TAURON Liga: Developres SkyRes Rzeszów krok biżej złotego medalu

TAURON Liga: Developres SkyRes Rzeszów krok biżej złotego medalu

Liga Siatkówki Kobiet.

Przegląd Sportowy

Developres SkyRes Rzeszów pokonał Grupę Azoty Chemika Police 3-2 i w finałowej rywalizacji o złoto (gra się do trzech zwycięstw) prowadzi 1-0. Najbliższy mecz rozegrany zostanie w Policach 13.04. Godz. 17.30.

PAP/Darek Delmanowicz
PAP/Darek Delmanowicz (Foto: PAP)

Inauguracyjna partia niemal od samego początku układała się po myśli miejscowych. Świetnie dysponowana w ataku była Kiera Van Ryk (62 proc. Skuteczności) czego nie można było powiedzieć w I secie o Jovanie Brakocević Canzian która osiem ataków skończyła tylko dwa. Generalnie policzanki nie błyszczały w ataku (38 proc przy 53 rywalek), a mimo to do połowy seta nie ustępowały ekipie Developresu. Przy stanie 15:14 zespół trenera Antigi zanotował pięciopunktową serię i losy tej partii były już rozstrzygnięte. Do połowy drugiego seta również przeważał Developres.

Miejscowe mocno zagrywką dawały się we znaki Natalii Mędrzyk, która po dwóch partiach miała już 35 przyjęć. Z czasem policzanki poprawiły atak i zagrywkę i zaczęły przejmować inicjatywę. Z akcji na akcję rozkręcała się Jovana Brakocević Canzian, a z kolei rywalki zaczęły popełnić błędy. Ekipa z Polic wyszła na prowadzenie 16:13 i wydawało się, że złapała swój rytm. Developres do walki poderwała niezawodna Jelena Blagojević. Po jej serii bloków na Sinead Jack Kisal rzeszowianki wygrywał 18:16 i utrzymywały przez długi czas 2 punktową przewagę. Po skutecznym ataku Kiery Van Ryk miejscowe prowadziły 23:21 i coś zacięło się w ich grze.

Rywalki był bezbłędne w kontrach i wygrywały 24:23. W emocjonującej końcówce górą były policzanki za czwartym setbolem, natomiast Developres miał trzy piłki setowe ale ich nie wykorzystał. W kluczowych momentach nie do zatrzymania była Brakocević Canzian. Początek III partii należał do rzeszowianke, które prowadziły 4:1, ale błyskawicznie rywalki zniwelowały straty i zaczęły przejmować inicjatywę (9:11, 10:14). Ekipa trenera Antigi zdołała zniwelować straty na tablicy wyników pojawił się remis (18:18), ale odpowiedź Chemika była piorunująca. Trzy punkty z rzędu Brakocević Canzian i losy seta były już praktycznie rozstrzygnięte.

Explore more:  Eliminacje ME: Albania wyrwała zwycięstwo w końcówce

W czwartej partii w ekipie Developresu nie mogła zagrać liderka, Kiera Van Ryk, która doznała skurczu stopy i przez cały czas poddawana była na ławce rezerwowych zabiegom fizjoterapeuty. Jej zmienniczka Aleksandra Rasińska stanęła jednak na wysokości zadania. Od początku rzeszowianki dyktowały warunki (7:4, 14:8, 20:15). Zespół trenera Ferhata Akbasa cały czas musiał odrabiać straty ale udało mu się tylko zbliżyć na dwa „oczka”.

W tie-breaku Developres prowadził 7:4, ale rywalki odpowiedziały czteroma punktami z rzędu. Emocjonująca walka punkt za punkt trwała do stanu 12:12. W kolejnych dwóch akcjach zatrzymana został Brakocević Canzian i Developres wygrywał 14:12. Rywalki obroniły setbola ale przy kolejnym były już bezradne.

DEVELOPRES SkyRes Rzeszów – GRUPA AZOTY CHEMIK Police 3-2 (25:20, 29:31, 22:25, 25:22, 15:13).

DEVELOPRES: Krajewska 2, Blagojević 22, Efimienko-Młotkowska 13, Van Ryk 23, Fidon-Lebleu 7, Stencel 8 oraz Krzos (libero), Przybyła (libero), Grabka 1, Rasińska 12, Lazić 9, Kaczmar.

Trener Stephane Antiga.

GRUPA AZOTY CHEMIK: Kowalewska 2, Mędrzyk 13, Baijens 1, Brakocević-Canzian 32, Grajber 13, Kisal 14 oraz Maj-Erwardt (libero), Kąkolewska 12, Łukasik 4, Bałdyga,.

Trener Ferhat Akbas.

Sędziowali: K. Sokół i R. Kaczor (oboje z Wrocławia). MVP: Jelena Blagojević.

Stan rywalizacji play-off (do 3 zwycięstw): 1-0. Kolejny mecz w Policach 13.04. Godz. 17.30.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:Przegląd Sportowy.

Przegląd Sportowy

Data utworzenia:.

10 kwietnia 2021, 18:37.

Korespondent siatkarski „Przeglądu Sportowego”.

Modric