To co zrobił Łaguta na długo zostanie kibicom w pamięci

1.Tai Woffinden 15+1 (Betard Sparta Wrocław).

Brytyjczyk był wespół z Tomaszem Jędrzejakiem motorem napędowym Betard Sparty. Praktycznie we dwójkę wydarli rywalom remis i to w ostatnim biegu. Ważne też, że Woffinden nie przyjechał ani razu za mniej niż dwa punkty (raz był trzeci, ale z bonusem – przyp. Red.).

2. Rune Holta 11 (ROW Rybnik).

Chyba nawet sam Holta był zdziwiony po meczu, gdy wypisywał fakturę za zdobyte punkty. 11 oczek na zawodnika z drugiej linii to świetny rezultat. Jeśli taką formę Holta będzie miał zawsze w Rybniku to miejscowy ROW może być spokojny o utrzymanie.

3. Tomasz Jędrzejak 13+2 (Betard Sparta Wrocław).

Zimą mówiło się, że Jędrzejak chce zawiesić kevlar na kołku. Całe szczęście kapitan Betard Sparty zrezygnował z takiego pomysłu i dziś przeżywa drugą młodość. Jędrzejak zrobił wczoraj to, co należało do Maćka Janowskiego – był liderem przez duże L.

4. Andriej Karpow 7+1 (Ekantor.Pl Falubaz Zielona Góra).

Mówili o nim „wynalazek Marka Cieślaka” i ten wynalazek solidnie zapunktował w meczu przeciwko mistrzom Polski. Karpow był szybki i obierał dobre ścieżki. Potrafił minąć rywali na dystansie. I to nie byle jakich bo na rozkładzie ma już Pawlickiego, Zengotę czy Kildemanda.

5. Grigorij Łaguta 14+1 (ROW Rybnik).

Świetny występ Rosjanina, ale rywal wcale nie był z najwyższej półki. Niemniej jednak komplet punktów należy docenić, stąd miejsce w siódemce kolejki. Jego akcja z 12. Wyścigu na długo zapadnie fanom z Rybnika w pamięć. Trzy okrążenia ścigał rywali i obu udało mu się wyprzedzić.

Explore more:  Australian Open: Dawid Celt ocenia szanse Polek

6. Bartosz Zmarzlik 12+1 (Stal Gorzów).

Gdyby Stal miała jeszcze jednego tak mocnego zawodnika, jakim jest Zmarzlik na pewno wywiozłaby z Poznania dwa punkty. Niestety w talii Stanisława Chomskiego jest tylko jeden Bartosz Zmarzlik i jeden punkt za spotkanie z Betard Spartą.

7. Marcin Nowak 7+1 (MrGarden GKM Grudziądz).

Siedem punktów i bonus na wyjeździe, ten wynik robi wrażenie. Tym bardziej, że Nowak nie był zaliczany do grona czołowych juniorów. Prawdę mówiąc trochę niechciany w Lesznie i przygarnięty przez MrGarden GKM spłaca takimi występami kredyt zaufania. W 7. Biegu, do spółki z Okoniewskim zapewnił jedyne podwójne zwycięstwo biegowe grudziądzanom w Rybniku.

*Siódemka kolejki jest wybierana zgodnie z zasadami RSŻ dla PGE Ekstraligi (po dwóch krajowych seniorów i juniorów).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

2 maja 2016, 20:34.

Modric