Skoki narciarskie. Adam Małysz przed PŚ w Willingen: Każdy lubi sobie polatać

Skoki narciarskie. Adam Małysz przed PŚ w Willingen: Każdy lubi sobie polatać

Skoki narciarskie.

Adam Małysz, dyrektor PZN, mówi nam, że wciąż można być spokojnym o Dawida Kubackiego, Kamila Stocha i Piotra Żyłę. Reszta wciąż ma problem.

Adam Małysz
Adam Małysz (Foto: Marcin Bulanda/Pressfocus / Newspix)

Kamil Wolnicki: Mühlenkopfschanze w Willingen to przyjazna skocznia?

Adam Małysz: Trudno powiedzieć, bo jak zwykle wszystko będzie zależało od warunków. No i wiadomo, że skoczek w wysokiej formie wszędzie potrafi dobrze się spisywać. Oczywiście, jeden obiekt lubi bardziej, inny mniej, ale generalnie zasady są takie same. Poza tym skocznia w Willingen to taki mały mamut, a Kamil lubi polatać, Piotrek i Dawid też. Zresztą kto z zawodników nie lubi?

Dalszy ciąg materiału pod wideo.

Ci, którzy nie są w formie, bo nie latają. W ostatnich dniach zawodnicy mieli okazję skakać w Polsce?

Nie, trenowali na sucho. Teraz zresztą niewiele da się poprawić w jeden czy dwa dni.

To jedziemy po kolei. Stoch skacze nierówno. Dlaczego?

Wydaje się, że Kamil wszedł już na najwyższy poziom i na nim zostanie, a tu przychodzą gorsze skoki. Brakuje mu stabilizacji, ale ta może przyjść w każdej chwili. Inna sprawa, że my bardzo wiele od niego wymagamy, a przecież od dziesięciu lat nie było roku kalendarzowego, żeby nie wygrał. To się nie zdarzyło nikomu wcześniej. On sam też od siebie wymaga bardzo dużo.

Dawid Kubacki i Piotr Żyła dalej będą dawali sztabowi trenerskiemu spokój?

Explore more:  Została trzecia liga

Tak. Dawid naprawdę dobrze skakał w Sapporo. Michal Doležal mi tak mówił także o stronie technicznej jego prób. Piotrek skacze trochę w kratkę, ale też stać go na to, żeby nawet wygrywać.

A co z resztą?

Nie wiem, czy ktokolwiek potrafi odpowiedzieć. Naprawdę wszyscy mocno pracowali, wyniki badań fizycznych cały czas mają bardzo dobre, ale problem jest w głowie, co przekłada się na technikę.

Mijają kolejne tygodnie, a poprawy nie widać.

Kuba Wolny ma za sobą przerwę na spokojny trening i zobaczymy. Pracował z Grześkiem Sobczykiem, który mi mówił, że wyglądało to naprawdę nieźle. Maciek Kot i Stefan Hula pojechali na Puchar Kontynentalny i to było optymalne rozwiązanie. Może inny trener zauważy coś, czego nie widzi główny? Fajnie, że Doležal jest na tyle otwarty, że wymienił zawodników. Inni dostali szansę i choć cudów w Sapporo nie było, to przynajmniej wiemy, kto jest na jakim poziomie w Pucharze Świata.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

7 lutego 2020, 06:28.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

Modric