Szczegóły Speedway of Nations. Szansę dostaną nawet Ukraińcy

Szczegóły Speedway of Nations. Szansę dostaną nawet Ukraińcy

Ekstraliga.

Kibice wciąż czekają na ogłoszenie regulaminu i terminarza mistrzostw świata par. Z naszych informacji wynika, że zwłoka wynika z opóźniających się negocjacji z organizatorami turniejów półfinałowych. Promotorzy nowego cyklu Speedway of Nations są już dogadani z działaczami Betard Sparty Wrocław odnośnie organizacji na dwóch dni turnieju finałowego. Wrocławianie mogą być spokojni, bo na organizacji na pewno nie stracą.

29 stycznia 2018, 11:27..

| Aktualizacja 29 stycznia 2018, 13:23.

Drużynowy Puchar Świata 2017
Drużynowy Puchar Świata 2017 (Foto: newspix.pl)
 • Finał rozgrywek Speedway of Nations odbędzie się w tym roku we Wrocławiu. Tamtejsi działacze zapłacili za prawa do organizacji blisko milion złotych.
 • Pieniądze raczej im się zwrócą, bo na Stadionie Olimpijskim odbędzie się dwudniowy finał.
 • Oprócz tego planowane jest rozegranie dwóch półfinałów.
 • Choć o przemianie Drużynowego Pucharu Świata na Speedway of Nations, czyli rywalizację najlepszych par narodowych mówi się od jakiegoś czasu, to do dziś nie było wiadomo w jakiej dokładnie formule będą odbywać się zawody.

  Jak się okazuje schemat rozgrywania rund kwalifikacyjnych będzie bardzo podobny do DPŚ. Organizatorzy chcieli początkowo, aby dwa turnieje półfinałowe odbywały się w Manchesterze i Vojens. Organizatorzy liczyli jednak, że w Danii zostanie w tym sezonie poprawiona infrastruktura, ale na to na razie się nie zanosi. Promotorzy muszą więc rozważyć inne możliwości. W obu półfinałach miałoby wziąć udział po siedem drużyn. W tych turniejach zabrakłoby reprezentacji Polski, która jako gospodarz finału miałaby mieć zapewniony udział we wrocławskim turnieju.

  Explore more:  Tomasz Narkun przed KSW 47

  Taka formuła rozgrywek to też spore ryzyko, bo w ostatnich edycjach DPŚ swoje drużyny wystawiało zaledwie 12 reprezentacji. Tym razem, aby uniknąć kompromitacji, organizatorzy muszą zachęcić aż 15 drużyn. Wszyscy w BSI i FIM liczą, że swoje pary wystawią choćby Słoweńcy, Słowacy, Francuzi, Węgrzy, Włosi, Finowie czy też Ukraińcy. Wszystkie te reprezentacje w DPŚ nie miały żadnych szans na skuteczną rywalizację z najlepszymi. Nowy regulamin zwiększa ich szanse.

  Z obu półfinałów do finału awansowałyby po trzy najlepsze drużyny. Aby wyeliminować zdarzenia losowe i przedłużyć emocje władze światowego żużla zdecydowały się na dwudniowy finał. Punkty z obu dni będą na koniec sumowane i na tej podstawie będzie wyłaniany nowy mistrz świata par. W tym momencie wszytko wskazuje na to, że organizatorzy zdecydują się zastosować punktację znaną z pierwszych edycji SBP, czyli 4-3-2-0. Na razie jednak szczegóły nie są ustalone. Zmiana punktacji miałaby sprzyjać jeździe parowej i większym emocjom na torze. Z drugiej strony mogłoby zostać to odebrane jako zbyt duże mieszanie w regulaminie i dezorientowanie kibiców.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

  Data utworzenia:.

  29 stycznia 2018, 11:27..

  Modric