Seryjnie łamana Radwańska przegrała z Szarapową

Dla Agnieszki ta porażka nie jest życiową tragedią, Polka nie jest zadowolona, ale opuszcza kort wśród braw i nawet uśmiechnęła się do publiczności. Polka przegrała 4:6, 3:6 po godzinie i 39 minutach gry, mimo że wcześniej obronił siedem piłek meczowych.

Na meczach Rosjanki jest zwykle jak na wielkich koncertach. Wraz z jej wejściem na scenę zawsze pojawia się ponad 100 decybeli (gwiazda wzmacnia dźwiękowo każde uderzenie!), Oglądamy pełne ognia spojrzenia, drapieżne gesty oraz zaciśniętą pięść. Blondwłosa Masza, mimo że pozornie kobieta delikatna, to postać wyjątkowo twarda i bezwzględna. Jak bardzo, mogliśmy wczoraj zaobserwować.

Festiwal przełamań.

– Agnieszka walczyła do końca, w końcówce złapała jeszcze wiatr w żagle, ale rywalka świetnie serwowała, dużo trafiała i ostatecznie zasłużenie zwyciężyła. Z tej porażki nie robiłbym jednak tragedii – oceniał starcie z największą sportową celebrytką Dawid Celt, trener i sparingpartner najlepszej polskiej tenisistki.

Rywalizacja w Stuttgarcie obfitowała w przełamania. W pierwszych siedmiu gemach żadna z zawodniczek nie utrzymała swojego podania. W ósmym Polka prowadziła 40-0, ale mistrzyni z Florydy wyszła wówczas z opresji i od tego momentu niepodzielnie rządziła już na korcie. Isia pokazała wielkie serce, zaciekle walczyła o każdą wymianę i obroniła siedem meczboli, jednak przy ósmym musiała już skapitulować.

Była z siebie dumna.

– Jestem z siebie bardzo dumna. Rozegrałam mecz z ekstremalnie trudną rywalką. Dawno nie wyszło mi coś tak wspaniałego – opowiadała szczęśliwa Szarapowa. – Ona słynie z tego, że potrafi cię zmusić do biegania i rozrzucić po całym korcie. Nie mogłam jej dać czasu na myślenie i kombinacje. Nie mogłam jej pozwolić na konstruowanie jej ulubionych punktów, nie mogłam dopuścić, by pokazywała swoje sztuczki. Starałam się, by wszystko podczas gry trwało jak najkrócej – opowiadała.

Czterokrotna triumfatorka turniejów wielkoszlemowych, mistrzyni Rolanda Garrosa z 2012 roku, była zresztą podwójnie zmotywowana. Gdyby uległa Radwańskiej, wypadłaby z pierwszej dziesiątki.

W Madrycie będzie lepiej.

– Bez przesady, dla niej to nie ma żadnego znaczenia. Taka dziewczyna zna swoją wartość. Dla niej celem nie jest pierwsza dziesiątka, a pierwsza pozycja na świecie – oceniał jednak Celt. Maria broni na mączce wielu punktów z poprzedniego sezonu, lecz całą drugą połowę roku ma czystą. Jeśli zacznie wygrywać po Garrosie, może się włączyć do rywalizacji o miano królowej światowego tenisa. A Agnieszka? Agnieszka za kilka dni pojedzie do Madrytu i Rzymu. Z nadzieją, że na kortach otwartych stawi bombardierkom zdecydowanie większy opór…

Maria Szarapowa (Rosja, 6) – Agnieszka Radwańska (Polska, 1) 6:4, 6:3.

Czas gry: 1 godz. 39 min.

66%1. Serwis56%.

1asy0.

1podwójne błędy4.

27/47pkt po 1. Serwisie11/31.

9/24pkt po 2. Serwisie10/24.

7/11breaki/breakpointy4/12.

70wygrane piłki56.

„Bartosz Gębicz”.

Agnieszka Radwańska – Maria Szarapowa.

ZAPIS RELACJI LIVE.

