ME piłkarzy ręcznych: Polacy ciągle niepewni. Co się musi stać, aby zagrali w półfinale?

ME piłkarzy ręcznych: Polacy ciągle niepewni. Co się musi stać, aby zagrali w półfinale?

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych wygrała w poniedziałek w Krakowie z Białorusią 32:27 (19:13) w meczu rundy głównej podczas mistrzostw Europy 2016. Wcześniej w tej samej grupie Norwegia zremisowała z Macedonią 31:31 (13:17). Obie drużyny są blisko półfinałów, ale żadna z nich nie jest pewna miejsca w najlepszej czwórce.

Polska - Białoruś
Polska – Białoruś (Foto: PAP)

Oczywiście drużyna Michaela Bieglera jest na najlepszej drodze do strefy medalowej, ale w środę czekają nas dwa bardzo ważne mecze w grupie I, które o wszystkim zadecydują.

Aktualnie sytuacja w naszej grupie wygląda następująco:.

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2016 – Tabela grupy I:.

Drużyna M Z R P G+ G- Różnica Punkty
1. Norwegia 4 3 1 0 124 117 +7 7
2. Francja 4 3 0 1 121 101 +20 6
3. Polska 4 3 0 1 115 105 +10 6
4. Chorwacja 4 2 0 2 116 111 +5 4
5. Macedonia 4 0 1 3 101 119 -18 1
6. Białoruś 4 0 0 4 98 122 -24 0

Poniżej prezentujemy możliwe scenariusze awansu Polaków do półfinału.

Jeżeli Biało-Czerwoni pokonają Chorwatów, to awansują bez względu na wynik meczu Francja – Norwegia. Przy zwycięstwie Norwegów, wyjdą oni z pierwszego miejsca z dziewięcioma punktami. Jeżeli wygra Francja, to awansuje z drugiego miejsca, a Biało-Czerwoni z pierwszego, ponieważ wygrali bezpośredni mecz z Les Experts. Jeżeli będzie remis, Francja pożegna się z marzeniami o medalu, Norwegia będzie pierwsza, a Polska druga w grupie I.

Przy remisie z Chorwacją będziemy mieli na swoim koncie siedem punktów. Trzeba wtedy trzymać kciuki za to, aby Francja nie wygrała z Norwegią. Jeżeli z nią zremisuje, zrówna się z Biało-Czerwonymi punktami, ale przegrała w bezpośrednim meczu i będzie za ich plecami. Norwegowie wyjdą z ośmioma punktami z pierwszego miejsca. W przypadku gdy Francja wygra z Norwegią, odpadamy, ponieważ Skandynawowie zakończą z siedmioma punktami, podobnie jak Polska, ale wygrali w bezpośrednim meczu i będą sklasyfikowani na drugim miejscu, za plecami Francji. Jeśli Norwegia wygra, będzie miała dziewięć punktów, Polacy siedem, a Francuzi sześć.

Explore more:  Transfer Krzysztofa Piątka - Polak musi czekać

To dla nas najgorszy scenariusz, ale ciągle możemy awansować do półfinału. W tym wypadku możliwość jest jedna, aby Polacy zagrali o medale. Po prostu Francja musi przegrać. Każdy inny wynik premiuje Norwegów i Francuzów.

Losy dalszej gry Polaków w półfinale nie zależą jednak tylko od przegranej Francuzów. W takim układzie drużyna Bieglera, Chorwacja i mistrzowie Europy będą mieli po sześć punktów. Norwegia awansuje z pierwszego miejsca, a o drugiej pozycji zdecyduje różnica bramek w meczach pomiędzy Chorwacją, Polską i Francją. Aktualnie Biało-Czerwoni mają sześć bramek na plusie, Francuzi dwie, a Chorwaci osiem na minusie. Jeżeli bałkański zespół w takim wariancie wygra z naszym różnicą czterech goli (ale nasi zdobędą przynajmniej 27 bramek), wtedy Polacy wejdą z drugiego miejsca.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

25 stycznia 2016, 21:36.

Modric