PHL: Jerzy Gabryś wznawia karierę

PHL: Jerzy Gabryś wznawia karierę

Jerzy Gabryś zawiesił łyżwy na kołku w kwietniu tego roku, ale wygląda na to, że jego rozbrat z hokejem nie potrwa długo. 35-letni hokeista przygotowuje się do powrotu w barwach Unii Oświęcim. Utytułowany klub już zgłosił swojego wychowanka do rozgrywek.

Jerzy Gabryś
Jerzy Gabryś (Foto: Michał Chwieduk / Newspix)

Jak poinformował fachowy portal hokej.Net, weteran polskich lodowisk już trenuje z Unią Oświęcim i ma wystąpić w jej barwach jeszcze w tym roku kalendarzowym. Biało-Niebiescy grają co prawda w słabszej grupie po podziale rozgrywek PHL, ale wciąż mają duże szansę na awans do fazy play-off. Obecnie są na pierwszej pozycji w „słabszej piątce”, z tego zestawienia dwie najlepsze drużyny zagrają w rundzie pucharowej.

– W życiu każdego zawodnika przychodzi taki moment, w którym trzeba powiedzieć sobie dość. Teraz padło na mnie – jeszcze w kwietniu mówił popularny “Gaber”. Teraz najwyraźniej zmienił zdanie.

Gabryś na polskich taflach rozegrał 17 sezonów. 35-letni defensor rozegrał ponad 700 spotkań w hokejowej ekstralidze. Grał w Reprezentacji Polski oraz kilku polskich klubach m.In. Stoczniowiec Gdańsk, Naprzód Janów, Zagłębie Sosnowiec, Unia Oświęcim oraz SMS Sosnowiec. W biało-niebieskich barwach święcił swoje największe sukcesy. Dwukrotnie ze swoim macierzystym klubem zdobył mistrzostwo Polski, na szyi także zawiesił srebrny oraz dwa brązowe medale.

W barwach reprezentacji Polski do lat 20 wystąpił na turniejach mistrzostw świata juniorów do lat 20 w 2000, 2001, 2006 (Dywizja II), 2012. W barwach seniorskiej reprezentacji Polski uczestniczył w turniejach mistrzostw świata w 2005, 2012, 2013.

Explore more:  "Najbiedniejsza świnia". Były reprezentant broni Hansiego Flicka

W ostatnich latach najlepszym momentem jego kariery był gol w dogrywce meczu numer siedem pomiędzy Unią Oświęcim i JKH GKS Jastrzębiem. Wówczas decydowały się losy brązowych medali w sezonie 2011-12. “Gustlik” trafił w swoim stylu, uderzając mocno tuż zza bulika, ustalając wynik rywalizacji.

(MR).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

5 grudnia 2016, 18:45.

Modric