Lekkoatletyka. Patrik Sjoeberg opublikował wstrząsające zdjęcia

Lekkoatletyka. Patrik Sjoeberg opublikował wstrząsające zdjęcia

Lekkoatletyka.

Patrik Sjoeberg, legenda lekkoatletyki, pokazał wstrząsające zdjęcia ze szpitala w Szwecji, kiedy leżał pod respiratorem z powodu zakażenia koronawirusem. Postanowił pokazać je ze względu na stosunek Szwedów do choroby.

Patrik Sjoeberg
Patrik Sjoeberg (Foto: Vaclav Salek/CTK / PAP)
 • Patrik Sjoeberg był w swoim czasie ikoną szwedzkiego sportu, a ze względu na rozrywkowy tryb życia także celebrytą.
 • Niedawno rekordzista Europy w skoku wzwyż przeszedł zakażenie koronawirusem i omal nie przypłacił tego życiem.
 • Teraz opublikował wstrząsające zdjęcia ze szpitala, w którym lekarze go ratowali. Przestrzega też przed lekceważeniem pandemii.
 • Więcej takich historii znajdziesz na stronie głównej Onet.Pl.
 • “Pokazuję te zdjęcia tym wszystkim kurzym móżdżkom, którzy pojawiają się, kiedy stawiam pytania o stosunek do koronawirusa” – napisał 56-latek na Instagramie.

  Dalszy ciąg materiału pod wideo.

  Sjoeberg miał obustronne zapalenie płuc i zatrucie krwi.

  Szwed znalazł pamiętnik pisany przez tych, którzy opiekowali się nim, kiedy walczył o życie. Teraz chce im oddać hołd.

 • Zobacz także: Skok po śmierć, medialna nagonka zabiła rekordzistę świata.
 • “Widziałem, jak straszną chorobą jest COVID-19. Cholernie trudno jest złapać powietrze. Przypomina to tonięcie. Teraz rozumiem, jak blisko śmierci byłem. Składam hołd wszystkim, którzy opiekowali się mną w czasie pobytu w szpitalu” – napisał Szwed.

  Sjoeberg przeciwstawia się też tym, którzy zaprzeczają pandemii i zachęca ich do rozmowy z lekarzami, którzy w pocie czoła ratują każde ludzkie życie.

  Explore more:  Kontra Barcelony, która zszokowała obrońców! Kluczowe zwycięstwo

  Sjoeberg był w swoim czasie ikoną szwedzkiego sportu, a ze względu na rozrywkowy tryb życia także celebrytą, bon vivantem i częstym gościem na łamach kolorowych magazynów.

  Przystojny, długowłosy blondyn był nazywany lekkoatletycznym Bjoernem Borgiem, skakał w pokazowych konkursach przy muzyce Abby, występował w telewizji i zarabiał na reklamach najlepszych produktów. Uwielbiał drogie i szybkie samochody i był stałym członkiem sztokholmskiego jet-setu bawiącego się codziennie w najdroższych klubach stolicy Szwecji.

  Przyznał, że przez wiele lat nadużywał alkoholu i narkotyków, “wpadł w szpony hazardu” i nawet nie wiedział przez wiele lat, jakiej wysokości są jego zarobki. Był też ścigany przez urząd skarbowy za ukrywanie dochodów.

  W 1996 roku rozpoczął się upadek. Z jednej ze sportowych imprez podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Goeteborgu, których był ambasadorem, został wyprowadzony w kajdankach razem z płotkarzem Svenem Nylanderem za posiadanie kokainy. Później przyznał, że przez wiele lat używał narkotyków, ale nigdy podczas zawodów.

  Sjoeberg zdobył trzy medale igrzysk olimpijskich, srebrne w Los Angeles (1984) i Barcelonie (1992) oraz brązowy w Seulu (1988). I jest jedynym skoczkiem wzwyż, który zdobywał medale na trzech kolejnych igrzyskach. W 1987 roku w Rzymie został mistrzem świata na stadionie, a w 1985 w Paryżu w hali. Czterokrotnie wygrał halowe mistrzostwa Europy. Jego rekord świata z 1987 roku – 2,42 m – jest w dalszym ciągu rekordem Europy.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Data utworzenia:.

  27 kwietnia 2021, 13:15.

  Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

  Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

  Modric