PlusLiga: ZAKSA wróciła na zwycięską ścieżkę

PlusLiga: ZAKSA wróciła na zwycięską ścieżkę

PlusLiga.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle natrafiła na opór ze strony zawiercian, ale i tak wyszła z tego meczu bez straty seta, przełamując serię dwóch porażek z rzędu. Pierwszą nagrodę MVP w sezonie odebrał Arpad Baroti, który imponował nie tylko skutecznością w ataku, ale także popisał się kilkoma trudnymi zagrywkami.

Aluron Virtu CMC Zawiercie - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Aluron Virtu CMC Zawiercie – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Foto: PAP)

Kędzierzynianie mieli bardzo jasno określony cel na sobotni mecz w ramach 17. Kolejki z Aluronem Virtu CMC Zawiercie. Po dwóch porażkach z rzędu (z MKS-em Będzin i Jastrzębskim Węglem), które przydarzyły im się po raz pierwszy od dwóch sezonów, chcieli wrócić na zwycięską ścieżkę. – Gramy co trzy dni, dużo podróżujemy i dzięki temu nie mamy zbyt wiele czasu na rozpamiętywanie niepowodzeń – mówił przed meczem trener mistrzów Polski Nikola Grbić. Jurajscy Rycerze również pałali żądzą triumfu, bowiem w obliczu wyrównanej rywalizacji o najlepszą ósemkę sezonu (szanse mają nawet plasujący się na 13. Miejscu będzinianie), każdy triumf jest dla nich na wagę złota.

Zawiercianie najpoważniej zdołali zagrozić kędzierzynianom tylko w drugiej odsłonie, w której wyszli nawet na czteropunktowe prowadzenie. Mistrzowie Polski zniwelowali jednak tę przewagę dzięki szczelnemu blokowi (aż osiem punktów w tej partii z 13 w całym meczu!), A w końcówce bardzo ważną rolę odegrał nominalny drugi atakujący Arpad Baroti, który zastępuje wracającego powoli do gry Łukasza Kaczmarka. Węgier serią trudnych zagrywek, którą raził rywali także w pierwszym secie, skutecznie odrzucił przeciwników od siatki. Jurajscy Rycerze potem już tylko momentami starali się dorównać ZAKS-ie i musieli pogodzić się z 10. Porażką w sezonie. U kędzierzynian do ostatniego gwizdka sędziego nie było mocnych na atakującego kędzierzynian, który imponował skutecznością w ataku (73 procent) i zasłużenie odebrał swoją pierwszą statuetkę MVP w sezonie.

Explore more:  Żużel: Andrzej Lebiediew kocha zapasy. W zimę sparuje z reprezentantami Łotwy

Aluron Virtu CMC Zawiercie – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 20:25, 20:25).

ALURON: Masny, Ferreira 12, Verhees 6, Bociek 6, Penczew 13, Czarnowski 3 oraz Andrzejewski (l), Malinowski 3, Dosanjh, Swodczyk. Trener: Lebedew.

ZAKSA: Toniutti 1, Śliwka 9, Wiśniewski 8, Baroti 12, Semeniuk 9, Smith 10 oraz Zatorski (l), Grygiel 1, Stępień, Parodi, Rejno 1. Trener: Grbić.

MVP: Baroti. Sędziowali: Kolendowski i Gadzina. Widzów: 1500.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

25 stycznia 2020, 16:48.

Dziennikarka Przeglądu Sportowego.

Dziennikarka Przeglądu Sportowego.

Modric