Ma pomysł jak rozbić zabetonowaną Ekstraligę. Za rok będzie im łatwiej?

Ma pomysł jak rozbić zabetonowaną Ekstraligę. Za rok będzie im łatwiej?

Żużel.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk, jest po pierwszym meczu ćwierćfinałowym w dość trudnym położeniu. Gdańszczanie pozbawieni swojego lidera, Nicolaia Klindta, przegrali 30:60 i ich szanse na awans do półfinału pierwszoligowej rywalizacji zmalały niemal do zera. Tym bardziej, że ich rywalem, jest niepokonany w tym sezonie Enea Falubaz Zielona Góra. Menadżer zespołu Eryk Jóźwiak ma pomysł jak sprawić, by beniaminkowi łatwiej było zawojować PGE Ekstraligę.

Eryk Jóźwiak z Danielem Kaczmarkiem
Eryk Jóźwiak z Danielem Kaczmarkiem (Foto: Łukasz Trzeszczkowski/Newspix / newspix.pl)

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk powoli mogą myśleć o wakacjach. Po stracie lidera, Nicolaia Klindta, ich sytuacja w ćwierćfinałowej batalii pierwszoligowych rozgrywek nie jest godna pozazdroszczenia. Gdańszczanie przegrali pierwszy mecz fazy play-off 30:60 i ich szanse na awans do półfinału 1 Ligi Żużlowej, zdecydowanie zmalały.

Dalszy ciąg materiału pod wideo.

Od jakiegoś czasu powtarza się scenariusz wedle którego beniaminek PGE Ekstraligi po sezonowej przygodzie żegna się z elitą. Nie brakuje głosów, że podobny los spotka Enea Falubaz, jeśli zielonogórzanie podtrzymają swoją dyspozycję i wywalczą awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju.

Zobacz także: Karty w PGE Ekstralidze już rozdane.

Przyczyną takiego stanu rzeczy, jest bez wątpienia wąski rynek zawodniczy. Żużlowcy już w maju otrzymują propozycje od klubów znajdujących się w elicie i zespołom, które do tego grona aspirują trudno na tak wczesnym etapie sezonu skusić zawodników do zmiany barw. Kiedy przyklepują awans, jest już po wszystkim.

Explore more:  Urban: Z Trabzonsporem wygramy dla Polski [wideo]

Zamknąć na sezon PGE Ekstraligę

Pomysłów na zmianę tego stanu rzeczy, jest kilka. Jednym z nich podzielił się na łamach „Tygodnika Żużlowego” Eryk Jóźwiak, menadżer Wybrzeża, które jako pierwsze w tegorocznej fazie play-off stanęło na drodze rozpędzonego Falubazu.

– Niedługo kończy się umowa z telewizją. Może warto to wykorzystać i przygotować się do dziesięciozespołowej Ekstraligi? W 2025 można byłoby „zamknąć” Ekstraligę, nie degradować żadnej z drużyn, a po sezonie dołożyć dwie najlepsze z pierwszej ligi. Byłyby już trzy nowe zespoły.

Przeczytaj również: Tarasienko znalazł nowy klub. Pojedzie w miejsce Polaka.

Zdunek Wybrzeże plany powrotu do elity musi odłożyć przynajmniej o rok. Zdaniem Jóźwiaka kwestia awansu rozbija się wyłącznie o pieniądze.

– By walczyć o Ekstraligę na równi z innymi trzeba zwiększyć zdecydowanie budżet. Czy stać nas na to? To pytanie, na które musi sobie odpowiedzieć zarząd klubu. W tym roku pierwsza liga jest zdominowana przez Falubaz. Za rok liga będzie bardziej wyrównana, bo spadkowicz raczej nie zbuduje tak silnej drużyny. Może to jest szansa dla nas? – Pyta z nadzieją Eryk Jóźwiak.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:Przegląd Sportowy Onet.

Autor:BJ.

Data utworzenia:.

24 sierpnia 2023, 19:09.

Modric