Seefeld 2019: ostre cięcie Horngachera, zmiana w kadrze na “drużynówkę”

Seefeld 2019: ostre cięcie Horngachera, zmiana w kadrze na “drużynówkę”

Skoki narciarskie.

Jakub Wolny już zastanawiał się, co poprawić przed niedzielnym konkursem drużynowym w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym. Stefan Hula wygrzewał się w promieniach słońca, mając świadomość, że w niedzielę też ma wolne. Tymczasem Stefan Horngacher mocno uderzył pięścią w stół.

Stefan Horngacher
Stefan Horngacher (Foto: Grzegorz Momot / PAP)

Austriacki trener po ogłoszeniu składu na kwalifikacje do sobotniego konkursu, w którym zabrakło Huli, zapewniał, że na 99 procent ci sami zawodnicy wystąpią w niedzielnej rywalizacji drużynowej. Rzadko mu się to zdarza, ale jednak zmienił zdanie.

– Muszę jak najszybciej zapomnieć o tym konkursie w Innsbrucku przed niedzielną rywalizacją, bo wyprawiałem na tej skoczni dziwne rzeczy – mówił Wolny, który nie awansował do serii finałowej konkursu indywidualnego.

Jeszcze wtedy pewnie zdawał sobie sprawy z tego, że właśnie został skreślony z udziału w konkursie drużynowym.

– Kuba się pogubił i był załamany tym, co się stało. Stefan Hula regenerował się, ale dzisiaj pewnie łapał promienie słoneczne, żeby nabrać sił. Dla wielu jest to pewnie duże zaskoczenie, że trener Horngacher dokonał takiej zmiany, a największe chyba dla samego Stefana Huli, bo przed sobotnim konkursem otrzymał informację od szkoleniowca, że raczej nie wystartuje w “drużynówce”. Miał się przygotowywać na Seefeld – opowiadał Małysz.

Dalszy ciąg materiału pod wideo.

Wygląda na to, ze wyczerpała się cierpliwość trenera Horngachera. Minutę po zakończeniu konkursu w Innsbrucku polscy dziennikarze otrzymali informację o zmianie w kadrze. Szybko. Oby to była zmiana na plus.

Explore more:  Yerry Mina nowym piłkarzem Barcelony

Z Innsbrucku – Tomasz Kalemba, Onet Sport.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

23 lutego 2019, 18:45.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

Modric