Mecz Polska – Holandia i spotkanie z reprezentacją Polski nagrodą dla zwycięzców turnieju “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Mecz Polska – Holandia i spotkanie z reprezentacją Polski nagrodą dla zwycięzców turnieju “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Dwie drużyny dziewcząt z województw mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego oraz dwie chłopców z zachodniopomorskiego i warmińsko-mazurskiego w nagrodę za zwycięstwo w XVI edycji turnieju “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” spotkały się z Reprezentantami Polski oraz obejrzały na żywo spotkanie Polska-Holandia.

Spotkanie zwycięzców turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" z kadrowiczami
Spotkanie zwycięzców turnieju “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” z kadrowiczami (Foto: Cyfrasport / Omówienie (zdjęcia))

Wielka przygoda w Trójmieście rozpoczęła się już w poniedziałek 30 maja, gdzie przy wspólnym grillu i zabawach zwycięskie drużyny mogły powspominać tegoroczną edycję rozgrywek “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Głównym tematem tego wieczoru był jednak następny dzień i wyczekiwane z niecierpliwością ekskluzywne spotkanie z reprezentacją Polski, w którym udział wzięli wszyscy kadrowicze oraz trener Adam Nawałka. Odbyło się ono we wtorek 31 maja, tuż po przylocie 23-osobowego składu na Euro 2016 ze zgrupowania w Arłamowie. Po powitalnych oklaskach od najmłodszych piłkarskich talentów dla naszej Reprezentacji, to Lewandowski, Milik, Krychowiak i pozostali kadrowicze gromkimi brawami nagrodzili zwycięskie zespoły XVI edycji turnieju.

Dzieci miały też okazje do przybicia “piątki” z piłkarzami, zrobienia sobie wspólnego zdjęcia oraz zdobycia podpisów swoich idoli. Każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę koszulkę Reprezentacji Polski ze swoim nazwiskiem, na której podpisali się wszyscy kadrowicze. Dzieci odwdzięczyły się Biało-Czerwonym pamiątkowym filmem, zagrzewającym Polskę do walki w zbliżających się Mistrzostwach Europy.

– Pamiętam, że kiedy byłem mały, zawsze marzyłem, żeby spotkać swoich idoli, ale nigdy nie miałem takiej okazji. Dzięki zwycięstwu w turnieju “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” te dzieci mają taką okazję, co wywołuje na ich twarzach wiele uśmiechu i daje dużego kopa do dalszej pracy. Takie spotkania udowadniają, że wszystko jest możliwe i reprezentacja jest na wyciągnięcie ręki. Ja jestem tego najlepszym przykładem, bo sam zaczynałem w tym turnieju i przechodziłem taką drogę. Kariera stoi przed nimi otworem – mówił po spotkaniu z uczestnikami XVI edycji rozgrywek napastnik Ajaxu Amsterdam, Arkadiusz Milik.

Explore more:  Real Madryt - CD Leganes: transmisja meczu w TV i online w Internecie. Gdzie obejrzeć Puchar Króla?

– Takie spotkanie daje dzieciom olbrzymią radość. W tym wieku trzeba chłopcom i dziewczynkom dawać jak najwięcej możliwości, organizując takie turnieje, aby zaszczepiać piękno i wartości tego sportu. Myślę, że jest to fantastyczna inicjatywa, ponieważ musimy być aktywni, aby później mieć wymierne korzyści. Im piramida jest szersza w podstawie, tym szczyt później jest wyższy – chwalił ideę rozgrywek “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka.

To nie był jednak koniec wielkich piłkarskich atrakcji przygotowanych na ten dzień. Niedługo po spotkaniu z kadrą zwycięzcy turnieju “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wyruszyli na Energa Stadion w Gdańsku, aby obejrzeć z bliska zamknięty dla mediów i kibiców trening reprezentacji Polski przed meczem z Holandią. Zanim to jednak nastąpiło, dzieci miały szansę zwiedzić ten piękny stadion, zbudowany w nowoczesnym stylu na Euro 2012. Chłopcy i dziewczynki mogli zobaczyć przygotowane już na środowe starcie szatnie obu reprezentacji, centrum prasowe, najważniejsze loże na stadionie oraz muzeum klubowe Lechii Gdańsk, na co dzień korzystającej z tego obiektu.

