Skorża zapowiada czystkę w Lechu. “Takich piłkarzy będę eliminował”

Skorża zapowiada czystkę w Lechu. “Takich piłkarzy będę eliminował”

Ekstraklasa.

Maciej Skorża ostro o piłkarzach Kolejorza: – Będę z całą stanowczością eliminował tych, którzy zadowalają się dobrym występem tylko raz na jakiś czas.

23 października 2014, 22:25..

| Aktualizacja 24 października 2014, 14:41.

Maciej Skorża
Maciej Skorża (Foto: Katarzyna Plewczyńska / Cyfrasport)

Kasper Hamalainen: To dla mnie wyjątkowy moment. Nasza gra może się podobać.

W szkoleniowcu Lecha Poznań wciąż mocno siedzi to, co stało się w niedzielę w Kielcach. Poznaniacy prowadzili do przerwy 2:1, ale w drugiej połowie zupełnie stracili kontrolę nad wydarzeniami. W doliczonym czasie dali się zaskoczyć po rzucie rożnym i skończyło się remisem 2:2. Ostra rozmowa była jeszcze na stadionie w szatni, podobnie było podczas poniedziałkowej odprawy. Ostrych słów nie brakowało również w czwartek na konferencji prasowej.

Skorża wracał do tego, co działo się kilka dni temu, ale przy tym wybiegał również w przyszłość. W niedzielę lechitów czeka starcie z Górnikiem Łęczna. – Niestety, naszym największym rywalem w tym sezonie jesteśmy my sami. Musimy robić kroki naprzód, a w Kielcach to się zupełnie nie udało – zauważył trener, który już po chwili nie miał zamiaru owijać w bawełnę. – Jeżeli w szatni są zawodnicy, którzy zadowalają się jednym dobrym występem raz na jakiś czas, to będę ich eliminował z zespołu z całą stanowczością. Owszem, mogą nam się trafić słabsze występy, szczególnie że w Kielcach graliśmy po przerwie reprezentacyjnej, były problemy kadrowe, przez które nie pracowaliśmy w pełnym składzie. Absolutnie nie może nam jednak zabraknąć siły w sferze mentalnej i nie ma mojej zgody na takie sytuacje! – Grzmiał.

Explore more:  Hokejowe MŚ: kolejna niespodzianka, Słowacja przegrała z Łotwą

Konkretnych nazwisk nie chciał na razie wymieniać. – Jest na to za wcześnie, nie chcę na razie rozliczać piłkarzy. Podkreślam jednak jedno: ja chcę pracować tylko z takimi ludźmi, którzy faktycznie chcą coś osiągnąć. A nie z takimi, którzy tylko w mediach opowiadają, że chcą – podkreślał i przy tym dodawał, że na razie nie będzie wyciągał żadnych konsekwencji wobec piłkarzy. Nie ma mowy o karach finansowych czy odesłaniu do trzecioligowych rezerw.

– Nie róbmy polowania na czarownice – zaapelował i wytłumaczył: – Uderzam w takie tony już teraz, by dać czytelny sygnał, że nie godzę się na takie podejście mentalne jak np. W Kielcach. Chcę jasno określić zasady współpracy, żeby nie było żadnych wątpliwości. Jeśli ktoś dojdzie do wniosku, że mu to nie odpowiada i będzie chciał odejść zimą, to nie ma problemu: droga wolna. Ja będę konsekwentny, bo cele, które klub postawił przede mną są do osiągnięcia tylko przez konsekwentne działanie i dobór odpowiednich wykonawców.

Zaznaczył także, że nie ma zamiaru winy zrzucać tylko na graczy. – Na obraz gry w Kielcach złożyło się wiele elementów, w tym także moje błędne decyzje – stwierdził Skorża, który nie chce zbyt wiele mówić o atmosferze, jaka była w niedzielę po końcowym gwizdku sędziego w szatni na kieleckiej Kolporter Arenie. – Ludzie różnie reagują, ale ja nie chcę zachowania na pokaz, czyli sztucznego okazywania smutku i rozgoryczenia. Wystarczyło jednak, że rzuciłem okiem i mogłem przekonać się, kto przeżywa takie mecze i stracone punkty, a po kim to zupełnie spływa. Niestety, to jest smutne – przyznał opiekun wicemistrzów Polski i na koniec jeszcze dodał: – Absolutnie nie możemy być zadowoleni z tego, że zagramy jeden czy dwa dobre mecze raz na jakiś czas. Bilans wyjazdowy jest marny. Wygraliśmy zaledwie 1 na 6 meczów na boiskach rywali! Bez poprawienia tego bilansu zapomnijmy o jakichkolwiek szansach na sukcesy.

Explore more:  Dwa Puchary, to o jeden za dużo

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

23 października 2014, 22:25..

Modric