ME piłkarzy ręcznych: Duńczycy odnieśli planowe zwycięstwo. Słowenia powoli się pakuje do domu

ME piłkarzy ręcznych: Duńczycy odnieśli planowe zwycięstwo. Słowenia powoli się pakuje do domu

Mistrzostwa Europy Piłkarzy Ręcznych.

Reprezentacja Danii piłkarzy ręcznych pokonała Słowenię 31:28 (16:14) w meczu 2. Grupy w rundzie głównej mistrzostw Europy, które rozgrywane są w Chorwacji. Mistrzowie olimpijscy zrobili krok w stronę półfinału, a Słoweńcy w stronę domu.

Słowenia - Dania
Słowenia – Dania (Foto: EPA/GEORGI LICOVSKI / PAP)

Słowenia podczas trwających mistrzostw często była na ustach komentatorów. Toczyła dramatyczne boje w pierwszej fazie turnieju, zwłaszcza ten z Niemcami, gdzie w końcówce w kontrowersyjnych okolicznościach straciła gola, który dał obrońcom tytułu remis. Słoweńcy protestowali, rozważali nawet możliwość wycofania się z ME, ale ostatecznie do niczego takiego nie doszło i przystąpili do dalszych gier.

Dania pierwszą fazę grupową przeszła, ale zaliczyła wpadkę, przegrywając z Czechami. Skandynawowie nie chcieli sobie pozwolić na kolejne straty i celowali w wygraną ze Słoweńcami.

Od początku meczu trwała wymiana ciosów pomiędzy obiema drużynami, a właściwie pomiędzy Lasse Svanem i Mihą Zarabecem. Słoweńcy musieli momentami odrabiać straty, ale w 22. Minucie sami objęli prowadzenie po golu Matica Suholeznika. Mistrzowie olimpijscy podkręcili tempo i na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

W drugiej części meczu Słowenia robiła, co mogła, aby dogonić Duńczyków, ale ci odskakiwali, gdy robiło się gorąco. W 38. Minucie w zespole Słoweńców dwóch zawodników otrzymało dwuminutowe kary i przed Danią otworzyła się spora szansa na zbudowanie większej przewagi. Nie wykorzystali jej należycie i rywale ciągle pozostawali w grze, głównie dzięki świetnej skuteczności skrzydłowego PGE Vive Kielce Blaza Janca.

Explore more:  Mistrzowie Polski bez szans w Zielonej Górze. Duńczycy bez błysku

Dania miała jednak trzy-cztery gole przewagi i nie pozwalała zbliżyć się przeciwnikom. Niespełna pięć minut przed końcem po golu Caspera Mortensena prowadzili czterema bramkami 30:26.

Słowenia mimo ambitnej walki nie doprowadziła do wyrównania, co oznacza, że zamyka tabelę swojej grupy z jednym punktem na koncie. Dania awansowała na pierwsze miejsce i ma tyle samo punktów (cztery), co Niemcy.

Słowenia – Dania 28:31 (14:16).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

19 stycznia 2018, 22:04.

Modric