Zwycięzcy turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"
Zwycięzcy turnieju “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” (Foto: Cyfrasport / Omówienie (zdjęcia))

W środę dla triumfatorów XVI edycji rozgrywek o Puchar Tymbarku organizatorzy przygotowali jeszcze wyprawę promem na Hel, gdzie dzieci odwiedziły miejscowe fokarium oraz przespacerowali się przy pięknej pogodzie na cypel helski. Nikomu nie zabrakło jednak sił na najważniejsze wydarzenie, czyli mecz Polska-Holandia w ramach przygotowań do turnieju Euro 2016 we Francji.

Fantastyczna atmosfera na trybunach oraz niezwykłe boiskowe emocje zapadną w pamięci najmłodszych adeptów piłki nożnej na długie lata. Mimo niekorzystnego wyniku na boisku uśmiechy towarzyszyły wszystkim jeszcze w drodze powrotnej do hotelu. Te kilka dni spędzonych przy kadrze Adama Nawałki sprawiło, że tegoroczni zdobywcy Pucharu Tymbarku jeszcze głośniej akcentowali, że w przyszłości chcą pójść śladami Arkadiusza Milika – ambasadora Turnieju i również przemierzyć jego drogę z podwórka na stadion, aż do gry w seniorskiej reprezentacji Polski.

Explore more:  Radwańska niczego nie obiecuje
Wizyta nad morzem
Wizyta nad morzem (Foto: Cyfrasport / Omówienie (zdjęcia))

Marcin Wojda (trener UKS Ząbkovii Ząbki z woj. Mazowieckiego, dziewczynki U-12):.

Wrażenia mamy bardzo pozytywne. Cała wycieczka była super zorganizowana, a największym przeżyciem dla moich dziewczyn było spotkanie z naszą Reprezentacją. Było to dla nich bardziej emocjonujące niż najważniejsze mecze, które rozgrywały. Było też mnóstwo dodatkowych atrakcji dla dzieci, takich jak beach soccer czy fokarium w Helu, więc nikt się tutaj nie nudził i dziewczyny cały czas miały uśmiechnięte buźki.

Maddox Sobociński (kapitan SSP 4 w Iławie z woj. Warmińsko-mazurskiego, U-12):.

Było genialnie. Cieszymy się, że zapracowaliśmy na taką nagrodę. Byłem co prawda być kiedyś na meczu Reprezentacji Polski, ale nigdy nie miałem szansy spotkać się z Reprezentantami. Gram na pozycji Piotra Zielińskiego, który też zaczynał w turnieju “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, więc kiedyś chciałbym pójść w jego ślady.

Oliwier Lewicki (kapitan Football Academy Szczecin z woj. Zachodniopomorskiego, U-10):.

Dla mnie najfajniejsze było spotkanie z reprezentacją Polski, bo mogliśmy przybić z nimi piątkę i zebrać autografy na koszulkach meczowych z naszym nazwiskiem. Pierwszy raz byłem też na meczu polskiej kadry, więc pomimo wyniku bardzo mi się podobało. Chciałbym kiedyś też zagrać na takim stadionie i strzelić parę bramek.

Tomasz Demczak (trener SSP 4 w Iławie z woj. Warmińsko-mazurskiego, chłopcy U-12):.

Sen trwa dalej. Tak jak mówiłem po finałach ogólnopolskich, że nasze marzenia się spełniły, tak podczas nagrody głównej spełniły się kolejne. Przede wszystkim spotkanie z reprezentantami Polski było wielkim przeżyciem dla tych chłopców. Reszta pobytu w Trójmieście też obfitowała w atrakcje – chłopcy są naprawdę szczęśliwi. Dla mnie jako trenera to też jest nagroda, że moi zawodnicy osiągnęli to wszystko ciężko pracując i czerpiąc przy tym wielką radość z gry w piłkę. To jest motywacja do dalszej pracy.

Explore more:  japan men's soccer team

Turniej “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe rozgrywki dla dzieci w wieku szkolnym w Europie. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem od dziesięciu lat jest firma Tymbark. Celem Turnieju jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: m.In. Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka, oraz Pauliny Dudek.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

3 czerwca 2016, 16:23.

Modric