Skandal na Widzewie Łódź. Dziwna reakcja klubu

Skandal na Widzewie Łódź. Dziwna reakcja klubu

Piłka nożna.

Dajcie im jeszcze kwiaty

Po skandalu, do jakiego doszło tuż po zakończeniu meczu Widzew – Znicz Pruszków zaskoczyła mnie reakcja łódzkiego klubu i niektórych graczy gospodarzy. Minął już tydzień. Tymczasem działacze ograniczyli się na razie do miałkiego oświadczenia, a jeden z zawodników przeprosił kibiców – pisze Dariusz Faron w felietonie dla “Przeglądu Sportowego”.

Widzew Łódź
Widzew Łódź (Foto: Marian Zubrzycki / newspix.pl)
 • Tuż po końcowym gwizdku chuligani zaatakowali zawodników Widzewa. Adam Radwański i Robert Prochownik zostali uderzeni.
 • Z niecierpliwością czekam na informacje, jakie konsekwencje poniosą chuligani. Na razie klub ograniczył się do miałkiego oświadczenia, w którym pisze m.In., Że fani mieli prawo do niezadowolenia.
 • Jeden z zawodników przeprosił kibiców. Piłkarze muszą umieć przyjąć merytoryczną krytykę, ale nie wiem, czemu pozwalają zdzierać z siebie koszulki.
 • Minął już tydzień od skandalu na stadionie Widzewa Łódź po meczu ze Zniczem Pruszków i z niecierpliwością czekam na informacje, jakie konsekwencje poniosą chuligani, którzy zaatakowali piłkarzy. Mocno zdziwiło mnie nie tylko to, co stało się na murawie. Nie chcę już wracać do żenującej reakcji grupy kibiców, którzy w swoim agresywnym oświadczeniu nie raczyli przeprosić, a Robertowi Prochownikowi radzili, że pretensje powinien mieć do kolegów z zespołu, a nie do bandytów. Szkoda słów. Skoro wcześniej znalazł się ktoś, kto uznał, że odpowiedzią na słabą grę piłkarzy powinna być przemoc fizyczna, komunikatu w stylu: „to wszystko wina piłkarzy!” Należało się pewnie spodziewać.

  Explore more:  Mamy 182 miliony powodów

  Zaskoczyła mnie natomiast reakcja klubu i niektórych graczy. Widzew ograniczył się na razie do miałkiego oświadczenia. Oczywiście zaczął od formułki o „stanowczym potępieniu wydarzeń, które nastąpiły po meczu ze Zniczem Pruszków” i zapowiedział konsekwencje, ale w komunikacie liczącym siedem akapitów nie znalazł miejsca na jakiekolwiek wyrazy wsparcia dla zaatakowanych piłkarzy. Nie ma też nic o tym, jakim cudem na murawę wtargnęli chuligani i kto do tego dopuścił. Jest za to wzmianka: „Klub awansował do wyższej klasy rozgrywkowej, ale styl sportowy, w jakim tego dokonał, na pewno pozostawiał wiele do życzenia i był daleki od oczekiwań. W związku z tym zrozumiałe są negatywne odczucia kibiców i ich niezadowolenie”. Oczywiście co do stylu i koszmarnej gry Widzewa trudno się nie zgodzić, ale nie potrafię zrozumieć, jak klub w takich okolicznościach – zamiast stanąć za piłkarzami murem – jeszcze uderza w drużynę.

  Dalszy ciąg materiału pod wideo.

  Dziwne jest też ostatnie zdanie oświadczenia: „Serce Łodzi to dom wszystkich widzewiaków, miejsce spotkań rodzin i przyjaciół i tylko jako takie może być postrzegane”. Przy całym szacunku, wydaje mi się jednak, że klub raczej nie decyduje, jak postrzega się jego kibiców i stadion. Strzelam, że w opinii wielu ludzi od zeszłej soboty to arena, na której bardzo często panuje znakomita atmosfera, ale też miejsce, gdzie piłkarz może dostać w twarz. I na nic przekonywanie, że za wszystkim stoi kilka jednostek, a reszta jest wspaniała.

  I na koniec wisienka na torcie, czyli fragment wypowiedzi pomeczowej Bartłomieja Poczobuta cytowanej przez oficjalną stronę Widzewa. „Nie dziwi mnie zdenerwowanie kibiców i że są na nas źli. Nie tak to powinno wyglądać. Mogę tylko przeprosić fanów za styl i za naszą grę po pandemii”. Nie mogę tego pojąć. Postawcie się na miejscu Poczobuta – bądź co bądź, zrealizowałeś swój cel. Banda chuliganów wpada na murawę i uderza twoich kolegów, a ty mówisz dziennikarzom, że rozumiesz kibiców i jeszcze przepraszasz. Zdaję sobie sprawę, że Poczobut zapewne nie kierował słów pod adresem agresorów, lecz wyszło – łagodnie mówiąc – bardzo niefortunnie. Piłkarz powinien umieć przyjąć ostrą krytykę, jeśli jest uzasadniona i merytoryczna, ale nie wiem, dlaczego dziś zawodnicy pozwalają zdzierać z siebie koszulki i stoją czasem pod trybuną ze zwieszonymi głowami, wysłuchując bluzg pod swoim adresem.

  Explore more:  Rajd Dakar: Axel Dutrie wygrał siódmy etap

  Zupełnie nie dziwię się jednemu z poszkodowanych piłkarzy, Adamowi Radwańskiemu, który chce rozwiązać kontrakt z winy Widzewa. Wychodzisz na boisko i wiesz, że jeśli przegrasz, możesz dostać. Jeśli faktycznie oberwiesz, klub przypomni w oświadczeniu, że drużyna gra fatalnie, a kumpel z szatni przeprosi kibiców. To już faktycznie chyba lepiej poszukać innego miejsca pracy.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Data utworzenia:.

  1 sierpnia 2020, 09:47.

  Modric