Polska – Malta. Pierwsze zwycięstwo Polaków. Eliminacje mistrzostw Europy U-19

Reprezentacja Polski.

Polacy zmazali plamę po Finlandii. Biało-Czerwoni rozbili Maltę

Reprezentacja Polski. do lat 19 pokonała swoich rówieśników z Malty 4:0. Biało-Czerwoni byli zdecydowanie lepsi od swoich rywali i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Tym samym zmazali plamę za porażkę sprzed kilku dni z Finlandią. Jest to pierwsza wygrana trenera Marusza Rumaka w roli selekcjonera tej reprezentacji.

9 października 2021, 16:01..

PAP/Jakub Kaczmarczyk
PAP/Jakub Kaczmarczyk (Foto: PAP)
  • Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onet.Pl.
  • Polacy chcieli zrobić wszystko, aby zmazać plamę po słabym meczu z Finlandią. Spotkanie ze Skandynawami nie należało do najlepszych. Biało-Czerwoni byli faworytami, ale przegrali 1:3. W 2. Kolejce eliminacji do mistrzostw Europy przyszło im się zmierzyć z reprezentacją Malty, która miała być zdecydowanie łatwiejszym przeciwnikiem. Dodatkową motywacją dla naszych piłkarzy miał być fakt, że ten etap kwalifikacji gramy u siebie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo.

Trener Mariusz Rumak przejął polską reprezentację w marcu i jak dotychczas poprowadził zespół w trzech meczach. W żadnym Biało-Czerwoni nie okazali się lepsi od rywali. Przegrali z Norwegią, Danią i wspomnianą już Finlandią. Wcześniej, w ostatnich spotkaniach za trenera Jacka Magiery też nie wyglądało to najlepiej. Zatem Malta wydawała się być idealnym przeciwnikiem, aby przełamać tę złą passę i wreszcie wkroczyć na zwycięską ścieżkę. Wystarczyło tylko udowodnić swoją wyższość.

• Explore more:  mouthguards for youth football

Pierwsza połowa to pełna dominacja reprezentantów Polski do lat 19. Maltańczycy nie postawili trudnych warunków naszej młodzieży, pozwalając na bardzo wiele pod własną bramką. Dlatego Biało-Czerwoni zasłużone prowadzili 2:0. Piłkarze trenera Mariusza Rumaka od samego początku przejęli inicjatywę i zaatakowali rywali. W pewnym momencie zamknęli gości w ich strefie obronnej, ale brakowało jednak dokładności.

Dopiero w 20. Minucie Polacy dopięli swego i wyszli prowadzenie. Mariusz Fornalczyk poszedł na przebój, minął kilku Maltańczyków i dograł do dobrze ustawionego Adriana Bukowskiego. 18-letni piłkarz Śląska Wrocław pokonał bramkarza precyzyjnym strzałem po ziemi. Z każdą minutą przewaga Biało-Czerwonych zarysowywała się coraz wyraźniej. W 36. Minucie nasi reprezentanci wykonywali rzut rożny. Z narożnika boiska futbolówkę idealnie na głowę Daniela Hoyo-Kowalskiego dograł Krystian Palacz. Stoper uciekł spod krycia przeciwników i podwyższył prowadzenie.

Po zmianie stron obraz w ogóle się nie zmienił. Stroną dominującą byli gospodarze. Maltańczycy bardzo rzadko wychodzili z własnej połowy. Mimo to Polacy przez długi czas nie potrafili znaleźć drogi do bramki gości. Goście dobrze się bronili, a zawodnikom trenera Mariusza Rumaka ponownie brakowało dokładności. Dopiero w samej końcówce spotkania, gdy tempo było już zdecydowanie wolniejsze, można powiedzieć, że spacerowe, przebojowo w pole karne wpadł Piotr Starzyński. Pomocnik Wisły Kraków został sfaulowany. Arbiter nie miał wątpliwości.

• Piłkę do rąk wziął Aleksander Buksa. Napastnik włoskiej Genoi nie miał zamiaru nikomu jej oddawać. Ustawił futbolówkę na jedenastym metrze i pewnym strzałem, podobnie jak w meczu z Finlandią, pokonał bramkarza Malty. Tym samym strzelił swojego szóstego gola w narodowych barwach. W doliczonym już czasie gry wynik tej rywalizacji ustalił Tomasz Neugebauer.

W 54. Minucie Mariusz Kowalczyk został bardzo ostro potraktowany w środkowej strefie boiska. Sędzia ukarał Maltańczyka jedynie żółtą kartką, ale uraz był na tyle poważny, że młody piłkarz Pogoni Szczeci nie był już w stanie kontynuować gry i musiał zejść z boiska. Na ten moment nie wiadomo, jak poważna jest to kontuzja i czy wykluczy go ona z najbliższego meczu z Ukrainą. Drużyna zza naszej wschodniej granicy jest liderem polskiej grupy. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 12 października.

Explore more:  Sportowa odsłona Berlina

Polska U-19 – Malta U-19 4:0 (2:0).

Bramki: Adrian Bukowski (20′), Daniel Hoyo-Kowalski (37′), Aleksander Buksa (81′ – rzut karny), Tomasz Neugebauer (90+3′).

Żółte kartki: Mariusz Fornalczyk – Nikolai Micallef, Zean Leonardi, Jacob Crossey.

Polska U-19: Ojrzyński — Mosór, Hoyo-Kowalski, Bieroński (46. Lipp) — Borowski (65. Błachewicz), Urbański (Legowski), Neugebauer, Bukowski, Palacz — Fornalczyk (56. Starzyński), Buksa (85. Włodarczyk).

Malta U-19: Spiteri — Agius (80. Dale), Cutajar, Micallef, Leonardi — Gambin, Zammit, Vassallo (59. Micallef), Sultana (67. Crossey)– Cross (67. Borg), Attard (59. Spiteri).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.