“Lokomotywa” ruszyła. Jest następca Stilicia

Ekstraklasa.

Czech Jan Zapotoka to ewentualny następca Semira Stilicia, gdyby “Kolejorz” zdecydował się sprzedać Bośniaka.

24 czerwca 2009, 08:11..

| Aktualizacja 24 czerwca 2009, 08:11…

Krótko po dziesiątej we wtorek piłkarze Lecha wznowili treningi po wakacyjnej przerwie. Bułgarska to dzisiaj jeden wielki plac budowy, z konieczności 17 zawodników ćwiczyło więc na jedynym zdatnym do użytku bocznym boisku. Wśród nielicznych ćwiczących było dwóch nowych. Tuż przed pierwszym treningiem kontrakt z Lechem na 4 lata podpisał bramkarz Grzegorz Kasprzik z Piasta Gliwice. Wszystkie szczegóły dotyczące transferu załatwił też napastnik II-ligowej Nielby Wągrowiec, Tomasz Mikołajczak.

Znacznie więcej – jak na razie – zmian jest w sztabie szkoleniowym. Nowi to pierwszy trener, Jacek Zieliński, jego asystent Ryszard Kuźma, odpowiedzialny za grę napastników Andrzej Juskowiak, opiekun bramkarzy Paweł Primel, wreszcie trener przygotowania fizycznego – Andrzej Kasprzak.

Pogoda dopisała. Trening wraz z rozruchem i wewnętrzną gierką na zakończenie trwał prawie półtorej godziny. Pod koniec kontuzji mięśnia dwugłowego doznał Peruwiańczyk Anderson Cueto. – Czy to coś poważnego? Zobaczymy. Zrobimy USG i wszystko będzie jasne – mówił Maciej Łopatka, masażysta „Kolejorza”.

Niska frekwencja na płycie wzięła się stąd, że urlopy nadal ma sześciu polskich kadrowiczów: Tomasz Bandrowski, Bartosz Bosacki, Robert Lewandowski, Rafał Murawski, Sławomir Peszko i Jakub Wilk, a także Bośniak Semir Stilić oraz trzech Latynosów – Manuel Arboleda, Luis Henriquez i Hernan Rengifo. Z kolei najlepsi zawodnicy z zespołów juniorów starszych i młodszych uczestniczą w mistrzostwach Polski w swych kategoriach wiekowych. Wszyscy wymienieni dołączą do pierwszego zespołu w najbliższy poniedziałek. Wówczas rozpocznie się pierwsze zgrupowanie Lecha we Wronkach.

Explore more:  who won monday night football

Natomiast w tym tygodniu lechitów czekają tylko badania oraz treningi w Poznaniu i we Wronkach. W sobotę miał się odbyć sparing z Tawriją Symferopol. Goście jednak nie przyjadą do Polski, więc dojdzie jedynie do wewnętrznej gierki w Lechu. – Specjalnie nas to nie martwi – skomentował tę decyzję Jacek Zieliński. – Nie mamy pełnego składu, więc sparing niewiele by nam dał. W nowej sytuacji w niedzielę wszyscy będą mieli wolne. A podczas zgrupowania zagramy dwa inne spotkania kontrolne. 1 lipca w Grodzisku Wlkp. Zmierzymy się z Bełchatowem, a 4 lipca we Wronkach – z Zagłębiem Lubin. Na drugi obóz w niemieckim Bad Reichenhall przy austriackiej granicy pojedzie 24-25 zawodników. Tam 10 lipca zagramy sparing z czeską Victorią Pilzno. Dwa dni później czeka nas mecz z Aberdeen. No i przyspieszono dwie następne gry. Z Iraklisem Saloniki zagramy 14 lipca, a TSV 1860 Monachium – 16 lipca. Liczę się z tym, że z poprzedniego podstawowego składu Lecha może jeszcze odejść jeden piłkarz. W tym przekonaniu utwierdza mnie kierownictwo klubu. Prawdopodobnie najwięcej pieniędzy wpłynęłoby za Semira Stilica. Czy mógłby go zastąpić jego słowacki rówieśnik, Jan Zapotoka? Widziałem go na kasecie. Ciekawy zawodnik. Bośniak ma świetnie ułożoną lewą nogę, Zapotoka z kolei znacznie więcej od niego porusza się po boisku. Przed pierwszym treningiem mieliśmy krótkie spotkanie z zespołem. Powiedziałem chłopakom, że każdy zaczyna od zera. Przyszedł już Grzegorz Kasprzik, ale to wcale nie znaczy, że już ma pewne miejsce w drużynie. Ivan Turina, choć wpisano go na listę transferową, ma ważny kontrakt i – jeśli zechce pozostać w Poznaniu – będzie walczył o miejsce w pierwszym składzie.

W poniedziałkowy wieczór do Poznania dotarł Grzegorz Kasprzik. Wczoraj już miał pierwszą konfrontację z armią dziennikarzy. Na wszelkie pytania odpowiadał spokojnie, w wyważony sposób. – Nie boję się walki. Chciałbym udowodnić włodarzom Lecha, że dokonali słusznego wyboru. Nie boję się wrzucenia do głębokiej wody. Byłoby mi miło zagrać w meczu o Superpuchar Polski z Wisłą Kraków, która też się o mnie starała. No i wygrać to spotkanie… – Mówił. Szerszy wywiad z Grzegorzem Kasprzikiem – w numerze jutrzejszym.

Explore more:  NA ŻYWO: Polska - San Marino. Wyniki i relacja live. Eliminacje ME U-21

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

24 czerwca 2009, 08:11..

Modric