UNIA T. – WYBRZEŻE Próba generalna gospodarzy

UNIA T. – WYBRZEŻE Próba generalna gospodarzy

Ekstraliga.

Trener gospodarzy podczas meczu z Wybrzeżem chce przetestować ustawienie taktyczne, które chce zastosować w dwóch kolejnych meczach Enea Ekstraligi.

19 kwietnia 2014, 17:22..

| Aktualizacja 19 kwietnia 2014, 19:26.

Artur Mroczka
Artur Mroczka (Foto: Cyfrasport)

Po wyjazdowym zwycięstwie w Zielonej Górze żużlowców Unii Tarnów czeka teoretycznie łatwiejsze zadanie. Nie dziwi więc fakt, że szkoleniowiec gospodarzy traktuje ten mecz jako próbę generalną przed kolejnymi kluczowymi dla tarnowian meczami ze Stalą Gorzów oraz Unibaksem. W porównaniu do meczu ze SPAR Falubazem Marek Cieślak zdecydował się zmienić układ par, na ten który według planów ma obowiązywać w dalszej części sezonu. Nowe ustawienie taktyczne zakłada, że jadąca w 13. Biegu para Hancock – Kołodziej będzie w najważniejszych meczach przesądzała o zwycięstwach Unii.

Do Tarnowa opromieniona sensacyjnym triumfem nad faworytem z Torunia przyjedzie ekipa Wybrzeża Gdańsk, w której zabraknie jedynie zawieszonego za rezygnację z występów w reprezentacji Fredrika Lindgrena. Dużym atutem gości ma być świetnie spisujący się w tym sezonie Artur Mroczka. – Ten zawodnik był bardzo zdolnym juniorem i po trudnym sezonie w Gorzowie, znów odzyskał wiarę w to, że może zrobić karierę na miarę swojego talentu – chwali swojego zawodnika trener Stasisław Chomski. – Jego 10 punktów i trzy bonusy z Unibaksem nie były dla mnie żadną niespodzianką, a tylko potwierdzeniem formy, którą prezentował na treningach. Mroczka może w tym roku okazać się odkryciem ligi – dodaje Chomski. Jak na razie liderem drużyny z Gdańska jest jednak Krystian Pieszczek. Junior od początku sezonu spisuje się bez zarzutu. W meczu pierwszej kolejki zdobył 13 punktów i bonus, a w tygodniu bez trudu wygrał mocno obsadzone eliminacje IMŚJ w Ostrowie.

Explore more:  Rzut karny uratował zespół Cristiano Ronaldo. W ostatnich minutach!

Ten mecz to także pojedynek pomiędzy byłym i obecnym selekcjonerem reprezentacji Polski. Jak zapewnia jednak Stanisław Chomski to nie trenerzy będą odgrywać w tym meczu kluczowe role. – Ani ja, ani Marek nie mamy większych problemów ze składem. Wszyscy zawodnicy jadą naprawdę dobrze, dlatego nie ma sensu dorabiać do tego filozofii. Wiele osób uważało mnie i Marka za głównych bohaterów 1. Kolejki, prawda jest jednak taka, że nasi zawodnicy są doskonale przygotowani do sezonu i nie ma wielkiej różnicy jak ich ustawimy taktycznie – zapewnia Chomski.

PONIEDZIAŁEK, 21 kwietnia, godz. 16.30.

GRUPA AZOTY UNIA Tarnów.

RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk.

UNIA: 9. Vaculik, 10. Buczkowski, 11. A. Łaguta, 12. Hancock, 13. Kołodziej, 14. Koza, 15. K. Gomólski. Trener: Cieślak.

WYBRZEŻE: 1. Mroczka, 2. M. Szymko, 3. Gafurow, 4. Jonasson, 5. Madsen, 6. Pieszczek, 7. Kossakowski. Trener: Chomski.

SĘDZIUJE: Jerzy Najwer (Gliwice).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

19 kwietnia 2014, 17:22..

Modric