MŚ w piłce ręcznej: Chorwacja – Niemcy, wynik meczu

MŚ w piłce ręcznej: Chorwacja – Niemcy, wynik meczu

Mistrzostwa Świata Piłkarzy Ręcznych.

Reprezentacja Niemiec pokonała Chorwację 22:21 w spotkaniu drugiej fazy mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. Do zespołu z Bałkanów porażka oznacza, że nie mają już szans na awans do strefy medalowej, natomiast współgospodarze turnieju są pewni gry w półfinale. W meczu grupy F Dania pokonała Egipt 26:20.

Niemcy - Chorwacja
Niemcy – Chorwacja (Foto: EPA/FRIEDEMANN VOGEL/POOL / PAP)

Dla Chorwatów porażka w tym spotkaniu oznaczała koniec marzeń o medalu, dlatego też od samego początku widać było ich niezwykłą determinację. Niemcy również nie wyobrażali sobie innego rozstrzygnięcia, niż tylko awans do półfinału. Stąd pierwsza połowa była niezwykle wyrównana.

Lepiej zaczęli Chorwaci, którzy wypracowali sobie dwubramkową przewagę, ale po chwili to Niemcy mogli cieszyć się z prowadzenia dokładnie taką samą różnicą. Dzięki skutecznej grze Igora Karacicia podopieczni Lino Cervara szybko doprowadzili do remisu i do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 11:11.

Po zmianie stron Niemcy zaczęli odskakiwać rywalom, głównie dzięki bardzo dobrej postawie w defensywie. W pewnym momencie współgospodarze turnieju prowadzili już 18:15. Wtedy jednak pogoń rozpoczęli Chorwaci, mogący liczyć na dobrze broniącego Marina Sego. Kiedy Zeljko Musa ruszył do kontry wydawało się, że w 52. Minucie doprowadzi do wyrównania, ale znów świetnie obronił Andreas Wolff, wyrastający na bohatera tego meczu. Po chwili jednak pokonał go Marin Sipić i na tablicy wyników ponownie był remis.

Explore more:  Stadion Narodowy prawie na plusie, straty są coraz mniejsze

W samej końcówce znakomicie spisywał się Wolff, który dwukrotnie powstrzymał rzuty rywali, umożliwiając kolegom wyprowadzenie kontry. To głównie dzięki jego postawie Niemcy zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i ostatecznie wygrać ten mecz 22:21. To zwycięstwo zapewnia im awans do półfinału imprezy, natomiast Chorwaci żegnają się z marzeniami o grze w strefie medalowej.

W meczu grupy F Dania pokonała Egipt 26:20 i pewnie prowadzi w tabeli, będąc bardzo blisko awansu do strefy medalowej. Choć drużyna z Afryki broniła się dzielnie, do przerwy przegrywając 7:9, to jednak większe doświadczenie Duńczyków wzięło górę i to oni zeszli z boiska jako zwycięzcy.

Niemcy – Chorwacja 22:21 (11:11).

Dania – Egipt 26:20 (9:7).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

21 stycznia 2019, 22:08.

Modric