4:6 Dobra akcja na początek gema Agnieszki i jest 15:0, lecz po chwili błąd i remis. Ależ Rosjanka dzisiaj uderza z mocą! Kolejny drive wolej przynosi jej punkt na 30:15, Radwańska zupełnie bez szans. Nie ma pierwszego podania Agnieszki, jest za to fantastyczne zagranie po linii Szarapowej, które trafia w sam narożnik i są dwa break pointy, a tym samym kolejne piłki meczowe. Jeszcze chwilę to potrwa – Rosjanka na aut. Ma kolejną szansę. KONIEC! Ósma piłka meczowa wykorzystana przez Szarapową. Forhend po linii nie pozostawił wątpliwości.

Explore more:  Tomasz Michałowski został nowym prezesem Sandecji Nowy Sącz

3:5 Najdłuższy gem w tym secie kończy się zwycięstwem Szarapowej. Najpierw przy równowadze Polka zepsuła skrót i trafiła w siatkę. Trzecia piłka meczowa jednak nie okazała się ostatnią w tym meczu. Maria wyrzuciła na aut. Już prawie 10 minut trwa ten gem. Równowaga. Ależ akcja Szarapowej! Radwańska nie dała rady dobiec do ostatniej piłki i piąty meczbol dla Maszy. Nic z tego! Rosjanka w siatkę – równowaga. Agnieszka niestety poza pole gry… Szósta piłka meczowa również nie przyniosła sukcesu Marii. Czegoś brakuje przy tych piłkach Rosjance. Szarapowa w aut! Ale sędzia sprawdza i Kader Nouni potwierdza – będzie break point! I jest przełamanie!

Jeszcze nie wszystko stracone. Szarapowa w aut i jest 0:15. Po chwili jednak źle rozegrała punkt Agnieszka i jej lob wylądował na aucie. 15:15. Świetny return i jest punkt! Szarapowa nie trwafia pierwszym podaniem, a to daje szansę Polce. Nic z tego… Duży aut z returnu – 30:30. Świetnie teraz po wyrzucającym serwisie zagrała Rosjanka i po godzinie i 24 minutach ma piłkę meczową. Bekhend i drive wolej. Ale to nie koniec! Maria trafiła w siatkę, nieprawdopodobne, w takim momencie… Równowaga. Świetny serwis Rosjanki daje jej kolejny punkt, bo Agnieszka returnuje w siatkę. Druga piłka meczowa. Znakomity serwis załatwia sprawę! Nie! Jednak nie! Sędzia schodzi sprawdzić ślad i piłka była w korcie! Powtórka punktu. I gra toczy się dalej – Rosjanka wyrzuca na aut. Równowaga.

2:5 Skutecznie i bardzo ładnie otworzyła Polka tego gema forhendem po linii. 15:0. Rewanż Szarapowej oczywiście drive wolejem! Po 15. Świetny serwis Polki utrzymuje przewagę – 30:15. Niestety nie wybrała dobrze zagrania Polka i trafiła w siatkę. 30:30. Znowu arbiter na korcie sprawdza ślad – Rosjanka uderzyła na aut. Po chwili dobry serwis Polki – gem numer dwa zdobyty.

1:5 Dobry początek Agnieszki – 0:15 przy podaniu Rosjanki. Po chwili jednak trzy szybkie punkty dla serwującej i już 40:15. Szarapowa skończyła w swoim stylu – drive wolej spod siatki dzisiaj prawie zawsze jest skuteczny. Agnieszka wyrzuciła na aut. Już 5:1.

Na trybunach spory fan club Marii Szarapowej. Kibice są dobrze przygotowani – mają flagi, koszulki i wszędzie “come on Maria”.

1:4 Gem zaczął się od 0:30. Cóż za return Szarapowej! Ale sędzia schodzi sprawdzić ślad i pokazuje aut. 15:30. Kolejny mocny return z bekhendu i aut. 30:30 . Jest piłka na gem dla Polki – wykorzystana! Radwańska skończyła wolejem spod siatki. Jest pierwszy gem serwisowy i zarazem pierwszy w tym secie na koncie Agnieszki.

