Lockdown. Są nowe obostrzenia w Polsce! Co ze sportem? Koronawirus

Lockdown. Są nowe obostrzenia w Polsce! Co ze sportem? Koronawirus

Rząd ogłosił surowsze obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Czy narodowy lockdown wpłynie także na sport? Czego możemy się spodziewać podczas nasilenia trzeciej fali? Poznaliśmy nowe obostrzenia – zamknięte zostały m.In. Obiekty sportowe.

PAP/Piotr Nowak
PAP/Piotr Nowak (Foto: PAP)

Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onet.Pl.

Trzecia fala koronawirusa w Polsce staje się faktem. Rosnąca liczba zakażeń sprawiła, że w środę minister zdrowia, Adam Niedzielski, poinformował o tym, że od soboty cały kraj zostanie objęty surowszymi restrykcjami. Co ze sportem?

Dalszy ciąg materiału pod wideo.

Lockdown: nowe obostrzenia w Polsce. Co ze sportem?

Obiekty sportowe podczas lockdownu zamknięte zostaną nie tylko w wymienionych województwach, a w całym kraju. Czym według ministerstwa są obiekty sportowe? To na przykład centra sportowo-rekreacyjne, hale widowiskowo-sportowe, hale wielofunkcyjne i różnego rodzaju boiska. Poza tym także baseny, pola campingowe, lodowiska czy wyciągi narciarskie.

Niedawno minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o nowych obostrzeniach dotyczących między innymi sportu w województwach lubuskim, pomorskim oraz mazowieckim. Rząd wtedy postanowił wprowadzić surowsze restrykcje. Zamknięto między innymi baseny i obiekty sportowe. Teraz zdecydowano się to rozszerzyć na cały kraj.

Lockdown: Siłownie i kluby fitness wciąż zamknięte.

Przypomnijmy, że 12 lutego weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów dotyczące zmian w sporcie. Wtedy umożliwiono amatorom korzystanie z obiektów sportowych na świeżym powietrzu, kortów oraz basenów. Teraz znów aktualne są surowsze restrykcje.

Explore more:  Jest oficjalne potwierdzenie! Hamilton i Russell podjęli decyzję

Od dłuższego czasu w Polsce zamknięte są siłownie i kluby fitness. – Nie możemy w tej chwili podjąć decyzji o tym, żeby otworzyć restauracje czy branżę fitness. Nie chcemy popełnić błędów innych krajów, w których zbyt szerokie otwarcie gospodarki doprowadziło do rekordowego przyrostu zakażeń – mówił w lutym w rozmowie z Radiem Wrocław rzecznik rządu Piotr Mueller.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

17 marca 2021, 11:46.

Modric