MŚ siatkarzy 2014: niespodzianka stała się faktem, Kanadyjczycy wydarli zwycięstwo Bułgarom

MŚ siatkarzy 2014: niespodzianka stała się faktem, Kanadyjczycy wydarli zwycięstwo Bułgarom

Reprezentacja Bułgarii przegrała z Kanadą 2:3 (25:17, 17:25, 25:20, 24:26, 8:15) w meczu grupy C siatkarskich mistrzostw świata 2014. Wydawało się, że brązowi medaliści sprzed ośmiu lat uporają się z rywalem bez kłopotu, lecz ci oddali pole przeciwnikom. Zawodnicy spod znaku Klonowego Liścia znakomicie otwierali partie, ale potem brakowało im niezbędnej koncentracji, przez co niewątpliwy sukces o mało nie wymknął im się z rąk.

Reprezentacja Kanady
Reprezentacja Kanady (Foto: PAP)

Zespoły przystępowały do starcia w kompletnie odmiennych nastrojach. Bułgarzy dość pewnie pokonali na inaugurację Meksyk, zaś siatkarze spod znaku Klonowego Liścia musieli uznać wyższość Rosji. To podopieczni Płamena Konstantinowa byli uznawani za faworytów środowego pojedynku i nie spodziewali się zapewne, że czeka ich tak ciężka przeprawa.

Szokujące było już otwarcie meczu. Siatkarze Kanady prowadzili na pierwszej przerwie technicznej 8:2, lecz niepotrzebne rozluźnienie pozwoliło brązowym medalistom czempionatu z 2006 roku doprowadzić do wyrównania. Na drugą przerwę techniczną schodzili oni prowadząc już 16:15. Końcówka pierwszego seta przebiegała już wyraźnie pod dyktando Bułgarów, którzy ostatecznie dość pewnie zwyciężyli 25:17.

Po odwróceniu losów pierwszego seta w takim stylu wydawało się, że podopiecznym Płamena Konstantinowa nic złego nie może się już w tym spotkaniu przydarzyć. Tymczasem siatkarze Klonowego Liścia stawili zaciekły opór i po wyrównanym początku partii wyszli na zdecydowane prowadzenie. Po drugiej przerwie technicznej ich przewaga wynosiła już pięć punktów. Przed końcem seta udało się ją nie tylko utrzymać, ale i powiększyć. Siatkarze Glenna Hoaga doprowadzili do remisu.

Explore more:  mississippi state football schedule

O losach trzeciej partii zaważyła niefrasobliwa gra Kanadyjczyków w jej środkowej części. Pozwolili oni Bułgarom na wypracowanie czteropunktowej przewagi, która okazała się być kluczem do zwycięstwa w tym secie. W końcówce rywale starali się zaryzykować, by jeszcze odwrócić losy pojedynku, lecz ta sztuka ostatecznie się nie udała.

Czwarty set znów w lepszym stylu otworzyli siatkarze spod znaku Klonowego Liścia. To oni prowadzili na pierwszej przerwie technicznej (8:5), lecz później ponownie spisywali się słabiej i pozwolili przeciwnikom z nawiązką odrobić stratę. Tsvetan Sokołow i koledzy zdołali wypracować trzypunktową przewagę, lecz w końcówce także ich zawiodły nerwy. Kanadyjczycy doprowadzili do remisu 23:23 i ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, doprowadzając do tie-breaku.

Ostatni akord meczu rozpoczął się od prowadzenia Bułgarów. Dość szybko jednak uśmiechy na twarzach kibiców tej reprezentacji zmieniły się w niedowierzanie. Siatkarze Konstantinowa musieli uznać wyższość uskrzydlonych kapitalną końcówką poprzedniej partii rywali i przegrali wyraźnie, 8:15.

Dwa wywalczone przez Kanadę punkty wiwndowały zespół z Ameryki Północnej na czwarte miejsce w tabeli. Bułgarzy, po meczach Rosji i Chin spaść mogą z pierwszej nawet na trzecią lokatę.

Kanada – Bułgaria 3:2 (17:25, 25:17, 20:25, 26:24, 15:8).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

3 września 2014, 15:27.

Modric