Mats Hummels wydał oświadczenie po transferze. “To jedna z najtrudniejszych decyzji w moim życiu”

Mats Hummels wydał oświadczenie po transferze. “To jedna z najtrudniejszych decyzji w moim życiu”

Obrońca Borussii Dortmund Mats Hummels w przyszłym sezonie będzie zawodnikiem Bayernu Monachium. We wtorek klub z Dortmundu poinformował o tym na swojej oficjalnej stronie internetowej. Reprezentant Niemiec za pośrednictwem Twittera wyjaśnił powody swojej decyzji.

Mats Hummels
Mats Hummels (Foto: PAP/EPA / PAP)

Hummels od kilku sezonów jest kluczową postacią w zespole z Zagłębia Ruhry. Zdobywał z Borussią mistrzostwo i Puchar Niemiec, a także doszedł z nią do finału Ligi Mistrzów, w którym lepszy okazał się Bayern Monachium (2:1).

Niemiecki stoper zdecydował, że po zakończeniu obecnego sezonu pójdzie w ślady Mario Goetzego i Roberta Lewandowskiego, którzy wcześniej zamienili Dortmund na Monachium. Na Twitterze w długim oświadczeniu wyjaśnił, dlaczego postanowił postąpić w ten sposób.

“Po tym, jak we wtorek ogłoszono mój transfer do Bayernu, chciałbym nieco szerzej wypowiedzieć się w tej kwestii. Ostatnie kilka tygodni było dla mnie bardzo stresujących, ponieważ musiałem podjąć jedną z najtrudniejszych decyzji w moim życiu. W końcu zdecydowałem się podjąć nowego wyzwania w moim rodzinnym mieście, gdzie mam rodzinę i wielu przyjaciół.

Wiem, że wielu ludziom będzie trudno zrozumieć moją decyzję, ale po ponad ośmiu latach spędzonych w Borussii, nadszedł czas, aby spróbować czegoś nowego.

Z ciężkim sercem będę opuszczał klub, z którym osiągnąłem wielkie sukcesy. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego. Wyjątkowym fanom, osobom, które pracowały za kulisami, a także trzem trenerom oraz Michaelowi Zorcowi i Hansowi-Joachimowi Watzke. W szczególności chciałbym jednak podziękować kolegom.

Explore more:  Mistrzowie Polski bez szans w Zielonej Górze. Duńczycy bez błysku

Oczywiście otrzymywałem wiele wiadomości, komentarzy i postów, w których zachęcano mnie do pozostania w BVB. Zaczepiano mnie również po meczu na stadionie czy w supermarkecie. To również świadczy o wyjątkowości kibiców tego klubu.

Teraz idę trenować i dać z siebie wszystko, aby pożegnać się z honorem. Chcę wrócić z trofeum po finale” – napisał Mats Hummels.

(WD).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

10 maja 2016, 17:51.

Modric