Kosz: Panika po dymisji trenera

Kosz: Panika po dymisji trenera

Reprezentacja Polski.

Słaby wynik Polek w mistrzostwach Europy nie był, jak twierdzi trener Krzysztof Koziorowicz, głównym motywem jego dymisji. Już wcześniej postanowił zrezygnować, nawet w przypadku korzystnego rezultatu.

18 czerwca 2009, 08:18..

| Aktualizacja 18 czerwca 2009, 08:19.

Decyzja, być może, zapadła wcześniej, lecz prezes Roman Ludwiczuk poznał ją tuż przed odjazdem ekipy na ryskie lotnisko.

– Trzy i pół roku współpracy z dziewczynami wydało się mi okresem wystarczającym – mówi Koziorowicz. – Miałem marzenia, które się nie spełniły. Może jest potrzebny ktoś o świeżym spojrzeniu? Stosujący inne kryteria?

Nie wskazał następcy, a takiego typowania unika też jego asystent Andrzej Nowakowski. – Kto by to nie był, nie będzie miał łatwego życia, póki w Związku koszykówka żeńska będzie pozostawała w cieniu męskiej, choć od lat lepiej wypada w konfrontacji międzynarodowej – mówi szkoleniowiec, który współpracował również z Tomaszem Herktem przy „złotej” drużynie z 1999 roku.

Kto wymyślił Urlepa?

Wszyscy skrzętnie unikają zgłaszania kandydatów. Ktoś wymienia nazwisko Andreja Urlepa, co spotyka się z natychmiastowym protestem, bo „człowiek, który złamał nos żonie, nie nadaje się do pracy z kobietami, a podczas meczów zachowuje się w sposób odbiegający od powszechnie przyjętych norm dobrego wychowania”.

Większość ludzi ze środowiska opowiada się jednak za specjalistami zagranicznymi. Ludwik Miętta, który zdobył z reprezentacją dwa srebrne medale mistrzostw Europy, sugerował już zmianę ekipy po barażach ME 2007 w Chieti, bo – jego zdaniem – sztab nie gwarantował postępu.

Explore more:  Urbanowicz: Liga będzie bardzo wyrównana

Cały artykuł przeczytasz w czwartkowym „Przeglądzie Sportowym”.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

18 czerwca 2009, 08:18..

Dziennikarz Przeglądu Sportowego.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego.

Modric