Ukraińscy mistrzowie zagrają pierwszy raz od wybuchu wojny. Rywalami Polacy

Ukraińscy mistrzowie zagrają pierwszy raz od wybuchu wojny. Rywalami Polacy

CS:GO.

Przed zawodnikami Natus Vincere pierwszy poważny sprawdzian od momentu, gdy Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę. Reprezentanci ukraińskiej organizacji rozpoczną zmagania w najbardziej prestiżowej lidze CS:GO. na świecie — ESL Pro League. W swoim pierwszym meczu zmierzą się z polską formacją: x-kom AGO.

Natus Vincere
Natus Vincere (Foto: Bart Oerbekke / ESL)
 • Natus Vincere to ukraińska organizacja esportowa z siedzibą w Kijowie.
 • Skład dywizji CS:GO. NAVI składa się z trzech Rosjan i dwóch Ukraińców. Wszyscy oni przebywają w Polsce od wybuchu wojny
 • W najbliższych dniach wezmą udział w “esportowej Lidze Mistrzów”, czyli ESL Pro League.
 • Więcej takich historii znajdziesz na stronie głównej Onet.Pl.
 • Niełatwa sytuacja

  NAVI to ukraińska organizacja założona w 2009 r. Jej siedziba mieści się w Kijowie, ale w ostatnim czasie CEO sugerował, że w obecnej sytuacji prawdopodobnie zostanie ona przeniesiona. Organizacja cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, a niewątpliwie najbardziej rozpoznawalna jest jej dywizja CS:GO., w której składzie występuje trzech Rosjan i dwóch Ukraińców. Są obecnie najlepszą drużyną na świecie. Pod koniec zeszłego roku zwyciężyli Majora – odpowiednik mistrzostw świata w CS:GO..

 • Zobacz też: W tej dyscyplinie Rosjanie i Ukraińcy współpracują. I są najlepsi na świecie.
 • W trakcie, gdy Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę, zawodnicy NAVI przebywali w Katowicach na turnieju Intel Extreme Masters. Wówczas pochodzący z Ukrainy najlepszy zawodnik na świecie — Ołeksandr “s1mple” Kostyliew apelował ze sceny Spodka o jedność esportowej społeczności w obliczu wojny. Po zawodach drużyna została w Polsce. Przez miesiąc mieszkała w warszawskim Esports Performance Center i od tamtego czasu nie miała wystąpiła w żadnych rozgrywkach.

  Explore more:  LŚ: Brazylia odprawiła z kwitkiem Bułgarów
 • Czytaj więcej: NAVI utknęło w Polsce. Przed ukraińską organizacją trudna przyszłość.
 • Przygotowania w obliczu wojny?

  Mimo tego, że w składzie NAVI występują zarówno Rosjanie, jak i Ukraińcy, to nie ma między nimi konfliktu. Wszyscy wspólnie potępili działania Federacji Rosyjskiej. Cały ten okres był dla nich niezwykle trudny. Niejednokrotnie wspominał o tym przywołany już wcześniej s1mple. Na jednej z transmisji na żywo wprost mówił o sytuacji w jego ojczyźnie.

  Moi rodzice są w Kijowie. Siedzą w domu i płaczą. Każdego dnia. Miasto cały czas jest atakowane rakietami. Oni je słyszą, zazwyczaj wybuchają dalej, ale słyszą.

  W takim momencie, skupić się na grze i treningach nie jest łatwo. Zwłaszcza, gdy jest się z dala od domu i swoich bliskich, których życie może być zagrożone. Dlatego zbliżający się turniej ESL Pro League, rozgrywany w Nimeczech, będzie nie lada wyzwaniem. NAVI zagra na nim po raz pierwszy od momentu wybuchu wojny w Ukrainie.

 • Sprawdź również: Założyciel najlepszej drużyny na świecie walczy na froncie. “Czasy się zmieniają”.
 • Trudne zadanie przed nimi

  ESL Pro League to rozgrywki dla CS-owej elity z całego świata. W swojej grupie NAVI ma następujące zespoły: Heroic, Astralis, Complexity, Evil Geniuses oraz x-kom AGO. Drużyny doskonale znane, co do których można mieć spore oczekiwania. Jeśli mistrzowie świata chcą nadal dominować, będą musieli pokazać się z jak najlepszej strony w najbliższych spotkaniach, pomimo niebywale trudnej sytuacji, w jakiej się znajdują. Nie ma wątpliwości co do tego, że nikt nie będzie chciał odpuścić i każdy będzie walczył o jak najlepsze rezultaty.

 • Nie przegap: Rosjanie wykluczeni ze świata esportu? Pozostała dla nich jedna nadzieja.
 • Pierwszym przeciwnikiem NAVI będzie polskie x-kom AGO i mecz między tymi dwoma formacjami wystartuje już dziś o godzinie 12:30. To s1mple i spółka są faworytami, więc to na nich spoczywa dodatkowa presja. Jaki wpływ będzie miała wojna na dyspozycję i formę mistrzów świata, przekonamy się na serwerze.

  Explore more:  WTA w Hua Hin: Magda Linette - Shuai Peng. Relacja na żywo, wynik live online

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Data utworzenia:.

  29 marca 2022, 17:48.

  Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

  Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

  Modric