0:4 Dobre otwarcie gema dla Polki – 0:15. Szarapowa odrabia, ale po chwili popełnia podwójny błąd serwisowy. 15:30. Ależ akcja Rosjanki – w biegu uderza precyzyjnie i jest remis. Świetny serwis i już 40:30. Return Agnieszki w siatkę i już 4:0 dla Rosjanki ciężko będzie to odrobić…

Explore more:  Wilfredo Leon i Maciej Muzaj awansowali do finału mistrzostw Włoch

0:3 Rozpędzona Szarapowa uderza jak natchniona. 0:30 przy podaniu Agnieszki. Bez szans jest Polka przy returnie Rosjanki z bekhendu prosto w linię… Trzy break pointy. Radwańska zagrywa przy linii – pierwszy break point obroniony. I kolejne przełamanie. Polka nie wygrała jeszcze swojego serwisu w tym meczu.

0:2 Świetny rewanż Radwańskiej – Szarapowa znowu nie ma pomysłu na grę przy swoim serwisie – 0:40. Pierwszy break point obroniony. Drugi też – Maria ratuje się wyrzucającym serwisem na stronę forhendową Agnieszki. Trzecia piłka na przełamanie również na koncie Rosjanki. Serwis do środka i precyzja przy wymianie – to recepta na wygranie punktu w ważnym momencie. Serwis na forhend znowu wyrzucający i punkt. I as! Szarapowa prowadzi 2:0.

0:1 Niestety… Radwańska źle zaczęła tego seta. Ostatni punkt fantastycznie zdobyty przez Szarapową. Przy takich forhendach Polka nie ma szans. Przełamanie.

II SET.

4:6 Masza poszła w ślady Agnieszki – też wygrała punkt przy serwisie na 15:0. Świetnie przygotowała też sobie akcję na 30:0 – najpierw mocno po linii, a za chwilę po crossie i Radwańska nie dała rady dobrze odegrać, piłka na siatce. Zrewanżowała się Polka dobrym returnem i zdobyła punkt. Ależ nierozważne zagranie Szarapowej, na szczęście dla niej Radwańska nie miała miejsca, by odegrać dobrze złego woleja Szarapowej spod siatki. Dwie piłki setowe i już pierwsza wykorzystana dobrym pierwszym podaniem – Radwańska w siatkę.

4:5 Jak przerywać serie to… Seriami. Szarapowa wygrała gema serwisowego, Radwańska pierwszy raz w tym meczu wygrała pierwszy punkt w gemie serwisowym – żadnej z nich to się jeszcze dzisiaj wcześniej nie udało. Agnieszka ma trochę szczęścia, a Maria nie trafia w kort. 30:15. Agnieszka psuje z linii końcowej – po 30. Rosjanka zmuszona do błędu przyspieszeniem z bekhendu przez Agnieszkę. 40:30. Polka wciąż w grze – poszła do przodu i jest gem serwisowy!

3:5 Panie zaczęły standardowo – od 0:15. Podwójny błąd serwisowy Marii po raz pierwszy w tym meczu i jest 0:30. Świetny return Polki! 0:40. Agnieszka tym razem marnuje pierwszego break pointa popełniając błąd. Drugi znakomicie obroniony przez Szarapową – forhend w pusty kort wypracowany wcześniejszym zagraniem. Już tylko jedna szansa. I aut Radwańskiej… Po chwili serwis na zewnątrz i Radwańska sobie z tym nie radzi – aut i przewaga Marii. Znowu Maria próbuje zaskoczyć Polkę, ale tym razem nic z tego. Równowaga. Szarapowa powtórzyła serwis na zewnątrz – “nie do wzięcia”. Przewaga Rosjanki. Jest pierwszy gem dla serwującej, serię przełamań przerywa Szarapowa.

Odwiedziny nowego opiekuna Szarapowej na korcie – Sven Groeneveld udziela rad swojej podopiecznej, by ta wreszcie utrzymała swój serwis.

3:4 Radwańska spóźniona do piłki popełnia błąd. To samo po chwili robi Rosjanka i jest po 15. Niestety Radwańska znowu nie trafia w pole gry, ale sytuację miała trudną, uderzała bardzo z dołu, ze swojego “firmowego” przysiadu. Są break pointy dla Szarapowej po znakomitym forhendzie – 15:40. Siódme przełamanie z rzędu. Zły skrót Agnieszki i Szarapowa kończy po linii spod siatki.

