PSG chce jak najszybciej odzyskać tytuł. Na transfery wyda fortunę

PSG chce jak najszybciej odzyskać tytuł. Na transfery wyda fortunę

Ligue 1.

Paris Saint-Germain w najbliższym okienku transferowym znowu będzie mogło wydawać niebotyczne sumy na transfery. Po nieudanym sezonie szejkowie z pewnością nie będą szczędzili grosza na wzmocnienia, a klub nie będzie już tak bardzo związany zasadami Finansowego Fair Play. Paryżanie zakończyli właśnie trzyletni okres ścisłego nadzoru UEFA i teraz będą mogli pozwolić sobie na większe wydatki.

18 maja 2017, 12:30..

| Aktualizacja 18 maja 2017, 14:14.

648029829
648029829 (Foto: AFP)

To nie był rok Paris Saint-Germain. Klub z Parc des Princes co prawda wywalczył Puchar Ligi i Superpuchar, zagra też w finale Pucharu Francji, jednak oczekiwania były znacznie wyższe. Paryżanie musieli bowiem w lidze uznać wyższość AS Monaco, a w Champions League skompromitowali się odpadając z Barceloną. W klubie potrzebne są zmiany i nikt nie ma co do tego wątpliwości.

Na szczęście dla kibiców 6-krotnego mistrza Francji, w nadchodzącym okienku transferowym klub będzie mógł pozwolić sobie na większe wydatki. W kwietniu bowiem zakończył się trzyletni okres nadzoru UEFA, przez który PSG nie mogło wydawać pieniędzy Katarczyków bez końca. Paryżanie spełnili wymagania i teraz będą mieli więcej swobody.

Nie oznacza to jednak, że UEFA przestanie patrzeć im na ręce. W sezonie 2017-18 PSG może zwiększyć deficyt o 30 milionów euro, jednak należy pamiętać, że kwoty za transfery są amortyzowane. Oznacza to, że jeżeli dany klub zapłaci za zawodnika 100 milionów euro i podpisze z nim pięcioletni kontrakt, to deficyt będzie zwiększany co roku o 20 milionów, a nie jednorazowo o 100. Kilku zawodników na pewno odejdzie z klubu, najbliżej odejścia z klubu są Grzegorz Krychowiak, Lucas Moura i Serge Aurier.

Explore more:  Betis Sewilla - Real Madryt , relacja na żywo | LaLiga

Przy założeniu, że klub zarobi kilkadziesiąt milionów euro, paryżanie spokojnie mogliby pozwolić sobie na wydatek rzędu 150, a nawet 200 milionów euro. Nie powinno być więc problemu z przelicytowaniem Bayernu w walce o Alexisa Sancheza, gorzej jednak może być z przekonaniem Chilijczyka do przyjścia do Paryża. Niespełnionym marzeniem Katarczyków wciąż pozostaje Neymar, jednak wyciągnięcie Brazylijczyka z Barcelony wydaje się niemożliwe.

Po kompletnie nieudanym zeszłorocznym mercato, teraz PSG zrobi wszystko, by nie powtórzyć tych błędów. Już miesiąc temu za współpracę podziękowano dyrektorowi sportowemu Oliverowi Letangowi i pieczę nad tegorocznymi transferami powierzono Patrickowi Kluivertowi. Holender nie ma łatwego zadania, a presja na nim jest olbrzymia. Brak mistrzostwa kraju przez dwa lata z rzędu byłby uznany za katastrofę.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

18 maja 2017, 12:30..

Modric