen został odwołany z powodu koronawirusa – poinformowała światowa federacja (FIVB). Impreza miała się odbyć na przełomie kwietnia i maja.

Tenis

Marcowy mecz Japonii z Ekwadorem o awans do turnieju finałowego Pucharu Davisa odbędzie się przy pustych trybunach – poinformowała Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF). Decyzję podjęto z uwagi na rozprzestrzeniający się koronawirus.

Tenis stołowy

Drużynowe mistrzostwa świata w tenisie stołowym, które miały się odbyć w dniach 22-29 marca w południowokoreańskim Pusanie, zostały przełożone z powodu epidemii koronawirusa. Międzynarodowa federacja (ITTF) wstępnie wyznaczyła nowy termin na 21-28 czerwca.

Explore more:  Mila: Z hazardu nie zrezygnuję

Inne

Chińska Agencja Antydopingowa (Chinada) tymczasowo zawiesiła działania kontrolne ze względu na ochronę zdrowia z powodu epidemii koronawirusa – poinformowała Międzynarodowa Agencja Kontroli (ITA).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

26 lutego 2020, 14:03.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

Modric