Lewandowski: Nie przyjechaliśmy sobie pograć, tylko coś osiągnąć

Lewandowski: Nie przyjechaliśmy sobie pograć, tylko coś osiągnąć

EURO 2016.

– To co działo się w meczach towarzyskich nie będzie miało znaczenia na Euro – mówi kapitan reprezentacji Polski.

7 czerwca 2016, 18:01..

| Aktualizacja 7 czerwca 2016, 23:34.

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski (Foto: Piotr Matusewicz / Pressfocus)
(Foto: BRAK)

– Nigdy nie jest łatwo, gdy jeden czy dwóch zawodników wypada z drużyny ale my zdajemy sobie sprawę, że niezależnie od tego i tak będzie bardzo ciężko grać we Francji. Kontuzje martwią, ale nie poddajemy się, przygotowujemy się tak jak trzeba, a jeśli ktoś nie jest do dyspozycji trenera, to czeka następny zawodnik – powiedział kapitan reprezentacji Polski.

– Nie boję się presji, choć wiem, że oczekiwania są ogromne. Nie jesteśmy tutaj, żeby sobie pograć, tylko żeby coś osiągnąć. Podchodzimy do tego turnieju z pokorą. Każdy mecz będzie się różnił. To jest ciężka grupa. Musimy dać z siebie, co mamy najlepsze. Liczymy na dobry start, bo on by nam ułatwił drogę, ale mamy świadomość tego, że Irlandia Północna jest na fali wznoszącej. Każdy z nas musi sobie poradzić z tym, co będzie w naszych głowach – dodał Lewandowski.

– Odpoczynek w meczu z Litwą mi na na pewno nie zaszkodził. Mogłem złapać świeżość i chęć powrotu na boisko. Czasem lepiej zwolnić, żeby potem ruszyć pełną parą. To co działo się w meczach towarzyskich nie będzie miało znaczenia na Euro – tłumaczył napastnik Bayernu.

Lewandowski, zapytany o faworytów mistrzostw Europy we Francji, odparł: – Francja, jeśli wytrzymają presję gry u siebie. Niemcy to zespół turniejowy.

Explore more:  Seksowna sukienka i ekstrawaganckie okulary. Dziewczyna Neymara wie, jak skraść show

– Mecz z Finlandią pokazał, że nie jesteśmy uzależnieni ode mnie – skomentował tekst z jednej z niemieckich gazet, która napisała, że Polska bez Lewandowskiego nie ma nic do zaoferowania. – Czy to gra z ich strony? Bardzo możliwe – stwierdził. – Każdy chce coś ugrać dla swojej reprezentacji. Tu jest ważne, kto jest lepszy na boisku, a nie w teoriach przed meczem – zakończył.

≫> Oficjalne gadżety kibica. Dopinguj naszych!

Kazimierz Piszczek: Łukasza nie było w domu całe dnie, była tylko piłka.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

7 czerwca 2016, 18:01..

Modric