Po donosie został zwolniony i zaszył się na prowincji. Teraz wraca

Po donosie został zwolniony i zaszył się na prowincji. Teraz wraca

Premier League.

Bobby Madley awansował do Premier League.. Nie byłoby to niczym zaskakującym, gdyby nie fakt, że 37-letni sędzia zrobił to po raz drugi w karierze. Cztery lata temu został jednak zwolniony i zaszył się na norweskiej prowincji. Teraz wraca do elity w Anglii.

27 października 2022, 10:27..

Morgan Schneiderlin (Everton) i sędzia Bobby Madley
Morgan Schneiderlin (Everton) i sędzia Bobby Madley (Foto: Richard Sellers / PAP (zdjęcia) – PS.Onet.pl)
 • Więcej ciekawych historii przeczytasz w serwisie PrzegladSportowy.Onet.Pl. Sprawdź!
 • Madley będzie sędziował sobotnie spotkanie Brentfordu z Wolverhampton w 14. kolejce Premier League.. To jego pierwszy mecz w tych rozgrywkach od 23 marca 2018 i meczu Everton — Newcastle. Kilka dni po nim Madley ogłosił, że z powodów osobistych zawiesza karierę i wyjechał do Norwegii. Dopiero później okazało się, co było przyczyną tej nagłej zmiany.

  Rok po odejściu z Premier League. Madley wyjawił, że został zwolniony przez PGMOL (organizację zrzeszającą zawodowych sędziów w Anglii) po tym, jak do szefa sędziów dotarł film, w którym Madley naśmiewa się z osoby niepełnosprawnej. Na arbitra doniósł jeden z jego znajomych. — Wysłałem to wideo osobie, której ufałem. Nie publikowałem tego na Snapchacie czy gdziekolwiek indziej. Widział je tylko jeden człowiek, który znał kontekst — opowiadał po latach Madley w BBC Sport.

  Dalszy ciąg materiału pod wideo.

  Wideo dotarło jednak jednak do szefów sędziego, którzy odsunęli go od prowadzenia meczów. Poszli mu jednak na rękę i pozwolili ogłosić, że to on sam zrezygnował z sędziowania z przyczyn osobistych. Dzięki temu Madley uniknął skandalu. Później jednak o wszystkim opowiedział i wielokrotnie przepraszał. — W filmiku tym tak naprawdę chodziło mi o wyśmianie samego siebie. Było w tym dużo czarnego humoru, wszyscy wysyłamy swoim przyjaciołom takie żarty. Oczywiście bardzo tego żałuję, bo nie powinienem był tego robić — opowiadał Madley.

  Explore more:  Żużel: Sparta Wrocław, GKM Grudziądz i Apator Toruń za zagranicznym juniorem

  — Wiem, że to słabe wytłumaczenie, ale nigdy nie upokorzyłbym niepełnosprawnej osoby. Znam wiele z nich, żyłem z takimi. Przez całe moje dorosłe życie mój ojciec był niepełnosprawny fizycznie. Nie usprawiedliwia mnie to jednak i wiem teraz, że nie powinienem nawet tak żartować — dodał 37-letni obecnie sędzia.

  Po wyrzuceniu z Premier League. Madley zaszył się na norweskiej prowincji. Sędziował tam mecze niższych lig, najwyżej na trzecim poziomie rozgrywkowym. Wypadł też z listy sędziów UEFA (wcześniej prowadził m.in. mecz Zagłębia Lubin z Soenderjyske w el. Ligi Europy w 2016 r.). Zajął się jednak również prowadzeniem spotkań w piłce sześcioosobowej i szybko zyskał status jednego z najlepszych. Poprowadził m.in. finał mistrzostw świata 2019, w którym Rosja pokonała 3:2 Polskę.

  Na początku 2020 r. Madley porozumiał się z PGMOL w sprawie powrotu do Anglii. Został ponownie wpisany na listę zawodowych arbitrów, ale zaczął od sędziowania rozgrywek League Two, czwartego poziomu rozgrywkowego. Szybko piął się jednak w kierunku miejsca, w którym był wcześniej i 29 października 2022, po czterech i pół roku znów poprowadzi mecz Premier League.. — Nie jestem dumny z tego, co stało się w 2018 r. i wiele się po tym nauczyłem. Teraz czuję się silniejszy — stwierdził cytowany przez BBC.

  Mecz Brentford — Wolverhampton, który poprowadzi Bobby Madley, rozpocznie się w sobotę o 16:00. O tej samej porze Andy Madley, brat wracającego do elity arbitra, będzie sędziował mecz Brightonu z Chelsea.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Źródło:Przegląd Sportowy.

  Autor:BAND.

  Data utworzenia:.

  27 października 2022, 10:27..

  Modric