Nie tylko Huawei. Lewandowski był twarzą również tych firm

Robert Lewandowski rozwiązał umowę z firmą Huawei, z którą związany był od 2015 r. (Dwa lata temu został jej ambasadorem na całą Europę). Jego decyzja to pokłosie zaskakujących doniesień, które przekazał ostatnio brytyjski “Daily Mail”. Zdaniem portalu pochodząca z Chin firma Huawei sprzyja Władimirowi Putinowi i rosyjskiemu reżimowi. “Daily Mail” wręcz oskarżył chiński koncern o przeszkolenie 50 tys. Rosyjskich ekspertów w walce z hakerami paraliżującymi tamtejszą sieć. Przedstawiciele Huawei zdementowali owe doniesienia.

Informację o zerwaniu umowy potwierdził w rozmowie z “Przeglądem Sportowym” agent piłkarza. — Potwierdzam, podjęliśmy takie kroki, jednak na szersze oświadczenie trzeba poczekać. Jest to dla nas sytuacja nowa, skomplikowana i trudna, więc na ten moment nic więcej powiedzieć nie możemy — poinformował menedżer Roberta Lewandowskiego, Tomasz Zawiślak.

Informację tę potwierdziła również firma. — Huawei CBG Polska żałuje zakończenia partnerstwa z Robertem Lewandowskim. Doceniamy naszą długoletnią współpracę i życzymy mu samych sukcesów w przyszłości — możemy przeczytać w oświadczeniu firmy przesłanym Business Insiderowi.

Z informacji, które udało się zdobyć Onetowi wynika, że rozwiązanie kontraktu wiążę się dla piłkarza z utratą ogromnych pieniędzy w kwocie około 5 mln euro.

 • Zobacz także: Lewandowski rozstanie się z Huawei! Rezygnuje z wielkich pieniędzy.
 • Robert Lewandowski i Oshee. Piłkarz został twarzą własnego napoju sportowego

  Robert Lewandowski na brak lukratywnych kontraktów reklamowych nie może jednak narzekać. W styczniu 2018 r. Kapitan reprezentacji Polski został twarzą marki Oshee i to na cały świat (jako globalny ambasador). Co to oznaczało w praktyce? Wizerunek “Lewego” wykorzystywany był w kampaniach telewizyjnych czy społecznych, na produktach, a także w szeroko pojętych działaniach z zakresu PR. W ramach współpracy do sprzedaży trafił nawet pierwszy napój sportowy Roberta Lewandowskiego — RL9 PRO Power Formula by OSHEE. Można go było kupić m.In. W sieci sklepów Żabka.

  Explore more:  netherlands national football team vs gibraltar national football team lineups
 • Zobacz także: Anna Lewandowska przyjmie rodzinę z Ukrainy w mieszkaniu po babci. “Na pewno by tego chciała”.
 • Każdy trening, każdy kolejny mecz to dla mnie szansa na samodoskonalenie i rozwój. Czuję, że ciągle jeszcze mam dużo do zdobycia. Takie samo podejście dostrzegam w marce Oshee, która dynamicznie podbija światowe rynki. W 44 krajach świata, na sześciu kontynentach Oshee poprzez swoje działania motywuje ludzi do aktywnego stylu życia — mówił wówczas Robert Lewandowski.

  Dalszy ciąg materiału pod wideo.

  Robert Lewandowski i Coca-Cola. Nie obyło się bez kontrowersji

  Robert Lewandowski ma na swoim koncie również kontrakt z Coca-Colą. Po kilku latach owocnej współpracy piłkarz postanowił jednak z niej zrezygnować (pod koniec 2017 r.). W trakcie trwania umowy sportowiec występował w polskich reklamach Coca-Coli. Był również twarzą dziecięcego turnieju piłkarskiego Coca-Cola Cup.

  Jego współpraca z marką jednego z najpopularniejszych na świecie napojów gazowanych budziła sporo kontrowersji. “Lewy” był krytykowany za to, że z jednej strony propaguje zdrowy tryb życia, a z drugiej reklamuje Coca-Colę. Jak zapewniał wówczas management piłkarza, decyzja o zakończeniu współpracy z marką nie była podyktowana przede wszystkim ową krytyką, ale mimo wszystko miała na nią duży wpływ.

 • Zobacz także: Były piłkarz Bayernu przestrzega Lewandowskiego. “Widać to na przykładzie Messiego w PSG”.
 • Robert Lewandowski i T-Mobile, czyli tańczący i śpiewający piłkarz

  T-Mobile, który od 2002 r. Sponsoruje Bayern Monachium, ma na swoim koncie również współpracę z jednym z najlepszych piłkarzy klubu Bundesligi. Sportowiec w 2014 r. Pojawił się razem z żoną Anną Lewandowską w kampanii sieci telefonii komórkowej. Dwa lata później zrobił furorę w reklamie T-Mobile, w której wystąpił obok Tomasza Kota. Po kilku latach przerwy Robert Lewandowski powrócił do współpracy z T-Mobile (w 2020 r.).

  Explore more:  Seefeld 2019: ostre cięcie Horngachera, zmiana w kadrze na "drużynówkę"
 • Zobacz także: Robert Lewandowski pokazał zdjęcie z córkami. Komentuje Anna.
 • Robert Lewandowski i Gillette. Gdy skończył się kontrakt, piłkarz zapuścił zarost

  W latach 2011-2018 “Lewy” reklamował produkty popularnej marki maszynek i innych akcesoriów do golenia, czyli Gillette (należącej do Procter & Gamble). Co ciekawe, chwilę po wygaśnięciu kontraktu piłkarz zapuścił zarost. Po dwóch latach przerwy w 2020 r. Powrócił do współpracy z marką Gillette. Tym razem jednak piłkarz reklamował oficjalne licencjonowane produkty do golenia z logo piłkarskiej Ligi Mistrzów.

 • Zobacz także: Anna Lewandowska pokazała zdjęcia i zwróciła się do fanów.
 • Robert Lewandowski i Head & Shoulders. “Na barkach kapitana spoczywa wiele tylko nie łupież”

  Robert Lewandowski wziął także udział w kampanii reklamowej szamponu przeciwłupieżowego Head & Shoulders (którego producentem jest również Procter & Gamble). Piłkarz pojawił się w reklamach nie tylko w Polsce, ale również w kilku innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

  Robert Lewandowski kocha modę. Stąd współpraca z polską marką Vistula

  Robert Lewandowski nigdy nie ukrywał, że lubi modę i stara się na bieżąco śledzić najnowsze trendy. Nic więc dziwnego, że zgodził się na współpracę z polską marką modową, która stara się łączyć tradycyjne krawiectwo oraz światowe trendy. W efekcie współpracy z Vistulą powstało kilka kolekcji zarówno klasycznych, jak również bardziej w stylu casual i na co dzień.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Data utworzenia:.

  7 marca 2022, 19:01.

  Modric