Martina Navratilova niezadowolona z reakcji ITF na “braci Williams”

Martina Navratilova niezadowolona z reakcji ITF na “braci Williams”

Martina Navratilova, 18-krotna triumfatorka turniejów wielkoszlemowych, skrytykowała władze Międzynarodowej Federacji Tenisa (ITF) za brak reakcji na słowa prezydenta rosyjskiej federacji Szamila Tarpiszczewa, który o Serenie i Venus Williams powiedział “bracia”.

20 października 2014, 14:32..

Martina Navratilova i Serena Williams
Martina Navratilova i Serena Williams (Foto: Reuters)

– Cisza ze strony ITF była dość ogłuszająca – oceniła w poniedziałek Navratilova. – Tylko oni tak naprawdę mieli możliwość ukarania Tarpiszczewa, który jest przecież prezydentem Rosyjskiej Federacji Tenisa, która podlega ITF – dodała.

WTA postąpiło inaczej. Władze kobiecego zawodowego tenisa ukarały Tarpiszczewa za piątkowy występ w telewizji grzywną w wysokości 25 tys. Euro i dyskwalifikacją na rok.

– WTA zrobiło wszystko, co było w stanie. Serena i Venis mają w stowarzyszeniu oparcie. On myślał, że jego uwaga była dowcipna, ale takich komentarzy nikt nie powinien tolerować, a szczególnie wysocy tenisowi urzędnicy – podkreśliła Navratilova.

Już w sobotę Tarpiszczew, który jest również członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, pod wpływem reakcji WTA przeprosił za swoje słowa.

– To była wypowiedź bardzo nieczuła, wyjątkowo seksistowska i rasistowska – oświadczyła Serena Williams.

A jak na wyczyn Tarpiszczewa zareagowała ITF?

– Byliśmy bardzo zawiedzeni jego wypowiedzią i uwagami na temat płci Sereny i Venus Williams – wyjaśnił prezydent federacji, Francesco Ricci Bitti. – To było nieakceptowalne i z miejsca zachęciliśmy go do przeprosin. Mimo że pan Tarpiszczew zapewnił nas, że to był żart, wyjaśniliśmy mu, że to było nieodpowiednie bez względu na kontekst. Mamy nadzieję, że akcpetacja naszego stanowiska z jego strony oraz kara nałożona przez WTA wystarczy, byśmy poszli naprzód – zakończył prezydent ITF.

Explore more:  Kibice Falubazu wywinęli im niezły numer! Wracają najpopularniejsze derby w Polsce

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

20 października 2014, 14:32..

mbs pro league

atlas vs santos laguna

necaxa vs pumas

liga portugal

losc vs monaco

raków częstochowa vs sporting cp timeline

raków częstochowa vs sporting cp timeline

ufc invitational 4

jamaica national football team vs haiti national football team timeline

Modric