Explore more:  talking soccer

3:3 W hali w Stuttgarcie nie brakuje polskich kibiców – widać biało-czerwone barwy na trybunach. A Radwańska znów na prowadzeniu przy podaniu rywalki 30:15. Szarapowa na aut i znowu break pointy. Ciekawe czy doczekamy się pierwszego wygranego gema serwisowego przez podającą w pierwszym secie… Najważniejsze, że Polka wraca do gry! Przełamanie szóste z rzędu i remis.

2:3 Co za akcja Szarapowej przy 0:15! Rosjanka mocno, celnie, konsekwentnie. Wypracowała sytuację, w której Radwańska nie miała szans dobiec do jej uderzenia. 0:30. I znowu kończące uderzenie Rosjanki – celny drive wolej spod siatki to klasyka w grze Maszy. 0:40. Pierwszy break point obroniony wolejem spod siatki po dobrym serwisie. Forhend Rosjanki na aucie – 30:40. Radwańska w defensywie i w siatkę… Szarapowa wyraźnie zadowolona, po ostatnim punkcie głośno krzyknęła “come on”.

2:2 Znowu kłopoty serwującej/ Agnieszka przy siatce i wykorzystuje okazję na punkt. 0:30. Szarapowa wyrzuca na aut mocny bekhend i powtórka sprzed chwili, tylko w drugą stronę. Trzy break pointy dla Polki! Aut Rosjanki z bekhendu i kolejne przełamanie i znowu remis.

1:2 Przy 0:15 wywołany aut, ale główny arbiter Kader Nouni zmienia decyzję liniowego podchodzą do śladu. Jest 0:30. Po chwili podwójny błąd serwisowy i trzy break pointy dla Rosjanki. Agnieszka na aut. Znowu przełamanie – trzecie z rzędu.

1:1 Moc jest dzisiaj z Szarapową od samego początku, ale Radwańska też pokazała, że potrafi zagrać mocno. Precyzyjnym returnem ustawiła wymianę i skończyła drive wolejem spod siatki. 15:30. Są break pointy dla Polki. Pierwszy obroniony przez Szarapową, drugi koncertowo zmarnowany przez Agnieszkę, która trafiła w siatkę. Równowaga. Świetny serwis teraz ustawia akcję Szarapowej – Rosjanka kończy drive wolejem. Taką sytuację Masza marnuje raz na sto. Po chwili jednak dobra kontra Radwańskiej i znowu remis. Fantastyczna akcja Agnieszki – najpierw zagrała skrót, rywalka dobiegła, ale znakomity lob zmusił Szarapową do powrotu na linię końcową i Radwańska wykończyła akcję. Po chwili zmuszona do błędu Szarapowa uderza w siatkę! Po 10 minutach pierwszego seta mamy remis.

0:1 Serwisem rozpoczyna Radwańska. Pierwszy punkt dla Szarapowej. Polka wyrównuje, ale Rosjanka najpierw dobrze w obronie, potem agresywnie i zdobywa punkt pewnym forhendem – 15:30. Po chwili jednak się myli Rosjanka i remis. Szarapowa chce zdominować wymiany z Agnieszką, bo przewaga siły zdecydowanie jest po jej stronie. Teraz piękny forhend przeciwko nogom Polki daje jej pierwszy w tym meczu break point. Masza atakuje od pierwszej piłki po serwisie. Znowu świetna akcja Szarapowej w ataku, Radwańska broni się rozpaczliwie i wyrzuca daleko na aut. Przełamanie.

13:06 Szarapowa wygrała w tym roku 14 meczów. Przegrała 5.

13:05 Obie panie już na korcie. Trwa rozgrzewka.

PRZED MECZEM:.

≫> Agnieszka Radwańska w drugiej rundzie pokonała Robertę Vinci 6:3, 6:2, a Maria Szarapowa swoją rodaczkę Anastazję Pawliuczenkową 6:4, 6:3.

≫> Polka grała z Rosjanką dzisięć razy. Szarapowa była górą w ośmiu ich pojedynkach.

≫> Faworytką jest Szarapowa. W Unibecie kurs na wygraną Rosjanki wynosi 1,43. Na zwycięstwo Polki aż 2,75.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

25 kwietnia 2014, 14:53.

Modric