Sensacyjny powrót do PZPN. Nieoczekiwana pomoc dla Kuleszy

Sensacyjny powrót do PZPN. Nieoczekiwana pomoc dla Kuleszy

Piłka nożna.

Sensacyjne wieści z PZPN-u. Do pracy w piłkarskiej centrali powraca Michał Listkiewicz. Były prezes i m.In. Sekretarz generalny związku obejmie funkcję przewodniczącego Komisji Zagranicznej PZPN. Do jego zadań będzie należała m.In. Poprawa wizerunku związku. O wszystkim poinformował sam Listkiewicz za pośrednictwem Facebooka.

Michał Listkiewicz
Michał Listkiewicz (Foto: Marcin Szymczyk/Fotopyk / newspix.pl)
 • Więcej ciekawych historii znajdziesz w Przeglądzie Sportowym Onet.
 • Michał Listkiewicz po kilkunastu latach przerwy powraca tym samym do pracy w piłkarskiej federacji. 70-latek w przeszłości pełnił funkcję prezesa PZPN (w latach 1999-2008). Za jego prezesury Polska otrzymała m.In. Prawo do organizacji piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 r. Wraz z Ukrainą. Listkiewicz pełnił również funkcję m.In. Sekretarza generalnego.

  “Od dzisiaj obejmuję funkcję przewodniczącego Komisji Zagranicznej PZPN, dziękuję za zaufanie zarządowi związku, w którym pracowałem wiele lat będąc m.In. Wiceprezesem ds. Zagranicznych za prezesury Kazimierza Górskiego. Przez 25 lat reprezentowałem Polskę w licznych komisjach FIFA i UEFA, uczestniczyłem w 15 mistrzostwach świata różnych kategorii, kierowałem PZPN w trakcie zakończonej wielkim sukcesem batalii o organizację EURO 2012. Znajomość 5 języków obcych też się przyda. Do współpracy zaproszę osoby doświadczone w pracy dyplomatycznej i w organizacjach międzynarodowych. Przed nami wielkie wyzwania, m.In. Finał Ligi Konferencji UEFA i finały ME kobiet do lat 19” — przekazał Listkiewicz w mediach społecznościowych.

  Dalszy ciąg materiału pod wideo.

  Sensacyjny powrót do struktur PZPN! Konkretne zadanie byłego prezesa

  — Skoro wiceprezes ds. Zagranicznych Mieczysław Golba i sekretarz Łukasz Wachowski złożyli taką propozycję, chcę pomóc. Tym bardziej że działalność międzynarodowa była przez lata traktowana po macoszemu. W PZPN, tak jak w rządzie, powinna być komórka zajmująca się działaniem na polu zagranicznym. Za prezesury Kazimierza Górskiego byłem wiceprezesem ds. Zagranicznych i wiem, że to ważna dziedzina. Na szczęście PZPN ma mocną pozycję międzynarodową, to efekt jeszcze Euro 2012. Potem były m.In. Mistrzostwa świata do lat 20 czy dwa finały Ligi Europy — opowiada były sędzia międzynarodowy w rozmowie z serwisem WP SportoweFakty.

  Explore more:  Turniej dziadków
 • Czytaj też: Media: Kolejny zwrot w sprawie Zielińskiego! Do akcji wkroczyła żona.
 • Przed Listkiewiczem, który w ostatnich latach pracował również w licznych komisjach FIFA i UEFA, postawiono konkretne zadania.

  — Stworzymy małą komórkę. Będę doradzał władzom związku, które mają na głowie wiele innych spraw. Podpowiem, gdzie aplikować, o jakie imprezy się starać? Mam sprawiać, by wizerunek związku na świecie był lepszy — tłumaczy Listkiewicz.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Data utworzenia:.

  11 sierpnia 2023, 17:37.

  Modric